Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   wysokie obroty po wymianie przep³ywomierza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32038)

sebastian_w 25-10-2007 19:43

wysokie obroty po wymianie przep³ywomierza
 
Witam
W zwi±zku z moimi rannymi przypad³o¶ciami tzn. po odpaleniu i przejechaniu kilu metrów po wysprzêgleniu ga¶nie lub obroty spadaj± poni¿ej 1000, wymieni³em przep³ywomierz. Po jego wymianie i resecie kompa okaza³o siê i¿ podczas jazdy po wysprzêgleniu obroty zatrzymuj± siê na 1500!. Gdy zatrzymam siê spadaj± do 1000. Zastanawiam sie czy przepustnica nie jest ¼le ustawiona. Który¶ z m±drych mechaników regulowa³ jej po³o¿eniem i nie wiem czy nie jest za wysoko. Na starej przep³ywce by³o oki.
Zastanawiam czy czasami stary przep³ywomierz nie by³ uszkodzony i kto¶ nie ustawi³ przepustnicy pod uszkodzenie przep³ywki.
W³o¿y³em jeszcze jeden przep³ywomierz i tez obroty by³y za wysokie.
Dodam iz krokowiec nowy, lambda nowa, zwór odpowietrzenia skrzyni korbowej nowy, ¶wieczki przewody cewka nowe, cisnienie oki.

Co my¶licie o mojej teorii.Na testerze pokaza³o 17 % otwarcie przepustnicy na ja³owym.

Z góry dziêki za wszelkie sugestie.

1olek 25-10-2007 19:49

Skasowaly Ci sie ustawienia kompa, nic nie kombinuj bo tylko zaszkodzisz, pojezdzij troche (ja musialem przejechac jakies 5 tys km) i wszystko wroci do normy ;)

waldek11 25-10-2007 19:53

Cytat:

Napisa³ 1olek
5 tys km) i wszystko wroci do normy ;)

:fcp15

sebastian_w 25-10-2007 19:53

Nigdy po resecie nie mia³em obrotów rzêdu 1500!!!
Ja przejecha³em co¶ ko³o 50 km.
Jestem ciekaw jaki powinien byæ % otwarcie przepustnicy.

1olek 25-10-2007 20:57

waldek11, nie ma sie co dziwic W moim przypadku samoadaptacja nic nie dawala i dlatego kiedys napisalem na forum ze samoadaptacja to wielka bzdura U mnie sie adaptuje ale po ok 5 tys km I jest tak za kazdym razem gdy odlacze na dluzej akumulator. Moze mam jakis dziwny komputer :fcp15 ale grunt ze po tych 5 tys wraca do normy :fcp13

sebastian_w 25-10-2007 21:02

powiem szczerze i¿ u mnie by³o zawsze oki. Podejrzewam i¿ to ¼le ustawiona przepustnica daje taki efekt.

[ Dodano: 25-10-2007, 22:44 ]
a czy w/w objawy mog± ¶wiadczyæ o uszkodzeniu potencjometru po³o¿enia przepustnicy.
Co sie stanie jak go od³±czê i ruszê bez niego ?

CERES 26-10-2007 07:58

nie wiem jak w mondku ale w sierce jak kiedy¶ od³±czy³em potencjometr to auto chodzi³o, ale ja startowa³em to bardzo powoli (dziura w obrotach siê robi³a)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.