Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152907)

AmaterasuX 08-03-2012 21:17

Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
Witam, otoz stalo sie to wlasnie od zimy kiedy są ujemne temperatury, albo blisku zera. Problem polega na tym, ze mam bieg 4 i wciskam gaz do dechy i wolno obroty wchodzą, puszcze hamulec z gazu i wcisne na tą samą wysokosc i... jest moc! smiga ze az milo...

nie wiem czy diesle tak mają ? zdarza sie to rzadko, no ale sie zdarza...

Co to moze byc i czy to droga rzecz? prosze o podanie kosztow czesci.

moj samochod to TDCI 130 KM 2.0l

czy to moze byc przez te ujemne temperatury ? PRzez to, ze w nocy jest -10 a w dzien na plusie i wracam z pracy i znowu jest -1 i noc -10 i tak w kolko?

93karol 09-03-2012 20:03

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
a nie zaświeci ci sie Check Engine?

AmaterasuX 10-03-2012 08:53

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
nic mi sie nie swieci kompletnie. normalnie wszystko smiga tylko czasem muł a czasem torpeda. ostatnio go troche przeciagam (na cieplym) to narazie jest kozak. moze przez to, ze troche sie zamulił przez tą zime?

SLO 303 10-03-2012 10:39

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
wlej jakis dodatek czyszczacy wtryski i lepsze paliwo, moze faktycznie to przez zamulanie... ja tak czasem robie + troche daje mu w .... zeby sie rozkulał

AmaterasuX 10-03-2012 11:57

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
ja zawsze leje tylo v-power

marcinszrk 10-03-2012 13:05

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
A pompa paliwa?Miałem tak kiedyś w skodzie superb dokładnie to samo dawałem gaz i niebardzo szło odpuściłem dodałem jeszcze raz(tak jakby nazbierał paliwa) i szedł

AmaterasuX 11-03-2012 08:50

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
w dieslu z tego co wyczytalem jest pompa cisnieniowa

ale nie jestem pewny

marcinszrk 11-03-2012 09:19

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
Nie jestem wielkim szpecem to był 1.9tdi 130 i siadała pompa w baku ta co jest

hirotaro 11-03-2012 09:25

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
TDCi nie ma pompki w zbiorniku

AmaterasuX 11-03-2012 09:52

Odp: Wciskam gaz i muł, odpuszczam i wciskam raz jeszcze - moc! (co to moze byc?)
 
ogolnie ostatnio kiedy go wzialem na wysokie obroty to chodzi jak marzenie. Ale jak troche zamulam to juz jest szrotman xD


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.