Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wycieraczki po spryskaniu szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118658)

piotreek 01-01-2011 19:02

Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Witam,

W mondku po spryskaniu szyby wycieraczki kilka razy przelecą po szybie, co jest całkiem normalne, następnie po kilku/kilkunastu sekundach jeszcze raz wycieraczki machną raz po szybie, co najczęściej powoduje rozmazanie syfu i gorszą widocznośc.

Moje pytanie brzmi, czy można to dodatkowe przetarcie wycieraczek jakoś nieinwazyjnie wyłączyć?

mondeo mk3 sedan rok 2006 benzyna 2.0

Snajper_881 01-01-2011 19:30

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Cześć,
niestety, z tego co wiem, nie można. Wiele osób to wkurza, był kiedyś temat już o tym.
Zainwestowałem, kupiłem wycieraczki w ASO -200zł za przód i tył i co z tego, jak mam ten sam problem. Albo trzeba z tym żyć, albo ja o czymś nie wiem....

wojtbf1 01-01-2011 19:47

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Cytat:

Napisał piotreek (Post 1568387)
W mondku po spryskaniu szyby wycieraczki kilka razy przelecą po szybie, co jest całkiem normalne, następnie po kilku/kilkunastu sekundach jeszcze raz wycieraczki machną raz po szybie, co najczęściej powoduje rozmazanie syfu i gorszą widocznośc.

Sprawcą powyższego może być jeszcze kiepskiej jakości płyn do spryskiwaczy......

piotreek 01-01-2011 19:54

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
No tak, płyn najwyższych lotów nie jest :)

Ale nie zmienia to faktu, że ta funkcja jest denerwująca.

wojtekdg 01-01-2011 20:39

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Cytat:

Napisał piotreek (Post 1568387)
następnie po kilku/kilkunastu sekundach jeszcze raz wycieraczki machną raz po szybie, co najczęściej powoduje rozmazanie syfu i gorszą widocznośc.

Ja tak nie mam i pierwszy raz słyszę o takim problemie

Krzysiek 01-01-2011 20:49

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Ja raz zrobiłem taki myk, włączyłem wycieraczki na 2 poziom (przy 3 możliwych) i potem zacząłem pryskać płyn na szybę w dosyć dużej ilości i po kilku sekundach wyłączyłem je całkowicie, efekt był taki, że wycieraczki nie wykonały dodatkowego marszu i nie zabrudziły przy tym szyby :p

ciborowski1 01-01-2011 22:21

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Funkcja ta ma na celu wytarcie kropel płynu zwianych np z wycieraczek czy podszybia i u mnie to się sprawdza, po tym ostatnim machnięciu szyba jest prawie sucha i nic się nie rozmazuje. Może u Was winne są wycieraczki np zużyte. Ja używam polskich Motgumu zmieniam co roku cena i jakość rewelacja. Z cenę 1-go kompletu sławnych marek kupisz 3-4 komplety i super wycierają.

1olek 01-01-2011 22:41

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Mnie nic nie rozmazuje a wycieraczki mam za ok 80 zl komplet

00lukas00 01-01-2011 23:24

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
Witam, ja mam już drugie mondeo i pierwszy raz słyszę takiej opcji !!! a czy można to jakoś uaktywnić ???

1olek 01-01-2011 23:30

Odp: Wycieraczki po spryskaniu szyby
 
wymieniajac GEM na nowszy, moj jest z 5 maja 2002 i juz ma ta opcje ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.