Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy dam radę wymienić koło dwumasowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190658)

marcinsiwy24 28-09-2013 07:26

Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
witam czy możliwa jest wymiana koła dwumasowego samemu? pozdrawiam

jvc 28-09-2013 07:29

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Jak jesteś mechanikiem to można, jak nie to lepiej się do tego nie bierz sam

jakubzawarty 28-09-2013 10:10

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Duży garaż z kanałem, trochę narzędzi (najlepiej klucz pneumatyczny i kompresor) kilka desek i klocków, 2 dni roboty i dasz rade :) Oczywiście nie samemu, bo ciężko Ci będzie zdjąć i założyć sanki oraz skrzynie.

kryzys 28-09-2013 16:14

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
ja tylko dodam że jest już znacznie tańsza (o około połowę) alternatywa dla wymiany koła dwumasowego:
-regeneracja kompletu, czas użytkowania szacuje się na około 70-80% nowego kompletu
-zestaw valeo 4p kit (jak dobrze pamiętam), pozbawiony koła dwumasowego a co za tym idzie w przyszłości wymiena się już tylko samo sprzęgło :)

jacekn8 28-09-2013 21:22

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Cytat:

Napisał kryzys (Post 2082511)
zestaw valeo 4p kit (jak dobrze pamiętam), pozbawiony koła dwumasowego a co za tym idzie w przyszłości wymiena się już tylko samo sprzęgło :)

Albo całą skrzynie biegów...
Koło dwumasowe jest w aucie nie po to, by sie zepsuć i żeby wymienić je na zwykłe jednomasowe, ale żeby pochłaniać energię drgań odciążając przy tym inne elementy silnika, więc wcześniej czy później jest do wymiany jak klocki hamulcowe. Kiedyś widziałem wątek na tym czy innym forum, gdzie w mnd4 rozsypała się skrzynia, a po zdjęciu skrzyni niespodzianka... zamiast dwumasy to jednomasa :)

wojtekjanus 28-09-2013 22:29

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Sprzęgła sterowane hydraulicznie w Mondeo mają samonastawne dociski. Taki docisk przy montaży sprzęgła wymaga wstępnego naprężenia przy pomocy specjalnego przyrządu.
Beż tego najczęściej następuje przeciągnięcie sprężyny roboczej - w efekcie miękkie sprzęgło i nawet od razu poślizg.

Zakup przyrządu to koszt rzędu 1000 zł - nie opłaca się kupować...

Rób wymianę w dobrym zakładzie, gdzie kumaci mechanicy wiedzą co i jak robią.

Rzuć okiem może na: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bodziofila 29-09-2013 07:36

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
tu wojtek ma racje,jedz gdzie maja przyrzad,mam 2 razy wymieniony dwumas(bez przyrzadu)i nie jest tak jak powinno byc.sprawdzalem na kilku innych egzemplarzach forda(ten sam model silnik)i chodzily "bardziej gładko" mniejsze drgania.

kryzys 01-10-2013 18:09

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Cytat:

Napisał jacekn8 (Post 2082656)
Albo całą skrzynie biegów...
Koło dwumasowe jest w aucie nie po to, by sie zepsuć i żeby wymienić je na zwykłe jednomasowe, ale żeby pochłaniać energię drgań odciążając przy tym inne elementy silnika, więc wcześniej czy później jest do wymiany jak klocki hamulcowe. Kiedyś widziałem wątek na tym czy innym forum, gdzie w mnd4 rozsypała się skrzynia, a po zdjęciu skrzyni niespodzianka... zamiast dwumasy to jednomasa :)

Proponuję się zagłębić w szczegóły techniczne tego "wynalazku", tam też są elementy tłumiące drgania i zasada działania jest identyczna jak dwumasówki tylko w inny sposób do tego podeszli. Przeczytałem co ludzie piszą po forach o tym kicie i generalnie jak to nasz naród ma we krwi tyle opini ilu speców... ale znaczna większość była pozytywnych. Może jak kiedyś będę mieć okazję wypróbować ten zestaw to podzielę się wrażeniami.

marcinsiwy24 17-11-2013 13:24

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
czy ktoś może wie czy w silnikach 1.8 i 2.0 są takie same koła dwumasowe?

SrebnaStrzała 17-11-2013 16:41

Odp: Czy dam radę wymienić koło dwumasowe
 
Gdyby koło dwumasowe nie było konieczne to by go tam nie było;) Druga sprawa że wymienić raz na 150 czy 200k km to nie jest jakaś wielka strata pieniężna


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.