Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Polećcie mi proszę akumulator. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72444)

garciu 18-06-2009 07:31

Polećcie mi proszę akumulator.
 
Witam serdecznie,
wczoraj dokonała żywota moja bateria,był to Motorcraft 70Ah 680A,niestety nie udało mi się poszukać akumulatora o takich samych parametrach,w związku z tym mam pytanie ,czy są jakieś widełki w których mogę się poruszać aby zachować zalecane proporcje.
Szczęśliwie nigdy dotąd nie musiałem wymieniać baterii,stąd moje pytanie co kupić?

pozdrawiam,
Tomek

bastek_m 18-06-2009 07:46

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Możesz zaopatrzyć się w aku do 75Ah byle wartość 680A (czyli prądu rozruchowego) była zachowana. Za dużych od zalecanych Ah (amperogodzin) też nie warto kupować bo alternator takiej baterii do końca nie doładuje i po jakimś czasie i tak będziesz miał te 70-71Ah.

Pinki 18-06-2009 07:57

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
a może uzupełnisz profil ? choćby o info jaki masz silnik ?

bastek_m 18-06-2009 08:14

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Jeżeli stary aku był fabryczny to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz założyć (przykład).

garciu 18-06-2009 08:25

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Cytat:

Napisał Pinki (Post 1187864)
a może uzupełnisz profil ? choćby o info jaki masz silnik ?

Oczywiście,mówisz masz

Uszaty 18-06-2009 08:31

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą. Ja osobiście jezeli już muszę - to kupuję i zakładam tak duży akumulator jaki tylko się zmieści (oczywiście w granicach rozsądku). W przypadku dużych mrozów lub trudnego rozruchu, każda amperogodzina energii w aku jest na wagę złota. Uważam że między bajki można włożyć teorie o niedoładowaniu aku przez alternator. Nowoczesne alternatory (w pełni sprawne) dysponują taką mocą i wydajnością prądową że bez problemu uzupełniają ubytek energii przy rozruchu. No chyba że auto jest użytkowane w ekstremalnie trudnych dla aku warunkach (np. BARDZO krótkie trasy po których motor zdąży całkowicie wystygnąć, ciężka mroźna zima, trudne odpały z powodu zużycia silnika). Przykłady z własnego doświadczenia: Merc 609D ciężarowy - oryginalne aku 2x65 Ah (24V), obecnie 2x125 Ah (alternator 55A) - zero problemów; Iveco - oryginalnie 2x60 Ah zamieniłem na 2x110 Ah (alternator 45A) też bez problemów. Ekstremalny przykład - dawno, dawno temu - Maluch, zima stulecia - doraźnie (na 2 miesiące) zamiast 34Ah zapiąłem 120Ah od ciężarówki (w miejsce koła zapasowego) i alternatorek też nie miał problemów z ładowaniem, a ja z rozruchem (sąsiad, jak ty to robisz ze nie masz problemów? - możesz dać prądu?).

garciu 18-06-2009 08:38

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Cytat:

Napisał bastek_m (Post 1187872)
Jeżeli stary aku był fabryczny to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz założyć (przykład).

Dziękuję za odpowiedź,
polecono mi również Centra Futura 72Ah 720A,
co sądzisz?

Uszaty 18-06-2009 08:54

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Generalnie wybierz aku znanej firmy, nie bierz wynalazku lub aku z hipermarketu (często stoją tam miesiącami). Z polskich: Centra, Exide, ZAP Piastów, Sznajder. Z importowanych - Bosch, Varta (drogie ale dobre), Banner (ciut tańszy). I jak największy prąd rozruchu - w dieslu ma to kapitalne znaczenie zimą.

cosmo80 18-06-2009 09:14

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Zwroc uwage na wysokosc akumulatora. U siebie mialem problemy z tym zeby aku zmiescil sie w tej skrzynce na niego przeznaczona. Zakupilem Centre ale poprostu byla za wysoka, dopiero znalazlem Boscha ktory sie tam zmiescil.
Bosch to wersja S4 Silver. O parametrach nie pisze bo ja mam 1.8 benzyne a kolega pyta o silnik diesla. Pozdrawiam.

eng 18-06-2009 09:26

Odp: Polećcie mi proszę akumulator.
 
Polecam CENTRA FUTURA. Moim zdaniem najlepsze akumulatory. Byle był duży prąd rozruchowy ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.