Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286340)

ecbsirk123 19-09-2018 10:27

Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Witajcie,

auto stało ponad pół roku. W międzyczasie było mało jeżdżone.
Teraz ponownie wróciło do mnie.

Teraz pojawił się problem.

Podczas jazdy nagle opadają wskazówki zegarów i zaczynają się świecić różne ikony, na wyświetlaczy pojawiają się kreski - - - -, auto traci moc do zera, nie reaguje na gaz. Ale nie gaśnie.

Ale i tu jedna ciekawostka. Wystarczy stuknąć ręką poniżej kolumny kierownicy, zegary się podnoszą, jest reakcja na gaz.

Odkręciłem osłonę pod kierownicą, powypinałem wszystkie wtyczki, przeczyściłem - nie pomogło.
Pod osłoną poniżej kolumny nie idą żadne kable i wtyczki, jedynie nawiew.

Wyczytałem, że może to być problem z czujnikiem prędkości VSS. Czy mieści się on w takim miejscu, że uderzenie poniżej kolumny może na niego oddziaływać ?

Wymieniał ktoś tej czujnik ?

Nie wiem od czego zacząć.

Pozdr.
Krzysiek

hindus 19-09-2018 10:29

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Szukaj pod hasłem: "zimne luty". Typowa przypadłość.

ecbsirk123 19-09-2018 10:32

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Rozumiem. Zaraz poczytam. Upewnić się chce czy na pewno problem z zegarem będzie miał odniesienie w utracie mocy silnika ??

hindus 19-09-2018 11:08

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Tak, problemy z zegarami powodują błędy w komunikacji po CAN i silnik wchodzi w tryb awaryjny. Przynajmniej tak to zrozumiałem, może jest jakieś bardziej precyzyjne wyjaśnienie tego zjawiska.

vitmich 19-09-2018 18:29

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Miałem podobny problem. Winą tutaj był auto-alarm (dokładany, nie fabryczny). Po zdemontowaniu instalacji zegary podczas jazdy już nie gasły.

technik08 19-09-2018 18:57

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
Cytat:

Napisał ecbsirk123 (Post 3031772)
Rozumiem. Zaraz poczytam. Upewnić się chce czy na pewno problem z zegarem będzie miał odniesienie w utracie mocy silnika ??

Informacja o położeniu pedału gazu idzie do zegarów , a dalej po szynie CAN do sterownika silnika . Przy braku łączności z powodu zimnych lutów silnik nie ma informacji o wciśnięciu gazu .

93karol 28-09-2018 20:26

Odp: Utrata mocy wraz z wyłączeniem zegarów
 
miałem podobna sytuacje. auto zostalo w konsekwecji unieruchomione.. poprawienie lutow zalatwilo sprawe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.