Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=192675)

jaho2000 31-10-2013 20:26

Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Witam
Przegrzebałem forum w poszukiwaniu takiej informacji, jednak bezskutecznie. Potrzebuję wymienić tylne sprężyny w 2.0 benzyna i tutaj pojawia sie pytanie - oryginał czy np. Kayaba. Zdecydowałem, że kupię oryginały jednak nie wiem jaki kolor mają mieć paski. Są 2 opcje:
1. czerwony-zielony-niebieski-niebieski
2. czerwony-żółty-zielony-zielony

Przypuszczam, że jeden zestaw jest do beny, a drugi do diesla. Który zestaw jest dla mnie?

daniellson 10-11-2013 12:04

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał jaho2000 (Post 2099691)
Witam
Przegrzebałem forum w poszukiwaniu takiej informacji, jednak bezskutecznie. Potrzebuję wymienić tylne sprężyny w 2.0 benzyna i tutaj pojawia sie pytanie - oryginał czy np. Kayaba. Zdecydowałem, że kupię oryginały jednak nie wiem jaki kolor mają mieć paski. Są 2 opcje:
1. czerwony-zielony-niebieski-niebieski
2. czerwony-żółty-zielony-zielony

Przypuszczam, że jeden zestaw jest do beny, a drugi do diesla. Który zestaw jest dla mnie?

Z tymi kolorami to jest różnie w fordzie jest zasada ,że czerwony z niebieskim to niby twarde trendy .Moim zdaniem najlepiej kupić LESIOFORS dopasowane do konkretnego modelu ,masz w tedy pewność 100% ,że będą dobre .Są to sprężyny stosowane na pierwszy montaż ,a za razem znacznie tańsze od sygnowanych logiem forda
pozdro

jaho2000 10-11-2013 12:28

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Gdzie to kupić, bo na allegro nie ma? Znalazłem jakis sklep, ale pokazało mi 2 numery spręzyn, a niby wyszukiwanie wg danych samochodu.

daniellson 10-11-2013 16:59

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał jaho2000 (Post 2104970)
Gdzie to kupić, bo na allegro nie ma? Znalazłem jakis sklep, ale pokazało mi 2 numery spręzyn, a niby wyszukiwanie wg danych samochodu.

NIe zwróciłem uwagi ,że o tył Ci chodzi .Więc jet jeszcze prościej ,gdyż jest tylko podział na kombi i reszta czyli sedan i hb mają te same sprężyny z tyłu niezależnie od pojemności ,nie ma to znaczenia
tu masz np. link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaho2000 10-11-2013 19:18

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
kupiłem w tym tygodniu springi fordowskie, ale sprzedający pomylił się i przysłal mi wersje do diesla, które sa twardsze. W związku z tym, muszę je oddać i kupić jakies inne, np. właśnie Lesjoforsy

daniellson 10-11-2013 22:14

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał jaho2000 (Post 2105143)
kupiłem w tym tygodniu springi fordowskie, ale sprzedający pomylił się i przysłal mi wersje do diesla, które sa twardsze. W związku z tym, muszę je oddać i kupić jakies inne, np. właśnie Lesjoforsy

Musiał Ci w takim razie sprzedać wersje do kombi ,które są dużo twardsze ,z racji specyfiki tego nadwozia .Tak jak wcześniej pisałem spręzyny tylne dzielą się tylko na kombi i reszta .Mówie tu oczywiście o standardowych nastawach

jaho2000 10-11-2013 22:59

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
ewentualnie były od c-maxa

adamus65 12-11-2013 22:35

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Produkowane sa trzy wersje sprezyn-normalne i wzmacniane koloru czarnego oraz sportowe-czerwonego,ale zalezy to od firmy zlecajacej,ktora moze sobie zazyczyc kolor jakikolwiek.Zaklady produkujace sprezyny wysylaja je do firm,ktore opatruja je swoim logiem.Sprawa kluczowa jest material z jakiego sa one wykonywane,czyli drutu,ktory moze byc sprowadzany np.z Chin,czy Niemiec lub Luxemburga,co tez nie oznacza,ze tam zostal wykonany.Krotko mowiac mozesz kupic produkt jednej firmy dobrej jakosci,jak i byle co.Informacje na temat koloru dotycza diesla,bo taki mam a innymi sie nie interesowalem.

jaho2000 28-04-2016 21:24

Odp: Kolor oznaczenia twardości sprężyn tylnego zawieszenia
 
Czy ktoś wie jaka firma robi dla forda sprężyny na pierwszy montaż?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.