Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] uszczelniacz wału korbowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94183)

m_g 11-03-2010 16:42

uszczelniacz wału korbowego, wyciek oleju
 
Hey wszystkim, byłem u mechanika i wymienił mi uszczelniacz wału korbowego, wszystko ok , tylko że po całych 2 dniach od nowa olej zaczął lecieć, pojechałem do niego , ma to poprawić tylko że mówi że to może nic nie dać bo wał się mógł wyrobić mam pytanie JAK???:569:


Dodam że fiesta ma max przejechana 160 tys (najpierw wychodziło , że 60 tys ,ale sprzęgło też wymieniłem oryginalne było z datą 1997:mrgreen: motorcrafta ) . CO ON TAM MÓGŁ ZACHRZANIĆ ??? jak go przypilnować ??

stasiek49 11-03-2010 21:12

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
słaby ten mechanik,jak nie wie jak założyć uszczelniacz na wyrobiony wał,wał wyrabia się na skutek tarcia o uszczelniacz

m_g 12-03-2010 06:26

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
Stasiek a może ty powiesz jak założyć ten uszczelniacz to ja go oświecę :diabel2:

stasiek49 12-03-2010 14:38

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
skracamy sprężynke o 3-5mm-uszczelniacz zmienia srednicę na mniejszą,nie wciskamy go do samego końca-zostawiamy 2-3mm

m_g 12-03-2010 15:05

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
Ok , to ja z nim sobie pogadam :mrgreen::569:


Żaden mechanik nie wie tyle co FCP :one:

m_g 30-03-2010 16:54

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
Siemka, zaraz mnie coś trafi piorun czy coś i rozpędzę tego mechanika!!!



Dzisiaj UWAGA 3 uszczelkę(najpierw wymienił uszczelkę number 1 potem number 2 i teraz number 3 ) mi założył na wał niby mi skrócił sprężynkę ale po przejechaniu około 20 km olej się pojawił tak jak był :D:D:evil:.


I teraz moje pytanie czy po około 160 tys wał może być aż tak wyszczerbiony , czy np on nie umie uszczelki założyć. Kolejne moje pytanie czy to możliwe aby ten mechanik nie wyczyścił do końca poprzedniego oleju i teraz on sobie wypływa i silnik się oczyszcza tzn nie leci już z wału tylko z poprzedni schrzanionej roboty ,bo on nie wyczyścił i leci to stary olej ?? czy to jest możliwe??. Jak walczyć z tą uszczelką na walę co robić aby to przestało lecieć ??:!!:

motorek26 30-03-2010 21:05

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1400905)
Jak walczyć z tą uszczelką na walę co robić aby to przestało lecieć ??

najpierw zlokalizować czy to napewno stąd leci bo może on wymienia uszczelniacze wału a leci gdzieś indziej

m_g 31-03-2010 04:36

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
A np skąd to może lecieć, bo ktoś mi też powiedział dokładnie Assan że to może być uszczelka miski olejowej ??

skola 31-03-2010 17:38

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
Przemyj jakimś odtłuszczaczem miejsca gdzie leci albo cały spód przejedź się i będziesz widzieć gdzie jest problem. Ale z tego co widzę nie mówie abyś tego nie naprawił u mnie w warsztacie to jedynie mercedesy i bmw które mają po 2,3 lata nie mają wycieków oleju a tak do wszystkie samochody ubrudzone całe doły i wszędzie wycieki. Więc oni gdyby mieli to usuwać to pewne mycie silnika i lokalizacja. ty jesteś w lepszej sytuacji bo nie masz zawalonego całego silnika olejem lecz konkretne miejsce.

subratri 31-03-2010 17:59

Odp: uszczelniacz wału korbowego
 
sluchaj Assana. to na bank miska :) ja tez wyymienilem uszczelniacze na ubu koncach i 3 uszczelki pod miska. wygladalo oczywiscie jak spod walu nawet kolo zamachowe rozrzucalo :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.