Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Obwieszające się drzwi. Jak wyregulować zamek ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98782)

Josh 27-04-2010 08:01

Obwieszające się drzwi. Jak wyregulować zamek ?
 
Witam.
Czy istnieje jakiś sposób na dociągnięcie czy wyregulowanie drzwi przednich od strony kierowcy? Chodzi bowiem o to, iż po zamknięciu drzwi od strony kierowcy, z zewnątrz auta wygląda jakby te drzwi były nie domknięte (odstają o około 4 mm od płaszczyzny bocznej auta), mimo iż, autko z pilota zamyka się normalnie. Gdy drzwi są zamknięte, to można je docisnąć, a po puszczeniu znów wracają do pozycji wyjściowej.
Drzwi od strony pasażera przy otwieraniu lekko trą o zamek. Hak w belce bocznej auta znajduje się około 3 mm wyżej niż zamek drzwi i widać, że drzwi pasażera się troszkę obwiesiły.
Zatem pytanie, czy jest sposób na podniesienie drzwi pasażera oraz na "normalne" zamykanie drzwi od strony kierowcy, aby płaszczyzna drzwi była taka sama jak boku auta??:?::?:
Pozdro

balca1 27-04-2010 11:11

Odp: Obieszające się drzwi
 
dalaczam sie do prosby ... rowniez mam z tym problem ( jak mozna to nazwac duzym problemem :P ) ale jakby ktos dal wskazowke co z tym zrobic to dla estetyki mozna by naprawic :P

mkaminski100 27-04-2010 11:57

Odp: Obieszające się drzwi
 
Regulacja jest na
-uchu zamka na slupku (luzujesz sruby i lekko pukasz). Regulujesz jezeli drzwi jakby nie do konca sie domykaly, ale sa prosto i nie sa opadniete
-zawiasy na drzwiach (po 1 srubie na klucz 13) - do podniesienia drzwi i ustawienia w plaszczyznie bocznej (zeby cale drzwi byly bardziej odstajace czy wcisniete)
- zawiasy na ramie (trzeba zdjac drzwi), zeby ustawic kat pochylenia drzwi.
Pewnie auta bezwypadkowe...

Josh 27-04-2010 14:01

Odp: Obieszające się drzwi
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1424143)
Pewnie auta bezwypadkowe...

Właśnie, problem w tym, że to mi się stało po zimie, wcześniej było wszystko ok.
"Bezwypadkowe" stanowią 70 % jeżdżących aut, a jakim cudem, 80 % ogłoszeń to auta "bezwypadkowe" g:D

mkaminski100 27-04-2010 14:16

Odp: Obieszające się drzwi
 
Moze sie zaczep zamka poluzowal.

Wojtek 28-04-2010 04:49

Odp: Obieszające się drzwi
 
Josh popraw tytuł tematu.

Josh 28-04-2010 07:35

Odp: Obwieszające się drzwi.
 
W jednym przypadku, udało mi się dokręcić i wyregulować ucho w drzwiach od strony kierowcy, dokręcić (musiałem trochę przesunąć to ucho w kierunku wnętrza auta o ok 4 mm), bowiem było poluzowane i dlatego przy zamykaniu drzwi wszystko łapało, a drzwi odstawały, co mogło skutkować wnikaniem wody do wnętrza auta podczas opadów.
W przypadku drzwi pasażera, sprawa wygląda bardziej skomplikowanie i na razie nie wiem od której strony ugryźć ten temat.

(Poproszę małą instrukcję jak dokonać zmian w temacie)

bargus 23-01-2012 14:53

Odp: Obwieszające się drzwi. Jak wyregulować zamek ?
 
Dołączam do pytania. Chciałbym "odsadzić" lekko tylne drzwi (nie są opadnięte). Lecz rygiel drzwi na słupku jest przykręcony na stałe i nie przesuwny. Czym jeszcze mogę próbować wyregulować drzwi?

chmielu 14 23-01-2012 20:34

Odp: Obwieszające się drzwi. Jak wyregulować zamek ?
 
witam.rygiel drzwi jest przesowny tylko trzeba popuscic go i dosc dobrze puknac w niego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.