Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] kontrolka silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48173)

krzysio1974 22-07-2008 18:21

[mk3] kontrolka silnika
 
[mk3] 1.8 witam. w ostatnich miesiącach 4 razy zapalała mi się kontrolka silnika i za każdym razem chodziło o zanieczyszczony układ recyrkulacji spalin. układ każdorazowo był czyszczony a usterka wystąpiła kolejny raz. jaka może być przyczyna?

Kramer80 28-07-2008 17:07

Re: [mk3] kontrolka silnika
 
witam
u mnie kontrolka zapalila sie trzy dni temu. jutro jade do ASO na przeglad wiec jak mi sie uda to ustalic to napisze co i jak :)

Kramer80 30-07-2008 16:32

Re: [mk3] kontrolka silnika
 
Jestem po przegladzie i po podlaczeniu do komputera pojawil sie blad : P0400 - PCM
Wiec moze to byc wlasnie zanieczyszczony układ recyrkulacji spalin. U mnie dodatkowo stwierdzili ,ze poprzedni wlasciciel uzyl nie takich swiec jakich powinien (te wkrecone byly o kilka mm dluzsze) .Auto dodatkowo "bralo" olej - od wymiany do wymiany dolalem ok 6L !!! jakby tego bylo malo to mialem jeszcze male klopoty z odpaleniem - czasem zapalal "od reki" a czsem krecilem rozrusznikiem przez ok 2-3 sek. W opcji szukaj znalazlem to co napisal kolega Venetian : "Winny jest EGR, czyli recyrkulacja spalin, przy pewnych okolicznościach w dolocie jest dużo spalin które palą się dość słabo i wtedy kręci dłużej rozrusznikiem natomiast jak w dolocie jest świeże powietrze to wszystko jest w porządku. Ten typ tak ma." jako laik Wydaje mi sie, ze to wszystko ma jakis zwiazek ze soba :fcp2

blad P0400 - PCM co oznacza to dokladnie nie wiem ale urocza pani stwierdzila ze chodzi wlasnie o uklad EGR
wydrukowala nawet karteczke z opisem tego co moze oznaczac (serwis angielski dlatego opis po angielsku):
P0400
EGR system flow malfunction
This DTC may be caused by :
Restriction in the exhaust system
The EEGR stepper motor control system is incorrectly commanding EEGR valve actuation
EEGR stepper motor
Suspect PCM

krzysio1974 30-07-2008 17:41

Re: [mk3] kontrolka silnika
 
witam. moja kontrolka zgasła, co oczywiście nie rozwiązuje problemu. poprostu po pewnej ilości rozruchów (podobno) tak się dzieje. ciekaw jestem czy Twój problem został definitywnie rozwiązany? jeśli chodzi o rozruch, to mam podobne objawy -na zimno łapie na "styk" a pokręcić dłużej muszę często po krótkim przejeździe, gdy silnik nie miał jeszcze swojej temperatury. świece mam zalecane i oleju specjalnie nie łyka. poza tym przy zanieczyszczeniu EGR podobno kopci. nie mam takich objawów. dzięki za odpowiedź!

RECONDO 01-08-2008 08:23

Re: [mk3] kontrolka silnika
 
"Ten typ tak ma" - kontrolka silnika zapalająca się w wyniku błędu EGR to przypadłość MONDEO z PB zarówno 1.8 jak i 2.0 - podobno, jak powiada "dobry człowiek" to bardzo częsta przypadłość.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.