Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45758)

Adi Grabczyk 12-06-2008 18:02

nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Dziś nabyłem drogą kupna filtra kabinowy m-ki JC Premium (japoński wyrób dla firmy JC Auto, która połączyła się ostatnio z InterCars). Celowo nabyłem coś takiego (kosztowało 24 zł) bo chciałem spróbować samodzielnej wymiany, a obawiałem się zepsuć droższego elementu więc stało się właśnie tak. Po podniesieniu maski z ciekawości zwolniłem zaczepy plastikowego podszybia od strony pasażera, żeby zobaczyć co jest pod spodem. Uniosłem lekko podszybie na wysokość dłoni i zobaczyłem ...... uświniony stary filtr. Zwolniłem dwa zaczepy po jego bokach, wyjąłem gada, wyciągnąłem jakieś trawki i zasuszone liście , które gdzieś tam siedziały z boku, dmuchnąłem dwa razy, przetarłem oko, wsadziłem nowy filtr, zatrzasnąłem zaczepy, opuściłem podszybie zatrzasnąłem zaczepy, poprawiłem poszycie od strony komory silnika i..... stwierdziłem , że to wszystko. Amen. Trwało może 5 minut. Nic się nie urwało, nic się nie zgniotło, nie złamało ani nie skrzywiło.

pzdr

PS> Dodam, że np. w Norauto wymiana filtra kabinowego kosztuje coś koło 50 zł.

ddzilins 12-06-2008 19:18

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Świetnie że Ci się udało, gratuluje....ale powiedz czemu ma służyć ten temat...

TERBUH_B 12-06-2008 20:05

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Dla mnie bomba ja zawsze cos połamie :fcp2 :fcp2 :fcp2

maciej851 12-06-2008 20:48

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał ddzilins
Świetnie że Ci się udało, gratuluje....ale powiedz czemu ma służyć ten temat...

Po to żeby ludzie za 5 minut roboty nie płacili 50 zł. Więcej takich podpowiedzi.

resonal 12-06-2008 21:52

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał maciej851
Cytat:

Napisał ddzilins
Świetnie że Ci się udało, gratuluje....ale powiedz czemu ma służyć ten temat...

Po to żeby ludzie za 5 minut roboty nie płacili 50 zł. Więcej takich podpowiedzi.

To ja Ci jeszcze powiem, że wymiana filtra powietrza to też śmiech na sali, ale w ten sposób to tylko zaśmieca się forum. Ludzie trochę wiary w siebie, 4 śrubki odkręcić to chyba każdy potrafi, bez podpowiedzi.

Mannieek 12-06-2008 22:16

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
1 załącznik(i)
taka wymiana przeważnie wiąże się potem że leje sie woda do środka po deszczu. Mi śmierdziało nie lało. Więc je rozebraliśmy usunęli tą gumę forda i podszybie na masę klejąco uszczelniająca Loctite 5900. Tak wyglądało klejenie

Dinar 12-06-2008 22:23

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Macie racje koledzy to forum jest o NIETYPOWYCH usterkach...
ja nie mam klimy i FILTRA też,po wyrzuceniu filtra włosy dęba stają,bez dmuchawy....

ddzilins 12-06-2008 22:49

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał resonal
To ja Ci jeszcze powiem, że wymiana filtra powietrza to też śmiech na sali, ale w ten sposób to tylko zaśmieca się forum.

Dokładnie o to mi chodziło. Jest wiele rzeczy które robi się łatwo przy aucie, ale nie trzeba od razu z tego powodu zakładać tematu na forum. Poza tym o wymianie filtru kabinowego napisano na forum już wiele razy.


Po drugie wg mnie takie tematy są bez sensu bo jednemu sie uda wymienić taki filtr i uważa że to łatwe a ktoś inny:
Cytat:

Napisał TERBUH_B
zawsze cos połamie


Adi Grabczyk 13-06-2008 22:40

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
Toście mi koledzy powiedzieli. Tego się nie spodziewałem. Serdecznie dziękuję. Wreszcie mnie ktoś oświecił. Rozumiem już prawie wszystko - forum nie jest od przekazywania informacji o rozwiązywaniu problemów tylko od zgłaszania tych NIETYPOWYCH (może jakaś definicja?). Wpisując posta należy dopisywać uzasadnienie czemu to ma służyć. Fajnie. Ponieważ niniejsza uwaga pewnie też zostanie uznana za zaśmiecanie, proszę o dyspensę bo robię to ostatni raz. Powodzenia.

kuffs 13-06-2008 22:49

Re: nie obawiajcie się samodzielnej wymiany filtra kabinowego
 
nikt nie chciał cię obrażać. Po prostu zbytnio nie interesują nas takie tematy. To tak jakbym napisał post, że zmiana koła nie jest czymś trudnym lub naprawa pompy wtryskowej domowym sposobem jest naprawdę prosta. To takie 2 skrajne przykłady ale przekaz jest jasny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.