Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Awaria systemu ESP. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173740)

ppepsiorr 16-01-2013 08:22

Awaria systemu ESP.
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowy więc mogę się mylić co do miejsca tego tematu. Ale go napiszę.
Więc mam problem.
Posiadam samochód Ford C-Max z 2006 roku.Jest to mój pierwszy samochód "tak zaawansowany" (czyt. z komputerem). Dzisiaj przy odpalaniu samochodu (nie wiem czy to może mieć związek) nie zauważyłem że nie pogasły lampki i odpaliłem auto. Od razu wyskoczyło na wyświetlaczu hasło "ESP system fehlfunktion". Oczywiście zapaliła się lampka kontrolna i przy wyświetlaczu żółta lampka. Z tego co się zorientowałem to znaczy "awaria systemu ESP".
Pytanie brzmi: jaka powinna być procedura usunięcia tego błędu i czy jest jakiś kłopot żebym dalej jeźdźił samochodem mimo tego błędu?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Wojtek 16-01-2013 08:46

Odp: Awaria systemu ESP.
 
Przenoszę do działu C-Max .

Pozdrawiam
Wojtek

ppepsiorr 16-01-2013 09:01

Odp: Awaria systemu ESP.
 
dzięki. tak myślałem że zbyt pochopnie tam napisałem.

CHŁOP Z MAZUR 16-01-2013 20:18

Odp: Awaria systemu ESP.
 
Musisz się przyzwyczaić do tego .Ja swjego kupiłem w maju 2012 i też miałem różne komunikaty ale same miajły po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu. dotyczyło to różnych systemów teraz mam spokój.

luki6262 16-01-2013 20:43

Odp: Awaria systemu ESP.
 
pierwsze co zrób to ustaw sobie język polski w komputerze.

RS AUTO-RAF 16-01-2013 21:05

Odp: Awaria systemu ESP.
 
Kolego przede wszystkim zrobić diagnostykę trzeba zrobić. a potem dalsza diagnoza.

ppepsiorr 17-01-2013 07:43

Odp: Awaria systemu ESP.
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 1940159)
pierwsze co zrób to ustaw sobie język polski w komputerze.

chętnie, ale mimo przeczytania instrukcji jak to zrobić nie jestem przekonany czy to zdołam zrobić bez jakichś problemów.
nie należę do osób które lubią maczać palce w takich rzeczach.

luki6262 17-01-2013 15:47

Odp: Awaria systemu ESP.
 
może ze 3 razy klikasz w komputerze za pomocą przycisku reset i gotowe. Gdzieś na forum są pokazane te przejścia w którą funkcje wejść w języku niemieckim. Jak znajdę to wrzucę a jak nie to pytaj Tedi-ego, on na pewno będzie wiedział

joszka 17-01-2013 21:08

Odp: Awaria systemu ESP.
 
przeciskasz az ci sie pojawi deutsche cos tam i kręcisz az pojawi sie jezyk polski ... tyle...

ppepsiorr 19-01-2013 12:11

Odp: Awaria systemu ESP.
 
Po wizycie na komputerze tradycyjnie wykryto błąd c1288. resztę się dowiem u mechanika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.