Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Ubiłem BCM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317231)

Quattroporte1986@gmail.co 06-02-2021 18:24

Ubiłem BCM
 
Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Problem następujący, podczas zapisywania w programie FFConfig3 prawdopodobnie przez słaby akumulator wykrzaczyl sie całkowicie modul BCM. Powrót do backupu nie przynosi efektu.
Auto nie reaguje na nic. Dziala jedynie radio. Nigdzie nie ma zasilania, nie dziala światło wewnątrz, centralny, piloty i nie ma zasilania po stacyjce.

Jutro moze uda się połączyć forscanem ale potrzebne są dane z etis celem wgrania ich u postawienia bcm od nowa.

Ktoś coś pomoże? Na jednej z grup zaoferował pomoc jeden Pan ale to dopiero w poniedziałek. Jeśli do tego czasu by mi się udało ożywić auto byłoby świetnie.

Ktoś coś?

Vin WF05XXGCC5HG44289

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Antej 06-02-2021 18:38

Odp: Ubiłem BCM
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plik na serwerze przez 120minut

Fulara 06-02-2021 19:14

Odp: Ubiłem BCM
 
robione było bez zasilania ?

masakra.

tedi_k 06-02-2021 19:20

Odp: Ubiłem BCM
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3317069)
robione było ...masakra.

Do tego jakąś apką na telefon... więc pewnie przez BT...

Masakra teksańska...:?

tedi_k 06-02-2021 19:37

Odp: Ubiłem BCM
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 3317048)
...Vin WF05XXGCC5HG44289
...

Do FORScana to plik z rozszerzeniem .ab - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (to jest to samo co wyżej, bez limitu godzinowego)...

Odradzam też zabawy FORScanem po ELM na BT... Dość stanowczo odradzam!:568::569:
Do tego warto pamiętać, iż FORScan nie połączy się z autem jeśli PCM nie jest zasilany (nie da się włączyć zapłonu). Jedyna na to rada to zrobić zworę zamiast przekaźnika zapłonu.

I na koniec dobrych rad - "nie bierzemy się za to, jeśli nie rozumiemy co robimy"!!!:568::569:

Quattroporte1986@gmail.co 07-02-2021 04:38

Cytat:

Napisał Fulara (Post 3317069)
robione było bez zasilania ?

masakra.

Nie byl podłaczony pod prostownik. Jedynie pod swoj akumulator który nie dawal oznak ze jest słaby bo odpalał przy większych mrozach bez zajakniecia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3317070)
Do tego jakąś apką na telefon... więc pewnie przez BT...
Masakra teksańska...:?

Kabel Viaken STN2120 usb z przejściówka Samsunga OTG na telefon S10+

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:

Napisał Antej (Post 3317056)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plik na serwerze przez 120minut

Niestety nie zdążyłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3317074)
Do FORScana to plik z rozszerzeniem .ab - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (to jest to samo co wyżej, bez limitu godzinowego)...
Odradzam też zabawy FORScanem po ELM na BT... Dość stanowczo odradzam!:568::569:

Do tego warto pamiętać, iż FORScan nie połączy się z autem jeśli PCM nie jest zasilany (nie da się włączyć zapłonu). Jedyna na to rada to zrobić zworę zamiast przekaźnika zapłonu.

I na koniec dobrych rad - "nie bierzemy się za to, jeśli nie rozumiemy co robimy"!!!:568::569:

W takim razie nie biore sie za to bo zasilania na pewno nie ma. Forscan lite nie chce się połączyć to i pewnie wersja na kompa tez tak samo zareaguje.
Za plik dziekuje.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

zbinek512 07-02-2021 12:25

Odp: Ubiłem BCM
 
Nie ma zasilania, ponieważ BCM steruje przekaźnikiem od zapłonu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.