Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wyrobione wkładki w zamkach drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172518)

JonaszDG 29-12-2012 10:48

wyrobione wkładki w zamkach drzwi
 
Witam
od pewnego czasu w moim mondku zamek od kierowcy odmówił posłuszeństwa, zamykał spoko ale żeby otworzyć trzeba było z wyczuciem po czym w ogóle przestał otwierać. Chcąc nie chcąc zbierałem się na zregenerowanie wkładki i latałem wokół samochodu otwierając od pasażera. Wczoraj idealnie działający zamek od pasażera ni stąd ni z owąd odmówił nagle posłuszeństwa :/ przekrącałem w prawo do oporu by otworzyć samochód i lipa musiałem wybulić na awaryjne otwieranie bo nie mogłem się dostać do samochodu. Klapa bagażnika była wymieniana i wkładka jest inna do której nie mam kluczyka bo tak to bym od dupy strony wsiadł i po sprawie :) Moje pytanie brzmi czy to oznaka że wyrobiła się wkładka w cholere czy możliwe że tam jakieś cięgno spadło czy coś :) bo wcześniej żadnych oznak zużycia ten zamek nie wykazywał nagle przestał działać. Poradźcie coś.

P.S. jak ktoś jest z okolic dąbrowy górniczej i zna kogoś kto regeneruje wkładki do zamków to prosiłbym o kontakt bo zależy mi żeby mieć jeden kluczyk i do drzwi i do stacyjki, ewentualnie jakby ta usługa była droga cholernie no to polećcie nowe wkładki gdzie można kupić w rozsądnej cenie :)

darmodziej 29-12-2012 10:58

Odp: zamek drzwi
 
Drzwi w Mondku można zamknąć każdym kluczem, a otworzyć tylko tym właściwym, więc możliwe, że to kluczyk wyrobił się już na tyle, że nie otwiera. Dorób nowy kluczyk i sprawdź.

JonaszDG 29-12-2012 11:08

Odp: zamek drzwi
 
wiem wiem że jest tak jak mówisz ale mam zapasowy kluczyk i nim też nie da rady :(

no chyba że oba szlak trafił nie wiem jak to było wcześniej używane bo auto mam od maja. Ale wątpie żeby dwa poszły, poza tym zastanawia mnie ta sprawa z zamkiem pasażera żadnych oznak zużycia i nagle bum nie działa :/

Dobra Panowie piszcie co wam przychodzi do głowy a ja idę spać bo jestem po nocce i powinienem dawno spać a nie śpie przez Kapryśnego Pana Forda :)

mirek79 30-12-2012 00:24

Odp: zamek drzwi
 
witam,mi na mrozie odkluczanie gorzej działa raz nawet musiałem otwierać od strony pasażera,więc coś w tym chyba jest.

Emmm 01-01-2013 14:33

Odp: wyrobione wkładki w zamkach drzwi
 
Najprościej i najtaniej będzie zastosować się do sugestii Kolegi Darmodziej'a, tzn. dorobić nowy kluczyk.
Pozdrawiam

Tomcio242 01-01-2013 15:43

Odp: wyrobione wkładki w zamkach drzwi
 
A próbowałeś to po prostu przesmarować?

Zaraz, zaraz, przy fieście tak miałem, spadło cięgno i zamek nie działał, cięgno spadło przez zbyt energiczną próbę otwarcia zamarzniętego zamka.

Przy mondeo nie rozbierałem, ale ściągnij boczki drzwi i oblukaj, muszą być cięgna łączące wkładkę z zamkiem.

AgaiSzymon 01-01-2013 15:57

Odp: wyrobione wkładki w zamkach drzwi
 
mielismy problem z otworzeniem drzwi w mk1 , po dorobieniu kluczyka nowego bez problemu się otwiera,
ale z wymianą wszystkich zamków i kompletem kluczyków nie ma problemu, cały zestaw jest dostępny na allegro za około 250zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.