Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Problem po wymianie radia fabrycznego... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28516)

Rokko30 07-08-2007 13:03

Problem po wymianie radia fabrycznego...
 
Witam, właśnie wymianiłem radio fabryczne w Mojej foczce na standardowe radio z CD, kupiłem złącze ISO żeby podłączyc pod fabryczną instalacje i wszystko jest OK radio gra fajnie ale po wyłączeniu stacyjki kasują mi się zapamiętane stacje radiowe, poprostu resetuje mi się cała pamięć i musze ponownie szukać stacji radiowych co zrobić i jak żeby nie kasowały mi się te stacje wcześniej zapamiętane, prosze o pomoc?? :fcp1

arturek 07-08-2007 13:25

Poszukaj w archiwum schematu wtyczek (bo mnie się nie chce)
Zamienione plusy we wtyczce.
Są dwa plusy
- na stałe (do podtrzymania pamieci)
- od stacyjki (włączający radio)
Już ktoś tak miał, że były zamienione te kable w redukcji wtyczek Ford - ISO:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Rokko30 07-08-2007 16:18

Z tego co wyczytałem choć nie wiem czy dobrze myślę, należy połączyć w kostce ISO kabelek podtrzymania (chyba żłóty) z zasilaniem +12V (czerwony) i powinno być OK? Może ktoś miał taki już problem i uporał się z nim?? :fcp1

mondzio III 07-08-2007 16:33

Cytat:

kabelek podtrzymania (chyba żłóty) z zasilaniem +12V (czerwony) i powinno być OK
I tak będzie ale jak chcesz aby radio grało dopiero po przekręceniu kluczyka
i gasło po wyjęciu to należy
żółty kanel podłączyć pod stałe zasilanie +
a czerwony tak aby napięcie pojawiało się po przekęceniu kluczyka
Cytat:

Napisał Rokko30
ale po wyłączeniu stacyjki kasują mi się zapamiętane stacje radiowe,

I dlatego kabel żółty musi mieć stałe napięcie aby mógł podtrzymać pamięć stacji zaprogramowanych.

arturek 08-08-2007 06:15

Ktoś już miał problem z przejściówką Ford - ISO:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rokko30 08-08-2007 21:25

Poradziłem sobie naszczęście z tym Moim radyjkiem nowym i co ciekawe w Focusie żeby radio po wyłaczeniu stacyjki zapamiętywało mi wcześniej zapisane stacje trzeba podłączyć wszystkie kabelki w kostce ISO z kabelkami w radiu zgodnie wg kolorów tzn czerwony (zasilanie) z czerwonym oraz żółty (podtrzymanie) z żółtym nie można połączyć podtrzymania z zasilaniem czyli czerwonego z żółtym tak jak pisałem wcześniej gdyż wtedy nadal nie działa tak jak trzeba w takim razie doszedłem do wniosku że Focusie w fabrycznej instalacji radiowej kabelek do podtrzymania jest bezpośrednio podłączony do stałego zasilania i nie trzeba nic kombinować, zupełnie inaczej niż w Astrze :fcp1

arturek 09-08-2007 11:11

Witam
Ja wolę radio fabryczne bo ma kilka fajnych funkcji. Np. gaśnie po wyłączeniu kluczyka ALE bez kluczyka mozna włączyć i gra przez godzinę. W innych radiach nie ma tej funkcji. Tak samo funkcja AVC - samoczynne podgłaszanie radia wraz ze wzrostem prędkości.

fasi 09-08-2007 11:12

Pare dni temu wymieniałem radyjko z fordowskiego kaseciaka 4000 RDS na Alpine z CD przy pomocy kostek, które można kupić na allegro. Po podłaczeniu radyjko gra, ale tylko po przekręceniu kluczyka. Czy jest możliwe zrobienie jakiegoś czary mary, aby radio grało bez konieczności przekręcania kluczyka?
Pozdrawiam!

JAB02 09-08-2007 13:47

Cytat:

Napisał arturek
Witam
Ja wolę radio fabryczne bo ma kilka fajnych funkcji. Np. gaśnie po wyłączeniu kluczyka ALE bez kluczyka mozna włączyć i gra przez godzinę. W innych radiach nie ma tej funkcji. Tak samo funkcja AVC - samoczynne podgłaszanie radia wraz ze wzrostem prędkości.

Arturku masz 100% racji. Wspaniałe radyjko. Dobre parametry, fajny wagląd, super bajery. Jeśl tak to po co wymieniać.
Bez tego radia foczka dużo traci na urodzie.
Fakt, iż lanserzy nie mają czym szpanować. :fcp20

fasi 09-08-2007 17:17

Tyle, że inwestując 300-400 zł w oryginalne fordowskie radyjko z serii 5000 lub 6000 nie uzyska się takiego dźwięku jaki daje mi w tym momencie alpine, a dodatkowo mam mp3 :)

Jakis miesiąc temu rozmawiałem z kolegą z branzy car audio, który powiedział mi, że mozna w łatwy sposób poprawić dźwięk w focusie dodawając do fabrycznego zestawu głośników dwa tweetery na przód. Jakos sceptycznie podchodziłem do tego, bo dźwięk wydobywający się z seryjnego zestawu pozostawiał wiele do życzenia. Po wymianie fabrycznego kaseciaka na alpine jest niebo a ziemia, mimo że głośniki pozostały nie ruszone :) Jak dojdą do tego tweetery to może być już cudnie.

Cóż, jeśli sam fakt wymiany radia nazywa się lansowaniem to chyba jest to lekka pomyłka. Dla mnie liczy sie wygoda posiadania CD z mp3 oraz to, że nie musze byc skazanym na płaskie dźwięki wydobywające się z fordowskiego zestawu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.