Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Linka/Zaczep zmiany biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165717)

mondeOpolskie 15-09-2012 15:01

Linka/Zaczep zmiany biegów
 
Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie odnośnie wymiany LINKI ZMIANY BIEGÓW w Mondeo MK2 2.0 16v rok 1998 kombi.

Jakiś czas temu pojawił sie problem ze zmianą biegów a konkretniej któregoś dnia podczas odpalania auta i wrzucenia biegu, makietka zaczeła cała latać, nie można było wrzucić żadnego biegu poza 3 , 4 (nie było 1,2,5 oraz wstecznego), udałem sie z autem do mechanika - okazało sie że spadła linka zmiany biegów. Mechanik założył linke i to samo sie powtórzyło kilka dni poźniej.

Mam pytanie odnośnie diagnozy czy trzeba wymienić linke zmiany biegów czy wstarczy tylko wymienić "Zaczep linki zmiany biegów"

Linka w samochodzie nie jest pęknieta ale spada ( mechanik wspominał coś o jakiejś "kulce" która sie wyrobiła i jest mała)

Pytanie2.

Jeśli jest konieczna wymiana linki zmiany biegów - czy kazda linka z wersji 1.6, 1.8 , oraz dislowskich jest taka sama ?

Ptanie3.

Czy warto kupić używaną czy zaleca sie raczej nową ?

juyer 01-09-2013 21:45

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów Mk2
 
Cytat:

Napisał mondeOpolskie (Post 1876803)

tu linka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tu koncowki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To są 2 koncówki od strony skrzyni, są też na lince w komplecie, ale linkę masz pewnie dobrą, stąd w ofercie są same końcówki, czesta awaria...
Nie wiem jak się to wymienia, ale każdy serwis sobie winien poradzić.

darmodziej 02-09-2013 06:28

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów Mk2
 
Cytat:

Napisał juyer (Post 2069160)
To są 2 koncówki od strony skrzyni, są też na lince w komplecie, ale linkę masz pewnie dobrą, stąd w ofercie są same końcówki, czesta awaria...

Cytat:

Napisał mondeOpolskie (Post 1876803)
Linka w samochodzie nie jest pęknieta ale spada ( mechanik wspominał coś o jakiejś "kulce" która sie wyrobiła i jest mała)

Jeżeli kulka się wyrobiła, to wymiana samego zaczepu raczej nie pomoże. Trzeba by wymienić kulkę.

juyer 02-09-2013 15:27

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów Mk2
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2069217)
Jeżeli kulka się wyrobiła, to wymiana samego zaczepu raczej nie pomoże. Trzeba by wymienić kulkę.

trudno mi to sobie wyobrazic, kulka to to:
http://i.imgur.com/x0G25dz.jpg
a zaczep to czarny plastyk
http://images.sklepy24.pl/87078282/1...84799-ford.jpg
wiec plastyk/guma nie powinien wyrobic kulki.... :027:

darmodziej 02-09-2013 15:35

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
Wbrew pozorom, czasem właśnie tak jest, że wyrabia się stalowa kulka, a plastik pozostaje. Jeżeli np. dostał się tam piasek, a jest to możliwe, to jego drobiny wbiły się w plastik i wycierały powierzchnię kulki. Nie wiemy też, czy to jest pierwszy zaczep, czy kolejny. Poza tym, mechanik, który widział to na własne oczy, tak to właśnie określił.
Cytat:

Napisał mondeOpolskie (Post 1876803)
( mechanik wspominał coś o jakiejś "kulce" która sie wyrobiła i jest mała)


standos 09-01-2014 18:13

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
2 załącznik(i)
Witam wszystkich,

chciałbym jeszcze powrócić do tematu linek zmiany biegów,
mam pytanie odnośnie doboru linek dla Mondeo MK2 TD 1999r kombi. Uszkodzony mam pancerz jednej z linek, na każdym szrocie pokazują mi linki twierdząc, że są od tego modelu ale niestety różnią się od moich, które im pokazuję (załączam zdjęcia), sam już nie wiem czy te moje to są oryginały czy też poprzedni właściciel coś namieszał. Proszę o każdą poradę bo nie wiem już co robić, samochód od połowy grudnia nie jeździ.
pozdr,

krystian1410 09-01-2014 18:28

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
linki sie różnią bo sa pokazane dwa różne końce jedne od skrzyni drugie od lewarka

standos 09-01-2014 18:49

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
no to jest jasne jak słońce,
na zdjęciach są moje uszkodzone linki, lewe zdjęcie od strony skrzyni, prawe - od lewarka, czy są od mondeo skoro nikt takich nie ma na szrotach, pełno innych podobnych w bród, tylko takich brak, może ktoś ma na zbyciu takie, proszę o info.

krystian1410 09-01-2014 19:30

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał standos (Post 2136921)
czy są od mondeo skoro nikt takich nie ma na szrotach, pełno innych podobnych w bród, tylko takich brak, może ktoś ma na zbyciu takie

są to linki od mondeo,a że na szrocie mają inne to znaczy że od benzyny albo wogóle od inego samochodu,czesto tak bywa że oni wogóle nie wiedzą co sprzedają

darmodziej 09-01-2014 19:58

Odp: Linka/Zaczep zmiany biegów
 
Ja bym na Twoim miejscu kupił linki, jakie oferują, przy czym zastrzegłbym, że w razie, gdy nie będą pasowały, to zwracam.
I nie wydaje mi się, żeby do diesla były inne linki, niż do benzyny, bo niby dlaczego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.