Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czy to aby pompa hamulcowa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90863)

Patrol1906 05-02-2010 17:37

Czy to aby pompa hamulcowa?
 
Witam koledzy,posiadam focusa już 3 lata,od nie dawna mam pewien problem,jak zauważyłem już wcześniej temat pojawiał sie ale nie dokońca.Od pewnego czasu,pedał hamulca,podczas hamowania robi sie twardy,tak jakby ktoś pod niego podłożył cegłe,oczywiście samochód wtedy przestaje hamować i jest niebezpiecznie,pytanie moje jest następujące jaka może być tego przyczyna,byłem już u mechanika,odpowietrzył hamulce,sprawdził serwo,powiedział że jest w dobrym stanie,nie doszukał sie niczego poważnego,czy coś przeoczył? Czy tak jak już wyczytałem gdzieś wcześniej była by to pompa hamulcowa do wymiany? Może ma ktoś jakieś namiary na kogoś wartego polecenia kto zna sie w Krakowie na naprawie focusów,bardzo proszę o pomoc,czy bezpośrednio na @ czy też tutaj w odpowiedziach

kuchcik78 05-02-2010 18:40

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
Witam moim zdaniem jak by to byla pompa to pedal by wpadal w podloge i nie hamowal a twardniejacy pedal to uklad wspomagania hamolcow czyli jak nie serwo to moze zawor zwrotny lub jakis wezyk podcisnienia jest pekniety i przy czestym hamowaniu brakuje podcisnienia.Przerabialem ten temat w Fiacie Tipo.Wymiana serwa z zaworem pomogla w 100%.Jak masz mozliwosc zaloz inne serwo i zawor zwrotny i pojezdzij.Pozdrawiam.

Patrol1906 06-02-2010 16:04

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
Jeszcze jakieś porady i rady??

OXEED 06-02-2010 20:01

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
a nie hamowałeś czasem na lodzie ? moje MKI i MKII tak się zachowują jak jest lód, pompa daje takie ciśnienie, że pedał staje się twardy, jest to sprawdzone, oba samochody zachowują się identycznie dokładnie w tych samych miejscach, oblodzona nawierzchnia i trochę mocniejsze depnięcię pedału hamulca. Oba samochody mają ABS.

Patrol1906 07-02-2010 16:20

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
nie tutaj lód nie ma znaczenia,dzieje sie to na zwykłej suchej drodze

Assan 07-02-2010 17:43

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
OXEED i powiedz jeszcze że nie czujesz drgań pedału podczas hamowania na lodzie. powiedz mi jaka pompa daje takie ciśnienie? Ciśnienie to Ty dajesz własną nogą a ABS reguluje tym ciśnieniem. Tak czy siak zachowanie nie jest normalne,jest problem z hamulcami,Możliwe że zaczyna padać modulator ABS albo już zakończył żywot.

OXEED 07-02-2010 19:22

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
A czy ja gdzieś napisałem, że nie czuję drgań ABS'u ? piszę tylko o zachowaniu pedału hamulca w danej sytuacji i określonych warunkach na drodze. Skoro odnosisz się do mojej wypowiedzi to pewnie u mnie zauważasz problem z hamulcami w obu samochodach ;-), niestety muszę cię rozczarować, nie sądzisz, że identyczne zachowania samochodów MKI i MKII w tych samych miejscach to byłby nad wyraz duży zbieg okoliczności ?

Patrol1906 08-02-2010 17:51

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
koledzy:) spokojnie ;) dla mnie temat jest o tyle ważny,że mechanik,niczego sie nie dopatrzył i teraz zastanawiam sie od czego zacząć,musze jakąś teze postawić,widze jest ich wiele,poprzez wężyki,serwa oraz modulator ABS,przyznam że częściej dzieje sie na to na jezdni po deszczu czy śniegu,niż na suchej,ale wlaśnie na suchutkim asfalcie czasami zdarzał sie problem,zastanawiam sie czy nie jestem skazany w tej chwili na ASO forda w tym wypadku,podobno w Krakowie na Fatimskiej jest jakiś magik,który dobrze zna sie na fordach,wiecie coś w tym temacie ?

Assan 08-02-2010 18:03

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
OXEED nie twierdze że masz problem z hamulcamitylko odnoszę wrażenie że nie bardzo rozumiesz powagę sytuacji,koledze Patrol1906 momentami brakuje hamulców,a to już nie jest normalne zachowanie i napewno nie jest to bezpieczne,i mi to pachnie uszkodzeniem układu hamulcowego. Dodam tylko że u mnie sie tak nie dzieje,ABS zaczyna działać ale auto hamuje nadal

OXEED 08-02-2010 18:49

Odp: Czy to aby pompa hamulcowa?
 
przepraszam, rozumiem powagę sytuacji.

1. mechanik też człowiek może coś przeoczyć,
2. jeśli nie może czegoś znaleźć jedź do drugiego, [pewnie jest z dwóch co coś kumają w twojej okolicy ],
3. zobacz link [ użyj do odpalenia IE bo coś innego nie ściąga obrazków ]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

może opcje uszkodzeń podpowiedzą ci co może być przyczyną takiego zachowania układu hamulcowego.

w 90% przypadków za twardy pedał odpowiada układ serwa, czasem najcieńszy przewód zaciska się i powoduje brak podciśnienia w układzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.