Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] cisnienie oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94523)

waldekkilian 14-03-2010 17:43

cisnienie oleju
 
mam pytanko mial ktos taki problem w swoim focusie ze na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku (1.8 tddi) kontrolka cisnienia oleju sie stale pali gasnie dopiero po dodaniu gazu (czujnik wymieniony)? pomozcie co zaradzic?

mihal 14-03-2010 17:53

Odp: cisnienie oleju
 
mam to samo w vw benz.
raz pomogla wymiana oleju na swiezy. teraz olej ma 2 miesiace i po rozgrzaniu na wolnych obrotach pali sie kontrolka./
chyba jeszcze raz wymienie olej.

OXEED 14-03-2010 18:13

Odp: cisnienie oleju
 
a jaki olej nalałeś ?

też miałem problem w moim poprzednim VW jak zalałem go Castrolem, po 1000 km w samochodzie dyskoteka, kontrolka i brzęczyk ! jak zmieniłem olej na Mobila to jak ręką odjął.

niestety niektóre oleje po rozgrzaniu nie mają odpowiedniej lepkości i czujnik może sugerować brak ciśnienia, ale to tylko sugestia. Proponuję sprawdzić ciśnienie manometrem teraz na tym oleju i po wymianie na inny, i będzie wszystko jasne.

NAN 15-03-2010 06:31

Odp: cisnienie oleju
 
Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.

niko123 15-03-2010 08:25

Odp: cisnienie oleju
 
Cytat:

Napisał NAN (Post 1387120)
Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.

Jaka u ciebie była przyczyna ?

mihal 15-03-2010 08:44

Odp: cisnienie oleju
 
Cytat:

Napisał NAN (Post 1387120)
Nic prostszego od sprawdzenia ciśnienia oleju: kosztuje grosze, trwa parę minut ale będziesz miał pewność, że z ciśnieniem oleju jest OK.

U mnie było odwrotnie: jak silnik był zimny to było OK, jak złapał temperatury i wchodził na obroty to zaczynała się dyskoteka z kontrolką oleju w efekcie zatarł się silnik. Koszt 2000 PLN nowy motor plus montaż.

nie odwrotnie tylko tak samo.
poprzednim razem i teraz byl mobil. tyle, ze mobil teraz nawymyslal jakichs roznych wynalazkow. a to super s x1 cos tam a to s2000 (wszystkie 10W40)
kiedys byl po prostu 10w40 semi synthetic i bylo wszystko ok.

mkaminski100 15-03-2010 08:47

Odp: cisnienie oleju
 
Zacznij od miski, bo mozesz miec wgieta. TDDI ma plaski smok i wystarczy 5mm wgniecenia i nie bedzie ciagnal oleju. to chyba najczestszy problem w tych silnikach. Jak nie zrobisz szybko to zaraz pojdzie turbo a potem panewki.
Jezeli nie jestes pewien to wrzuc zdjecia to powiem Ci czy jest dobra czy zla.

mihal 15-03-2010 14:19

Odp: cisnienie oleju
 
u mnie dzisiaj pomogla wymiana oleju.
olej mial dwa miesiace a byl rzadki jak woda. zastanawiam sie czy to nie byla przypadkiem podroba. mobila podobno czesto podrabiaja. kupowalem w norauto ale kto wie. na bagnecie nie przybylo wiec wykluczam zeby zostal rozrzedzony.

waldekkilian 15-03-2010 17:06

Odp: cisnienie oleju
 
bylem na zmierzeniu cisnienia i wyszlo ze na wolnych obrotach ma za male a na wysokich ma dobre. mechanior jednoznacznie nieokreslil czy to wina pompy czy na panewkach gubi ? jak myslicie bo niewiem co dalej?

mkaminski100 15-03-2010 17:17

Odp: cisnienie oleju
 
Cytat:

Napisał waldekkilian (Post 1387562)
bylem na zmierzeniu cisnienia i wyszlo ze na wolnych obrotach ma za male a na wysokich ma dobre. mechanior jednoznacznie nieokreslil czy to wina pompy czy na panewkach gubi ? jak myslicie bo niewiem co dalej?

Wlasnie robilem takiego Focusa. Wywalalo kontrolke na zimnym silniku i czasami na niski9ch obrotach. Mechanik postawil oczywiscie na pompe, potem na panweki. Wymienil za 300 Funtow pompe i kontrolka swiecila sie caly czas. Stwierdzil, ze panewki i kazal wymieniac silnik. Winna byla zagieta miska ktora dogieli przy wymianie pompy.
Moze u Ciebie rzeczywiscie winna jest pompa, ale sprawdzenie miski nie zaszkodzi. Zrob to jednak sam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.