Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97248)

greg07 10-04-2010 13:54

Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Witam,

poproszę o:
1) opisanie gdzie jest umiejscowiony alternator w Focusie 1,8 TDci 100 KM, 2003 r.

2) czy demontaż jest możliwy w warunkach "domowych/garażowych"

Zapala mi się kontrolka ładowania i gaśnie po ponownym odpaleniu. Zagladałem pod maskę po zdjęciu osłony (tej pod szybą, nie nad intercoolerem), ale nic nie widać. Potrzebny jest typ alternatora, by kupić szczotki, czy regulator lub poprawić wtyk, któy podobno szwankuje często. Rzut oka z lewej strony (pod zbiornik wyrównawczy) niewiele daje, widać tylko pompę paliwa i koło sprężarki, czy między nimi jest właśnie alternator?

pozdrawiam

booob 10-04-2010 18:22

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Właśnie tam jest alternator. Musisz mieć kanał to bez problemu go wymontujesz.

mkaminski100 10-04-2010 22:56

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Nad sprężarką klimatyzacji a pod pompą diesla.
Tylko do demontażu musisz odkręcić sprężarkę klimy (nie trzeba rozpinać przewodów. Odkręcasz 4 śruby i podwieszasz.
Od góry odkręcasz łącznik gumowy alternatora. Zdejmujesz pasek, odkręcasz 3 śrubki na obudowie łącznika, potem 2 jego na mocowaniu (dostęp z boku silnika) i wyciągasz w lewo.
Potem na lewej stronie alternatora są 2 śruby. Dolna wykręca się cała (dojście od dołu, wystarczy się położyć pod autem i dobrze sięgnąć) górną wyciągasz jak daleko możesz i podważasz delikatnie alternator (będzie się mocno trzymał). Ruszasz aż wyjdzie.

Aurox 11-04-2010 20:46

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Cytat:

Zapala mi się kontrolka ładowania i gaśnie po ponownym odpaleniu.
Też tak miałem i zlałem temat. Dwa miesiące później coś zaczeło mi strasznie walic pod maską. Okazało się, że sprzęgło alternatora zakończyło żywot.

mkaminski100 11-04-2010 21:22

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Cytat:

Napisał Aurox (Post 1411466)
Też tak miałem i zlałem temat. Dwa miesiące później coś zaczeło mi strasznie walic pod maską. Okazało się, że sprzęgło alternatora zakończyło żywot.

TDDI nie ma sprzęgiełka (na pewno nie te wczesne). Jest zwykła guma i to wszystko. Nie można pokręcić alternatorem :(

Aurox 12-04-2010 16:36

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Cytat:

TDDI nie ma sprzęgiełka (na pewno nie te wczesne)
Cytat:

poproszę o:
1) opisanie gdzie jest umiejscowiony alternator w Focusie 1,8 TDci 100 KM, 2003 r.
Z tego co widzę topic jest o TDCI 100KM czyli takim samym jak ja mam. W TDDI też jest sprzęgiełko[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można je sobie zobaczyć. Do TDCI jest droższe. Nie trzeba wymieniać całego sprzęgła. Można kupić samą rolkę. Robi ją między innymi FEBI i INA.
Różnica w cenie:
rolka -> 200,-
kompletne sprzęgło -> 800,-
Do wymiany rolki trzeba mieć odpowiedni klucz, który nie zawsze znajduje się w przydomowym garażu.

mkaminski100 12-04-2010 16:47

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Rzeczywiscie, popatrzylem na wypowiedz kolegi ktory ma TDDI.
Sprzeglo w TDDI ma tylko gume, nie pozwala luzno ruszac alternatora po napieciu paska tylko tlumi drgania. Z jakiegos powodu w TDCI jest mechanizm ktory juz na to pozwala.

Aurox 12-04-2010 17:03

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Heh... człowiek uczy się całe życie :wink:

Co do wyciągnięcia alternatora, to od spodu z kanału wcale tak fajnie i łatwo nie ma. U mnie wyciągali od góry. Wyjeli zbiorniczek płynu chłodniczego, odkręcili łapę i podnieśli silnik. Ponoć było łatwiej.

mkaminski100 12-04-2010 20:01

Odp: Gdzie jest umiejscowiony alternator 1,8 TdCi 100km
 
Wg mnie łatwiej się odkręca od dołu. Dostęp do śrub alternatora jest kiepski i najwygodniej jest najpierw odkręcić sprężarkę. Wtedy od spodu jest fajny dostęp.

sylwuska246 25-09-2013 06:44

Alternator i sprzęgiełko
 
Witam
Mam do was pytanie czy do focusa mk1 z 2000 roku silnik 1.8 TDDI mogę zamontować obojętnie jaki alternator z sprzęgiełkiem ? znaczy się obojetny z focuska mk1 1.8 TDDI. ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.