Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Turbo - czy to koniec żywota? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94991)

SrebnaStrzała 19-03-2010 10:55

Turbo - czy to koniec żywota?
 
Witam
Chyba spełnia się najczarniejszy scenariusz :( Do kompletu usterek brakuje tylko turbo. Dnia dzisiejszego turbo zaczęło szwankować :(
Pojawiają się 2 sekundowe turbo-dziury na niskich obrotach czego wcześniej nie było. Turbo podczas przyspieszania z gazem w podłodze zaczyna świszczeć. Słabiej się zbiera powyżej 140km/h. Te objawy pasują do dziurawego układu IC ale... na mierniku analogowym widzę że turbo nadal pompuje ponad 2 bary a podczas przyspieszania wartości są takie same jak dawniej.
Na postoju dodając gazu słychać przez chwile takie lekkie metaliczne świergotanie.
Wczoraj jeszcze było wszystko ok. Dziur w rurach też nie zauważyłem
Dodam jeszcze że podczas mocnego przyspieszania silnik zaczyna warczeć, jest to takie tępe warczenie w zakresie 1800-2500 obrotów.

Czy to turbo się ze mną żegna ? Jak wygląda wymiana/regeneracja na tą chwile ?

TySiK 19-03-2010 18:27

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
To co opisujesz to na bank padające Turbo...

Przytoczę ci przykład który wydążył się 2 dni temu mojemu bracikowi na niemieckiej A14
Dzień przed powrotem do polski miał takie objawy jak opisujesz...
I niestety na niemieckiej A14 turbo powiedziało duże PA jechaliśmy na 2 auta bracik z przodu ja zanim, kulał sie max 120km/h zeby dotrwac do polskiej granicy, ale niestety 200km przed granica z jego auta wydostał sie gęsty i biały dym na 2 pasy gdzie nie było nic widać... (olej cały zwiał z silnika)

Nic innego nie zostało jak laweta...

Teraz auto w warsztacie i czekamy na fon jak wygląda turbo...

SrebnaStrzała 19-03-2010 19:02

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
Daj mi znać jak będziesz znał diagnoze waszego przypadku. Ja jutro będę dokładnie cały układ rur oglądał, mam dużą nadzieję że jest to rura a nie turbo. Co prawda nie chce mi się wierzyć...bo w ciągu 2 lat już 5 razy rury wymieniałem w tym L i S podwójnie

TySiK 19-03-2010 19:23

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
spox, jak bracik co będzie wiedział dam znać...
No a jak posprawdzasz rury to też opisz...

pozdro

Pablo_X 19-03-2010 21:18

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
Zdejmij przewód i zajrzyj do swojej turbinki. Zobacz jak się kręci, czy się kiwa i daje się przemieszczać osiowo. Zobacz czy łopatki nie przytarły obudowy.
Poza tym, nic nie piszesz, aby leciał dym biało-niebiesko-szary (coś w tym guście).

SrebnaStrzała 19-03-2010 21:45

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
Cytat:

Napisał Pablo_X (Post 1391176)
Zdejmij przewód i zajrzyj do swojej turbinki. Zobacz jak się kręci, czy się kiwa i daje się przemieszczać osiowo. Zobacz czy łopatki nie przytarły obudowy.
Poza tym, nic nie piszesz, aby leciał dym biało-niebiesko-szary (coś w tym guście).

Prawda, nie zauważyłem spalania oleju, jednak turbina pluje oleje od dawna chyba że... to z odmy ?! Wiem że odma wpuszcza mi olej do układu powietrza.

jendrekmak 19-03-2010 23:58

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
właśnie kończę czyszczenie turbiny i łopatek. różnica w pracy łopatek kolosalna. jadę niedługo na jazdę próbną i zobaczę czy jest jakaś różnica

SrebnaStrzała 20-03-2010 00:13

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1391253)
właśnie kończę czyszczenie turbiny i łopatek. różnica w pracy łopatek kolosalna. jadę niedługo na jazdę próbną i zobaczę czy jest jakaś różnica

Co dokładnie zrobiłeś?

jendrekmak 20-03-2010 00:22

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
1 załącznik(i)
zdejmowałem turbinę i czyściłem wszystkie elementy z sadzy i nagaru. 6 godzin pracy

lepiej się wkręca silnik na obroty pewnie dlatego że turbina miała opór na łożyskach i łopatki kiepsko pracowały. wyczyszczone z nagaru i sadzy, tam gdzie są łożyska wymyte płynem wd40 i od razu zaczęła lepiej się kręcić. samochód trochę odżył.
sam bym się nie odważył ale opis znalazłem tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrzała 20-03-2010 08:33

Odp: Turbo - czy to koniec żywota?
 
...no to ostro widze...Sam bym to chętnie zrobił, ale troche to przerażająco wygląda.
Powiedz mi jakie nasadki potrzebowałeś do odkręcenia wszystkiego? oraz czy tam nie trzeba nic wyważać po rozkręceniu ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.