Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171827)

duzeM 17-12-2012 20:38

[2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
Witam,
ostatnio wyjmowałem klepki, przeczytałem wiele tematów że spalanie może wzrosnąć do 0,5litra wiecej, i po wyjęciu wszystko było ok, średnie spalanie pokazywało mi 9,3litra (wcześniej 9,1) wiec wszystko sie zgadzało jednak po jakiś 150km, zapaliła mi sie kontrolka check silnika (pomarańczowa w prawym górnym rogu) i spalanie rosło w oczach. Odłączyłem klemy na 30minut ponowna adaptacja, wszystko gra spalanie znowu w okolicach 9,3 litra, po adaptacji przełączyłem na gaz i po 10km ponownie kontrolka silnika, i spalanie wzrosło do 11l na odcinku 3km. Miał ktoś podobny problem? Podejrzewam, że może mieć to związek z wyjęciem klepek ew. resetem map. Poczytałem troche na forum i wiem, że błędów jest wiele, ale może ktoś miał identyczne objawy. Póki co kupiłem na allegro ELM327 1.4b i może on pokaże jakieś błędy, jednak nie wiem czy mi przyjdzie przed świętami, a samochód na święta jest mi potrzebny. Jeszcze dodam, że to było spalanie w trasie i zawsze tyle pokazywał, co do pytań czy lałem i sprawdzałem czy komputer nie przekłamuje, tak sprawdzałem, spalanie wzrosło znacznie, nie jeżdże na klimie, cały czas z taką samą dynamiką, spalanie wzrasta po zapaleniu kontrolki.
pozdrawiam

PS. Nie chcący dodałem 2 takie same tematy, prosiłbym o usunięcie tego ktory ma błąd w tytule

Jakub 17-12-2012 21:04

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
Do gazownika na regulację. Po wyjęciu klapek, powinno się ją zrobić.
Czy na samej benie błąd występuje?

duzeM 17-12-2012 21:35

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
na benzynie błąd nie występował, ale jak teraz przełączam na benzyne to nie gaśnie

Jakub 17-12-2012 21:50

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
Zrób calonocny reset, pojeździj trochę na samej benie i do gazmana :)

duzeM 20-12-2012 18:04

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
jeszcze nie zdąrzyłem zrobić resetu, jutro jade do gazownika, ciekawostką jest, że błąd sam znikł jednak spalanie nie spadło, ale już sie nie swieci

duzeM 24-12-2012 02:07

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
ciąg dalszy problemu, byłem u gazownika no i spalanie może spadło odrobinie, ja nie zauważam zmiany, co wiecej na benzynie cały czas pokazuje tyle samo (czyli dużo za dużo), czy gazownik jak wgrywa mapy do gazu to zmienia tez mapy benzyny? Bo jeśli tak to ja nie wiem czy nie zrobił mnie w ch**ja

rustin 28-12-2012 23:13

Powinieneś zrobić reset ecu i na pb do gazownika, on laptopa na kolana i e drogę na regulacje

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2

1olek 29-12-2012 13:11

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
zakup nowe klapki w ASO i zamontuj, to koszt ok 200 zl jak pret masz dobry, aczkolwiek moze odlaczyles sonde lambda i dlatego wywala ci check engine i wzroslo spalanie

bolek-tarnow 31-12-2012 11:05

Odp: [2.0 Duratec + lpg] Błąd silnika duży wzrost spalania po wyjęciu klepek
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1929242)
Powinieneś zrobić reset ecu i na pb do gazownika, on laptopa na kolana i e drogę na regulacje

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2

tak zrób jak kolega napisal i problem nie powinien wrocic.
Musisz przed jazda do gazownika zrobic reset ECU i pojezdzic troche na benzynie. sama adaptacja nie wystarczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.