Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Chwilowy błąd ładowania akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324669)

Namape 31-10-2021 14:18

Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Mam pytanie. Co jakiś czas pojawia mi się na kilka sekund (max. ok 40 sek.) błąd "ładowania akumulatora - natychmiast serwis".
Co lepiej mam w zapalniczce ładowarkę USB, która pokazuje mi prąd w instalacji - pomimo błędu, cały czas jest taki sam prąd, ok. 14,6V - 14,7V.
Kontrolka gaśnie po sekundach i dalej nic się nie dzieje. Czasem mam tak, że podczas jazdy pojawi mi się 1 raz, a czasem 3-4 razy.

Po podpięciu komputera forscan pokazał mi takie błędy:
Kod: P0626 - Wysoka wartość napięcia w obwodzie cewki wzbudzania alternatora
Dodatkowe symptomy usterki (tu spisałem z różnych miejsc):
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
- Usterki modulacji częstotliwości / modulacji szerokości impulsu

-MAINECUV: 14.25 V - Zasilanie główne sterownika ECU
-VPWR: 14.48 V - Napięcie modułu sterującego

Te dwa błędy poniżej miałem tylko raz:
Kod: P0620 - Obwód sterujący alternatorem
Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Kod: B1317 - Zbyt wysokie napięcie akumulatora.
Moduł: Moduł fotela kierowcy.

Czy ktoś może doradzić co robić?
Czy pada aku? Czy raczej regulator napięcia? Czy w ogóle jeszcze może to być coś innego?

Keram-1 31-10-2021 16:50

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
1 załącznik(i)
Witam
Błąd ładowania może być impulsowy np. zużyty regulator na altku , szczotki na ForScanie ci wywali a na wzrokowym pomiarze typu ładowarka usb nie wyłapiesz. Stawiam na regulator napięcia w alternatorze .
Akumulator wykluczam bo nie mierzysz akumulatora jakie ma napięcie tylko błąd ładowania nalini od alternatora do aku i to ci pilnuje elektronika .Coś się zaczyna dziać na razie chwilowo , objawy widzisz po błędach i na kontrolce ładowania . W alternatorze nie musi być regulator może to być wytarty komutator silnika . No chyba że się mylę.

Namape 31-10-2021 16:54

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Cytat:

Napisał Keram-1 (Post 3376931)
Witam
Błąd ładowania może być impulsowy np. zużyty regulator na altku , szczotki na ForScanie ci wywali a na wzrokowym pomiarze typu ładowarka usb nie wyłapiesz. Stawiam na regulator napięcia w alternatorze .

Da radę go wymontować i zamontować bez demontażu altka? Czy trzeba wyjmować? :/

Keram-1 31-10-2021 17:02

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Moja rada masz na pewno wiekowy altek więc wyciągając go sprawdzisz też łożyska . Nie wymontujesz regulatora nie dasz rady . Zbliża się okres zimowy zadbaj o niego bo będzie ci potrzebny .

Namape 31-10-2021 17:26

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Cytat:

Napisał Keram-1 (Post 3376934)
Moja rada masz na pewno wiekowy altek więc wyciągając go sprawdzisz też łożyska . Nie wymontujesz regulatora nie dasz rady . Zbliża się okres zimowy zadbaj o niego bo będzie ci potrzebny .

No właśnie nie jest taki stary. Auto mam z 2018. Ma niecałe 140tys. I się zastanawiam, czy przypadkiem nie został zalany, czy coś innego się stało.

Keram-1 31-10-2021 17:59

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
To faktycznie ale nie masz wyjścia to tylko część mechaniczna która pracuje cały czas i zawsze może coś się wydarzyć .

lukaszooo 31-10-2021 18:15

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Nikt nie grzebał programowo przy start/stop ???

Namape 31-10-2021 19:13

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Sam. Ale to zgodnie z poradnikiem z youtobe.
Wyłączyłem start/stop bo mnie wkurzał w mieście.

lukaszooo 31-10-2021 20:15

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
I masz odpowiedź dlaczego są problemy z ładowaniem.
Za ładowanie aku odpowiada BMS a ten pseudo poradnik mówi jak uszkodzić pracę BMSa w związku z czym nie działa start stop. Autor filmu nie ma o tym pojęcia bo procedurę znalazł u ruskich na forum.
Wróć do orginału.

Namape 01-11-2021 06:58

Odp: Chwilowy błąd ładowania akumulatora
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3376969)
I masz odpowiedź dlaczego są problemy z ładowaniem.
Za ładowanie aku odpowiada BMS a ten pseudo poradnik mówi jak uszkodzić pracę BMSa w związku z czym nie działa start stop. Autor filmu nie ma o tym pojęcia bo procedurę znalazł u ruskich na forum.
Wróć do orginału.

Wiele osób korzystało z tego poradnika i nic się nie działo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.