Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Podgrzewanie siedzen nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74557)

K3Rzepa 17-07-2009 14:03

Podgrzewanie siedzen nie działa
 
Witam:) siedzenie kierowcy nie podgrzewa sprawdzalem bezpieczniki i kostki pod siedzeniem wszystko wyglada ok ..... co to moze byc? z gory dziekuje za odpowiedz.

Wayne 17-07-2009 14:19

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
U mnie tez nie grzalo siedzenie kierowcy. Jak znasz sie na elektryce to sprawdz miernikiem, czy dochodzi napiecie do kostki pod siedzeniem. U mnie wszystko bylo OK z elektryka w kostce, problem okazal sie w siedzeniu. Przepalil sie kabelek w srodku siedzenia pod spodem. Wystarczylo wyciac w spodzie siedzenia w gabce dziure nozem do tapet, polutowac i wstawic nowy odcinek przewodu, a pozniej wypelnic brakujaca gabke pianka poliuretanowa i wszystko dziala do dzisiaj. :)

K3Rzepa 19-07-2009 03:46

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
Dziekuje za odpowiedz:) mam nadzieje ze to... jesli nie to pewnie nie ciekawie???

Wayne 19-07-2009 07:26

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
eee..... no nie wiem. Tam nie ma skomplikowanej elektroniki w instalacji podgrzewania siedzenia. tak jak pisalem, w pierwszej kolejnosci sprawdz, czy dochodzi napiecie do kostki pod siedzeniem, bo moze sie okazac, ze nie trzeba "rozbebeszac" siedzenia.
Powodzenia :)

adam85a 11-08-2009 14:55

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
Witam

Mam ten sam problem. Tzn siedzenie pasażera grzeje jak głupie natomiast mi jest zimno w cztery litery. Bezpieczniki ok, lampka w przycisku też się pali ale fotel nie grzeje. Teraz posprawdzam co radzicie tylko mam pytanko co do tej kostki. Moje fotele mają ASR oraz elektryczne podnoszenie siedziska. W podłodze jest cała skrzynka z kilkoma złączkami tylko nie wiem które jest od czego. Może mała rada jakiego koloru są złączniki i kable od podgrzewania fotela. Tak żeby przypadkiem czegoś z ASRem nie uszkodzić.


--------------------
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wayne 12-08-2009 01:14

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
Ja Ci kolego nie pomoge bo mam mk1, a tutaj jest troche inaczej.

Paniczos 09-12-2012 21:27

Odp: Podgrzewanie siedzen
 
Koledzy chciałem Was zapytać, po jakim czasie grzeje Wam fotele. U mnie wszystko działa grzeją dwa, ale mam wrażenie że dosyć długo trzeba czekać na efekt. Tak na oko ok. 8 minut żeby coś zaczęło być czuć. Mam skórzaną tapicerkę jak coś. Mam Audi A4 B6 i tam jest to o wiele wiele szybciej.

jakob61 10-12-2012 16:48

Odp: Podgrzewanie siedzen nie działa
 
Witam.
Mam taką małą przestrogę .... jeżeli macie w swoich autach pasy bezpieczeństwa pirotechniczne to przy gmeraniu w tych kostkach pod siedzeniami powinien byc odłączony akumulator gdyż te elementy są jakoś ze sobą powiązane elektrycznie. I moze dojśc do uszkodzenia pasów.
Znajomemu tyle że w AUDI a3 usunięto te kostki i polutowano kable na stałe ale przy odłączonym akumulatorze gdyż mechanik stwierdził że jest duże prawdopodobienstwo odpalenia tego napinacza i trzeba to robic z głową. W Fordzie jest ponoc podobna sytuacja ale jak mówie w przypadku pasów z napinaczem pirotechnicznym.

Paniczos 10-12-2012 17:16

Odp: Podgrzewanie siedzen nie działa
 
Jak sprawdzić czy ma się takie pasy ?

jakob61 10-12-2012 17:55

Odp: Podgrzewanie siedzen nie działa
 
Np. przy fotelu kierowcy z prawej strony na dole jest taki czarny no powiedzmy cylinder ok 10 cm. dł i ok. 2 cm srednicy jest to ustrojstwo podpięte do dolnego zaczepu pasa / samicy/ i wychodzą z tego gdzieś tam pod siedzenie jakieś plastykowe rurki przypuszczam że są to zabezpieczenia kabli własnie do kostki pod siedzeniem, przypuszczam że może a wręcz napewno ma to też związek z poduszkami powietrznymi. Wiec zalecał bym rozwagę przy grzebaniu w tej materii.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.