Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] Wyłączanie systemu Auto Start-Stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340206)

Waldzior 19-02-2024 16:06

Wyłączenie Stop-Start
 
Mam problem z wyłączeniem na stałe tego dobrodziejstwa , znalazłem ten system w module IPS oraz BCM jak dobrze pamiętam , wprowadziłem zmiany oraz je zapisałem , ale ten wspaniały system dalej działa , może wiecie gdzie jeszcze jest to ukryte?

tedi_k 20-02-2024 12:23

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Cytat:

Napisał Waldzior (Post 3485458)
... gdzie jeszcze jest to ukryte?

W sofcie modułów a nie w konfiguracji.
W żadnym nowym ("współczesnym"...) aucie Forda NIE MA MOŻLIUWOŚCI WYŁACZENIA ASS. To co pokazują na YT - czy gdzie tam jeszcze... - to jest WYŁACZENIE BMS (systemu monitorowania akumulatora) - jako SKUTEK UBOCZNY wyłącza to także ASS (choć nie tylko...). Generalnie wyłączenie BMS to "głupi pomysł".
Jedyna poprawna metoda - to założenie małego modułu, popularnie nazywanego "start/stop killer" - symulującego naciśnięcie przycisku ASS OFF po ok. 5 sekundach od włączenia zapłonu. Powoduje to, że nic nie jest "wycięte" a ASS jest domyślnie wyłączony. Choć klawisz dalej działa i można sobie ASS ponownie włączyć...

Aktualna oferta z Allegro: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Waldzior 20-02-2024 20:09

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Dziękuję za konkretną odpowiedź , zakupię ten moduł , który pokazałeś.

tedi_k 20-02-2024 20:27

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Cytat:

Napisał Waldzior (Post 3485606)
... zakupię ten moduł....

Trzeba tylko wiedzieć, że w Fordzie sterowanie odbywa się poprzez podawanie masy. Nie znam tego konkretnego modułu, ale sądzę, że w instrukcji montażu będzie dokładnie napisane "co i jak" dla sterowania masą...

langolier 21-02-2024 21:48

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3485608)
Trzeba tylko wiedzieć, że w Fordzie sterowanie odbywa się poprzez podawanie masy. Nie znam tego konkretnego modułu, ale sądzę, że w instrukcji montażu będzie dokładnie napisane "co i jak" dla sterowania masą...

Skontaktowałem się ze sprzedawcą i poprosiłem o przesłanie instrukcji montażu przed zakupem. Po odpowiedzi obawiam się, że dostępna do ściągnięcia w ofercie instrukcja (a w zasadzie prosty schemat) jest jedynym wsparciem sprzedawcy w temacie montażu[emoji2955].
Ze schematu i opisu w ofercie zaś wynika, że moduł po prostu bocznikuje po 10sek. od załączenia zapłonu na 0.5sek. przycisk wyłączający Start-Stop. Jeśli więc zasada działania tego przycisku w naszym aucie jest inna (np. jest konieczne stałe zawarcie styku) to po prostu nie będzie ten moduł działać.

tedi_k 21-02-2024 22:17

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 3485738)
...Jeśli więc zasada działania tego przycisku w naszym aucie jest inna (np. jest konieczne stałe zawarcie styku) to po prostu nie będzie ten moduł działać.

Będzie działać. Zasada jest tak jak w większości aut - przycisk jest "monostabilny" ("chwilowy") sterowany masą. Czyli ma "zewrzeć do masy" na owe 0,5 sekundy. Niektóre marki zamiast sterowania masa mają sterowanie napięciem +12V. Stąd moje zastrzeżenie oraz informacje w ofercie.

Montaż jest najprostszy z możliwych - wszystkiego są 3 przewody:
- napięcie po zapłonie (trzeba sobie znaleźć gdzieś w pobliżu przyciski "ASS off";
- masa (jest na złączce przycisku "ASS off");
- przewód sygnałowy: trzeba go podpiąć pod "wyjście" z przycisku "ASS off".

Ważne jest owo napięcie po zapłonie - wbrew pozorom ten moduł to jest sterownik mikroprocesorowy. Odliczanie czasu zwłoki startuje od załączenia napięcia na sterownik. Toteż nie może być to żadne zasilanie "stałe" albo jakieś "zasilanie podświetlenia" itp.
Ma być to dokładnie "zasilanie po włączeniu zapłonu".

Ot i cała filozofia...

XFrostPL 14-03-2024 12:00

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Znalazłem alternatywny sposób wyłączenia START-STOP, bez konieczności kupowania wątpliwej jakości modułów z allegro.

Trzeba - UWAGA - dezaktywować start-stop w module klimatyzacji. Tak, tam jest zakodowany start-stop w Fieście :)

Sprawdziłem - po wyłączeniu Forscanem w module "Start-Stop" przestał działać, tyle że to wyłącza go całkowicie, więc również nie uruchomimy go bez ponownego programowania.

langolier 16-03-2024 08:43

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Jest opisany wprost jako Start-Stop czy trzeba go odszyfrować ?

jakubDriver 17-03-2024 07:27

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Podpinam się do pytania kolegi langolier

michałek 18-03-2024 15:33

Odp: Wyłączenie Stop-Start
 
Cytat:

Napisał XFrostPL (Post 3487776)
dezaktywować start-stop w module klimatyzacji

Hmm, to ciekawe bo robiłem to w Focusie MK4, to ta sama "filozofia" co fiesta 2017+. Moduł klimatyzacji służy jedynie za "tłumacza" przycisku na polecenie CAN, a to dlatego że linka od przycisku tam jest właśnie wpięta (bo tak było łatwo). Nie sądzę, żeby to załatwiło sprawę bo u mnie nie działało, wyłączyło tylko przycisk. Sensowniejsze rozwiązanie słyszałem ze sterownikiem wspomagania, podobno nie wysyła informacji o kręceniu kierownicą i to dezaktywacje ASS. Czy to prawda? Nie wiem bo już miałem u siebie to rozwiązane hardwarowo.

Linię od start-stop znajdziemy na złączu C2114 albo C215.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak źródło zapięcia użyłem słynnego F3 (popularny do podłączania kamerek)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale można jakikolwiek z linii "Hot in start or run" chociaż lepiej nie psuć połączeń do poduszek, więc F3/F5 wydaje się bezpiecznym wyjściem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam swoją konstrukcję którą można programować, zmienia też domyślny tryb jazdy. Ale zasada jest taka sama - udajemy naciśnięcie przycisku. Ten moduł z allegro powinien działać bez problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.