Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319616)

MarcinUj 22-04-2021 21:00

Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
Witam,
praktycznie od początku przygody z Focusem MK4 próbuję znaleźć przyczynę świstu powietrza w okolicy szyby kierowcy, który się pojawia od około 90 km/h.
Oglądałem uszczelki z każdej strony, smarowałem silikonami, oblepiałem taśmą od zewnątrz żeby znaleźć miejsce świstu, itp. i nic.
Jednak okazało się ostatnio, że to lusterko tak świszcze.
Jak jechałem około 90 km/h i pojawił się ten świst, złożyłem lusterka i nastała cisza.
Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się z czymś takim?
Gdzie w lusterku szukać źródła tego świstu (jakieś szczeliny, uszkodzona uszczelka?)

Z góry dziękuję ze wszelką pomoc.

Pozdrawiam

MikiS933 23-04-2021 04:15

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
Może tak jak relingi lusterka generują swój halas.

Wysłane z budki telefonicznej

elsys1 23-04-2021 05:40

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
Też to mam. Sprawdzę, czy u mnie złożenie zadziała

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

KasmarCK 28-04-2021 08:08

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
Cytat:

Napisał MikiS933 (Post 3337813)
Może tak jak relingi lusterka generują swój halas.

Wysłane z budki telefonicznej

Cześć

Relingi raczej nie. Ostatnio jeździłem nowym sedanem i świst powietrza był jeszcze głośniejszy.

Mam ten sam problem, tragedii nie ma ale przy dłużnych prędkościach ten świst jest uciążliwy. Byłem wielokrotnie w ASO, sprawdzali, porównywali, oklejali taśmami i nic. Reasumując ten typ tak ma. Ale z tymi lusterkami to nowy trop ;-) Wiem, że starsze modele także miały z tym problem ale, że złożenie lusterka pomaga... Sprawdzę to wkrótce. Jeździłem także ostatnio nową KUGĄ i tam jest o wiele ciszej (świst) ale ona ma duże, inne lusterka.

Jeżeli komuś uda się coś wykombinować z tymi lusterkami, będę wdzięczny za info.

elsys1 28-04-2021 08:12

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
U mnie to nie lusterka i świst pojawia się powyżej 120kmh

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Jaworrr 28-04-2021 11:24

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to bym obstawiał relingi.
Jak przy tej prędkości złożysz lusterka to dopiero się zaczyna hałas.

Koło 80km/h u mnie się pojawia świst jakby z okolicy słupka B. Być może jest to spowodowane odstawaniem uszczelki tylnych drzwi, która w górnym narożniku odstaje pod wiatr. Nie zaklejałem tego jeszcze żeby się upewnić...

Też jeździłem ostatnio Kugą, tam świszczało również, ale mniej.

maxpawkas 28-04-2021 12:35

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
U mnie ze złożonymi lusterkami jest dużo głośniej, sprawdziłem ostatnio.

MarcinUj 28-04-2021 13:47

Odp: Świst powietrza w okolicy szyby kierowcy
 
U mnie to ewidentnie lusterka.
Teraz jest już nieco cieplej na zewnątrz wiec czasem jak wracam z pracy i słyszę ten świst to otwieram okno. Wtedy ewidentnie dźwięk jest głośniejszy i idzie od lusterka. Jak ręka przy nim ruszam to jakoś likwiduje ten dźwięk ale nie wiem co jest źródłem bo ciężko to zlokalizować. Co rusz oklejam coraz to nowe szczeliny w tym lusterku i testuje. Może w końcu znajdę ta mała wredna przyczynę świstu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.