Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Climatronik nie trzyma temperatury. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140957)

aras77 06-10-2011 19:26

Climatronik nie trzyma temperatury.
 
Hej.

Na 2 różnych panelach (przed i poliftowym) objaw ten sam: po osiągnięciu zadanej temperatury z czasem zaczyna wiać coraz chłodniejsze powietrze. Po zwiększeniu temp. sytuacja się powtarza... Co może być przyczyną?

rednaxelA 06-10-2011 22:14

Odp: Climatronik nie trzymie temperatury.
 
Zawsze myslalem ze panele przed i poliftowy sa niewymienne bez robienia rewolucji w instalacji tak ze sprecyzuj o co chodzi czy o dwa rozne auta??

Ja bym szukal problemu w czujniku temperatury przy kolanie kierowcy - przeczyscic, sprawdzic czy wentylatorek chodzi.

karloss 07-10-2011 06:25

Odp: Climatronik nie trzymie temperatury.
 
Podejrzewam, że koledze chodziło o panel climatronica z białą/żółtą ikonka odparowania szyb.
Tak nawiasem mówiąc automatyczna funkcja climatornica w mondeo to mega porażka. Ja jeżdżę tylko na ustawieniach ręcznych, chociaż mam nowszy panel i wszystko sprawne.

maximus999 07-10-2011 07:50

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
Przecież na tym to polega - ustawiasz temp i grzeje mocniej aż do osiągnięcia ustawionej temperatury i potem ją tylko podtrzymuje. Osobiście mnie to wkurza.. że wali mocno na początku gorącym. Wolałbym jak w manualnej ustawić lekko grzanie i koniec. Powinien być jeszcze jeden tryb.

rednaxelA 07-10-2011 10:58

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
Cytat:

Napisał maximus999 (Post 1718194)
wkurza.. że wali mocno na początku gorącym

ja tego nigdy nie doswiadczylem bo zwykle ruszam z zimnego samochodu :-) i dla mnie klimatronik jest super bo z manualem to po ruszeniu musialem wylaczac nawiew bo walił zimnym po nogach a potem w miare rozgrzewania sie samochodu zwiekszac cieple, przekierowywac szyba, nogi cudowac. Jeszcze jak na szybe dawalem nawiew to sie klima wlaczala sama - zgroza :-)

A klimatronik sam to robi wszystko :-)

aras77 07-10-2011 17:35

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
Źle sprecyzowałem. Panele oczywiście przedliftowe (z białą i żółtą ikonką). Czujnik temperatury czysty, wentylatorek sprawny.

Cytat:

Napisał maximus999 (Post 1718194)
Przecież na tym to polega - ustawiasz temp i grzeje mocniej aż do osiągnięcia ustawionej temperatury i potem ją tylko podtrzymuje. Osobiście mnie to wkurza.. że wali mocno na początku gorącym. Wolałbym jak w manualnej ustawić lekko grzanie i koniec. Powinien być jeszcze jeden tryb.

Zasada polega na utrzymywaniu zadanej temperatury. Tak jak napisałem w temacie climatronik nie utrzymuje w moim przypadku.

kowal76 03-05-2017 22:39

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
hej! wiem że odkopuje ale mam ten sam problem i nie wiem ja go rozwiązać... ktoś może miał podobny problem i go rozwiązał?!

jarek33 04-05-2017 06:22

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
jak wyżej pisali
sprawdź czujnik tem. ten przy prawym kolanie
wiem lubi się zasyfić mocno

kowal76 05-05-2017 20:47

Odp: Climatronik nie trzyma temperatury.
 
no właśnie problem w tym że czujnik wraz z wentylatorkiem przy kolanie czysty i sprawny...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.