Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] Przerobiłem klimę :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24533)

CERES 06-05-2007 15:09

[Mk3] Przerobiłem klimę :)
 
Zaświadczam wszem i wobec że z dniem 5 maja 2007 mój samochód posiada wpełni sprawny klimatronik.
Podziękowania dla kolegi setaszi, dla TIS'a fordowskiego

Orientacyjne ceny:
- wentylator nagrzewnicy - dałem 140 zł (musi być 4 pinowy) (używka nowy 990 zł :D )
- panel klimatronika - dałem 230 zł (używka)
- czujnik temperatury wewnętrznej - dałem chyba 140 zł (nówka)
- opcjonalnie czujnik obciążenia klimatyzacji (czujnik nasłonecznienia) 58 zł nowy
- cena robocizny


Jeżeli ktoś ma ochotę przerobić a nie czuje się na siłach to zapraszam do "papieskiego grodu" na kremówki a ja zajmę się autem.

Zawika 06-05-2007 17:35

No to gratulacjony, boś chyba pierwszy co dociągnął ten temat do końca :fcp29

tom007thc 06-05-2007 17:42

Pogratulowac koledze! Robie to zwłaszcza ze mnie kosztowalo wiecej reaktywowanie starej manualnej klimy w MK II :)

Oby ci sluzyla dlugo.

PS Nie kuś z tymi kremówkami bo jeszcze pielgrzymke bedziesz mial u siebie :P

Jakub 06-05-2007 20:29

tomek - muszę kiedyś podjechać do Ciebie, zobaczyć to rękodzieło ;)

Tweety 06-05-2007 21:17

Witam.
Ja też już mam klimatronik ale bez czujnika nasłonecznienia. Powiedz mi prosze jak zamontowałeś i podłączyłeś takowy czujnik?

Pinki 06-05-2007 21:43

Gratuluje!! Ponawiam czy ktoś przerabiał klime w MKII ???

rifle 06-05-2007 22:11

Wierzcie lub nie, ale ostatnio jechalem z taxiarzem co mi pokazal ciekawy patent na "klimatronik". Kolo zapakowal czujnik temp. od starej lodówki do schowka, podlaczyl do kabelka od nawiewu i ma klimatronic!!! :fcp15

Kondzio 06-05-2007 22:36

he no to gratulacje

CERES 07-05-2007 06:25

jakubbi, no to zapraszam, widzę że z Bielska jesteś więc nie masz daleko do mnie,
czujnika obciążenie klimatyzacji nie montowałem na , razie, jak uznam że będzie potrzebny to go szybciutko zamontuję (2 kabelki)
acha jakby ktoś do mnie się wybierał przerabiać klimę, to mogę od razu zamontować automatyczny włącznik świateł ale to wymaga zjedzenia dwóch kremówek :D :D :D

Tweety czujnik nasłonecznienia zapinasz tak: do białej kostki na panelu na pin 18 zapinasz kolor od czujnika WH/BU a na 16 pin czarnej kostki zapinasz drugi kabel od czujnika

Tweety 07-05-2007 19:30

Wielkie dzięki.
Czy Twój panel to model przed czy po FL? Ja mam ten po FL. Czy gniazda są takiew same w jednym i drugim? Jeszcze jedno. Jak numerowane są piny w gniazdach panelu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.