Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Rozrzad w 1.8 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27296)

gerffi 10-07-2007 08:20

Rozrzad w 1.8 TDDI
 
Witam,

Mam przejechane 175tys auto kupilem 3tyg temu i zastanawiam sie czy byl robiony rozrzad. Wszystko wskazuje ze tak bo ponoc przy 150tys nalezy go wymienic. Po drugie ma naklejke naklejona na wlocie powietrza w prawdzie po niemiecku ale wydaje mi sie ze to od wymiany rozrzadu bo jest napisane ze wymienione 152tys nastepna wymiana 240tys

"Zahnriemenwechsel synchronous drive belt replacement
Remplacement courroie synchrone cambio de la correa sincrone
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
CONTITECH"

Moze ktos zna niemiecki na tyle ze to zrozumie ;-)

juve 10-07-2007 10:39

Teoretycznie powinien mieć wymieniony bo serwis mówi o 160 tys, a powszechna opinia , że po 100 tys. Koszt wymiany nie jest tak duzy: części ok 200 zł + wymiana więc jak nie ma pewności to zalecał bym wymiane

PP 10-07-2007 14:51

Ja wymieniałem przy 132 000 i stary pasek nie wyglądał ciekawie.
Pzdr

[ Dodano: 2007-07-10, 14:53 ]
[quote="gerffi"]
Zahnriemenwechsel synchronous drive belt replacement
W prostym tłumaczeniu:
Pasek rozrządu i napinacz zostały wymienione
Pzdr
Piotr

malpa 10-07-2007 15:01

Ja to mam taką zasadę-może przesadną nowo zakupione autko(używane) wymiana oleju ,rozrządu.Moją fokę kupiłem w niemczech i zapewniano mnie że wszystko było robione na czas itd.,może prawda może nie -wymieniłem.ostatnio przerabiałem migającą kontrolkę swiec+brak reakcji pedału gazu.Do wymiany poszedł pedał gazu ,ale tego się nie uniknie jednak wymiana oleju i rozrządu to bym zrobił.

gerffi 10-07-2007 21:23

Cytat:

Napisał PP
Ja wymieniałem przy 132 000 i stary pasek nie wyglądał ciekawie.
Pzdr

[ Dodano: 2007-07-10, 14:53 ]
Cytat:

Napisał gerffi
Zahnriemenwechsel synchronous drive belt replacement
W prostym tłumaczeniu:
Pasek rozrządu i napinacz zostały wymienione
Pzdr
Piotr


Dzieki :) to byl wymieniany, moze pokusze sie i zajrze dla bezpieczenstwa jak on tam wyglada ;-)

PP 10-07-2007 21:39

Różnie bywa. Przed zakupem focusa oglądałem jedną foke z naklejką "ford" o wymianie rozrządu przy 155.000km, była naklejona na plastikowym wlocie z napisem intercooler. Lepiej zajrzeć, chyba że da się sprawdzić przez ASO w Polsce co było robione w Twojej foce-podobno dysponują bazą danych forda w Unii ?!
Pozdrawiam
Piotr

tga 10-07-2007 21:42

Cytat:

Napisał gerffi
Mam przejechane 175tys auto kupilem 3tyg temu i zastanawiam sie czy byl robiony rozrzad.

Tak jak piszą koledzy również dla świętego spokoju bym wymienił.

Cytat:

Napisał PP
Lepiej zajrzeć, chyba że da się sprawdzić przez ASO w Polsce co było robione w Twojej foce-podobno dysponują bazą danych forda w Unii ?!

Tak tylko nie każdy powierza naprawy ASO, ja niestety a może stety, nie ;)

PP 11-07-2007 12:46

tga napisałem "chyba że da się sprawdzić w ASO" ,ale nie jest powiedziane że sprawdzą lub czy widnieje jakikolwiek wpis w bazie danych forda.
Pzdr
:fcp29

Hildegard 11-07-2007 22:06

Cytat:

Napisał gerffi
"Zahnriemenwechsel synchronous drive belt replacement
Remplacement courroie synchrone cambio de la correa sincrone
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
CONTITECH"

Z tego calego tekstu tylko Zahnriemenwechsel (wymiana paska rozrzadu) jest po niemiecku reszta jest po angielsku i wlosku , ale PP ma chyba racje , tak to tlumaczac.
Wyglada na to ,ze pasek jezeli zostal wymieniony to jest on firmy Continental , a ASO Forda montuje raczej paski z logo motorcraft.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.