Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   VIN Forda Focusa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49062)

Stef___ 07-08-2008 10:54

VIN Forda Focusa
 
Cześć,
mam zamiar kupić Focusa mam VIN którego nie mogę sprawdzić, wywala mi jakieś błędy, możecie pomóc.
VIN WF0WXXCCDW5R37674
Poradźcie co mogę z tym zrobić, byłem w serwisie i nic mi nie pomogli. Samochód jest z Niemiec.

Dzięki z góry
Stef

Madaw 07-08-2008 11:39

Re: VIN Forda Focusa
 
Proste rozszyfrowanie:

FORD-WERKE AG/GERMANY

VIN: WF0WXXCCDW5R37674


KRAJ POCHODZENIA NIEMCY
PRODUCENT FORD WERKE AKTIENGESELLSCHAFT, KOLONIA GERMANY
TYP NADWOZIA 3 DOOR ESTATE
WARTOSC STALA CONSTANT
POCHODZENIE PODZESPOŁÓW CORK, IRELAND / AMSTERDAM, NETHERLANDS / AZAMBUJA, PORTUGAL
MIEJSCE MONTAŻU SAARLOUIS, LANGLEY
MODEL FOCUS
TAK SAMO JAK DLA POZYCJI TYP NADWOZIA 3 DOOR ESTATE
NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY
NUMER SERYJNY SILNIKA KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

robal 07-08-2008 11:42

Re: VIN Forda Focusa
 
Brak danych na podstawie VIN-u w bazie danych (również sprawdziłem ten twój VIN) może oznaczać np. - brak danych na temat tego pojazdu w bazach danych i katalogach (zdarza się, ale baaardzo rzadko - z tego co zdążyłem zauważyć) :D. Albo jakaś wajcha na nr była (zdarza się). Bądź źle odczytany VIN.

Ja bym dmuchał na zimne i szukał innego Focusa, którego wyposażenie i podstawowe dane można sprawdzić :)

Madaw, to są najbardziej podstawowe dane. Dobrze dobrana kombinacja (np. przy przebijaniu numerów) da podobne wyniki.

Stef___ 07-08-2008 11:57

Re: VIN Forda Focusa
 
To jest kombi, czyli coś jest nie tak?

Madaw 07-08-2008 12:01

Re: VIN Forda Focusa
 
Nom, osobiście bym szukał innego Focusa, bo te jest niepewny.

brzozi 07-08-2008 13:04

Re: VIN Forda Focusa
 
Też mam foke 2 kombi przytarganą z Niemiec a z vin wynika, że ma 3 drzwi. Więc VIN ok.

Stef___ 08-08-2008 08:15

Re: VIN Forda Focusa
 
Cześć,
pojechałem obejrzeć samochód i okazało się, że jednak VIN jest inny mianowicie WF0WXXGCDW5R37674, sprzedający się "pomylił". Rzeczywiście może być w kombi W na tej czwartej pozycji, ale w serwisie już ten poprawny VIN można było sprawdzić i okazało się, że zamiast 93 tys ma najprawdopodobniej ponad 200 tys. a licznik cofany był conajmniej dwukrotnie.
Tak się właśnie robi ludzi w ch.....ja.
Sprzedawca bardzo wierzący, jak przejeżdżaliśmy koło kościoła to się pokornie przeżegnał.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

robal 08-08-2008 08:40

Re: VIN Forda Focusa
 
Cytat:

Napisał Stef___
ale w serwisie już ten poprawny VIN można było sprawdzić i okazało się, że zamiast 93 tys ma najprawdopodobniej ponad 200 tys. a licznik cofany był conajmniej dwukrotnie.

W polskim serwisie sprawdzili historię auta wyprodukowanego na rynek holenderski i serwisowanego poza granicami kraju? Czyżby Ford w Europie miał już centralną bazę?

Stef___ 08-08-2008 09:23

Re: VIN Forda Focusa
 
W servisie człowiek powiedział, że było to możliwe dzięki temu, że miała miejsce naprawa gwarancyjna, zwykłe przeglądy nie były widoczne.

Madaw 08-08-2008 09:56

Re: VIN Forda Focusa
 
Cytat:

Napisał Stef___
Cześć,
pojechałem obejrzeć samochód i okazało się, że jednak VIN jest inny mianowicie WF0WXXGCDW5R37674, sprzedający się "pomylił". Rzeczywiście może być w kombi W na tej czwartej pozycji, ale w serwisie już ten poprawny VIN można było sprawdzić i okazało się, że zamiast 93 tys ma najprawdopodobniej ponad 200 tys. a licznik cofany był conajmniej dwukrotnie.
Tak się właśnie robi ludzi w ch.....ja.
Sprzedawca bardzo wierzący, jak przejeżdżaliśmy koło kościoła to się pokornie przeżegnał.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam


Odpuśc sobie ten egzemptlarz, sprzedawca zachowuje się jak zwykły handlarz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.