Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] woda pod nogami pasażera...!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64203)

Horhe 10-03-2009 15:41

woda pod nogami pasażera...!!!
 
Priviet.
Jak w temacie, w tym miejscu i tylko tym mam mokro. Okresowo dosuszam to kładąc ręcznik frotowy by tą kałużę wchłaniał. Jednak gdy tylko popada zaraz mam mokro :D
Chciałem podjąć się kompleksowej walki z tym zjawiskiem i rozpocząć działania od sprawdzenia szczelności przedniej szyby. Jednak w mojej okolicy zdaje się wszystkie warsztaty które wstawiają szyby używają do sprawdzenia szlaucha z wodą. Urządzenie z ultradźwiękami ( made in USA) zepsuło się i już od ponad roku nie są w stanie tego naprawić. Po prostu chciałem wpierw wykluczyć szybę. No ale dobra. Zakładam jednak, że to nie szyba. Może to coś prostego co mogę sam naprawić. Na przykład plastik podszybia nad filtrem kabinowym. Trochę czytałem forum i tam pomiędzy szybą i tym plastikiem jest taka gąbka. U mnie zresztą w opłakanym stanie. Mocno wygnieciona, sprasowana i brudna jak diabli. Czy te uszczelnienie może mieć wpływ na takie zjawisko? A może coś innego jest tego przyczyną? Gdzie szukać, jak naprawić, gdzie kupić? Proszę by mnie ktoś poprowadził za rączkę w tym temacie bo już sam nie wiem. Jutro będę rozbierał tamte miejsca jeszcze raz i być może ktoś z Was mi podpowie na co zwrócić większą uwagę. Z góry dziękuję.

uro2 10-03-2009 16:53

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
wyciągnij filtr kabinowy, odkręć obudowę filtra i zamontuj z powrotem na silikon.Tam najczęściej leci.

ubik 10-03-2009 18:43

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
kolego a jesteś pewny że to nie płyn który masz w chłodnicy? sprawdź to bo mi to śmierdzi dziurawą chłodniczką.

uro2 10-03-2009 18:46

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
Cytat:

Napisał Horhe (Post 1109519)
gdy tylko popada zaraz mam mokro

więc to raczej nie chłodniczka.

Horhe 10-03-2009 18:56

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
Cytat:

Napisał ubik (Post 1109663)
kolego a jesteś pewny że to nie płyn który masz w chłodnicy? sprawdź to bo mi to śmierdzi dziurawą chłodniczką.

oj, nie dopisałem szczegółów tej historii, przepraszam już prostuję.
W czasie mrozów owa kałuża zamarza, płyn raczej by tego nie zrobił. W smaku obojętne, a i tego płynu nie ubyło mi ani grama w zbiorniczku wyrównawczym. Tak więc jest to woda.

elmo_mc 10-03-2009 19:57

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
Kolega URO dobrze radzi. U mnie po każdym myciu auta była kałuża na dywaniku. Wywaliłem uszczelkę obudowy filtra kabinowego i uszczelniłem silikonem. Tak więc zacznij od tego.

gabrysia1 10-03-2009 19:59

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
Koledzy mają rację, u mnie było to samo, uszczelka obudowy filtra.

Horhe 10-03-2009 20:16

Odp: woda pod nogami pasażera...!!!
 
ok, dziękuję za porady :)
jak pamiętam ta obudowa na 2 śrubach siedzi przykręcona do blachy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.