Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Schemat elektryczny swiatel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27802)

maykel 21-07-2007 16:33

Schemat elektryczny swiatel
 
Witam!! Od dlugiego czasu poszukuje schematu elektrycznego(dokladnego) zeby podlaczyc w mojej foce automatyczny wlacznik swiatel (cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ). Z gory dziekuje za schemacik i pozdrawiam!!!

PP 21-07-2007 19:58

Nie znam się na instalacjach samochodowych, ale może Ci się przyda.
Wysłałem na Twój e-mail.
Pzdr
Piotr

maykel 22-07-2007 08:32

Dzieki wielkie, . Pozdrawiam

magneto101 23-07-2007 20:12

Witam.Kupiłem Focusa 1,8TD Ghia i przepaliły mi się już dwie żarówki świateł mijania .czy to prawda, że do ich wymiany trzeba wymontować reflektory?
Pozdr
Rafał

Madaw 23-07-2007 20:17

Nie, nie musisz, wystarczy odgiąć gumę zabezpieczającą i wyjąć żarówkę.

Pozdrawiam

PP 23-07-2007 20:24

Ciężko wymienić ale możliwe (słabe dojście).
Pzdr
Piotr

Magneto101
P/S fotke słabo widać więc wysłałem Ci lepszą na maila.

magneto101 24-07-2007 08:08

Dzięki za foto.na pewno się przyda.Już zamówiłem sobie książkę, ale jeszcze nie doszła.Mam jeszcze dwa pytanka.Jak z rozrządem.Co ile się wymienia bo słyszałem już różne wersje?Mam samochód sprowadzony z przbiegiem 169000.Był serwisowany do 2004 roku więc zakładam,że chyba rozrząd był wymieniony.Licznik pojazdu z ostatniego przeglądu serwisowego to 120497.Wymieniłem już wszystkie filtry,olej,
tarcze i klocki przód. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę poza rozrządem?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdr.

PP 24-07-2007 13:16

magneto101 jeśli nie masz konkretnych papierów na wymianę rozrządu to lepiej pomyśl o wymianie - chyba że masz dużo kasy i lubisz ryzyko !!! Rozrząd w wymienia się przy 150 000km. Jeśli masz zaufanego magika od aut to niech zdejmie pokrywę i sprawdzi stan paska zębatego, czy nie jest zmurszały lub poprzecierany - jednym słowem wyeksploatowany. Jeśli ostatni wpis jest z przebiegiem 120 000km to nie wiem czy jest wymieniony ,trochę przed czasem (brakuje 30 000km).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Poniżej znajdziesz instrukcję foki w formacie pdf
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli nie masz pewności to na takich rzeczach się nie oszczędza !!! :568:
Pozdrawiam
Piotr

magneto101 24-07-2007 14:26

Dzięki Piotr. Bardzo mi pomogłeś. Żarówki już wymieniłem. Jeżeli chodzi o rozrząd to faktycznie sprawa jest problemowa. Wiem doskonale ile kosztuje naprawa jeśli się wszystko sypnie, ale dzwoniłem do mechanika, który naprawia fordy , a ten twierdzi ,że wymiana następuje po przejechaniu 100000 km.Założyłem,że mimo wszystko samochód jeździł jeszcze po ostatnim wpisanym przeglądzie prawie 50000km. Powinien więc rozrząd być wymieniony. Mimo wszystko jak wrócę z urlopu to tym zagadnieniem się zajmę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam :fcp29
Rafał

PP 24-07-2007 16:06

Takie coś jak rozrząd powinien być wpisany w książce serwisowej - zbyt poważne !!!
I trochę mi nie pasuje że mechanik powiedział Ci o wymianie rozrządu przy 100 000, coś szybko. Ja na Twoim miejscu dryndnął bym do ASO podał nr VIN i zapytał o przebieg.
Pozdrawiam i udanego urlopu

Piotr :621:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.