Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przeróbka wycieraczek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337677)

miagagos 24-10-2023 16:49

Przeróbka wycieraczek
 
Witajcie.

Czy jest możliwość zmiany mocowania wycieraczek w Mondeo MK4 z fordowskiego na klasyczne "U"?? Chodzi mi o jakiś rodzaj adaptera.

W ostateczności w grę wchodzi wymiana ramion ale nie wiem na jakie (długość, mocowanie itd).

Pozdrawiam.

Laudo62 24-10-2023 17:12

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Witam. Najprościej dociąć nową "gumę" tej samej długości. Jeśli gumy masz stare i chcesz zadziałać natychmiast, gumki należy umyć a następnie natrzeć dokładnie grafitem z tubki lub ołówkiem np. stolarskim. Chwilowo to pomoże.

Yoo! 24-10-2023 19:09

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Komplet wycieraczek kupuje za ok 60zl i są wszelkie mocowania.
Dlaczego chcesz to wymienić ?

arkmyl12 24-10-2023 21:03

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Naprawdę wycieraczki do Mondeo są takie drogie że warto bawić się w takie kombinacje?
Komplet oryginalnych na przód do MK4 nie tak dawno można było kupić na znanym portalu za ok 110 zł. Wytrzymywały mi na prawie dwa lata zanim zaczynały zostawiać smugi które denerwowały i powodowały wariowanie czujnika deszczu. Nigdy nie piszczały.

miagagos 27-10-2023 07:21

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Cytat:

Napisał Yoo! (Post 3474058)
Dlaczego chcesz to wymienić ?

Mam 6 kompletów wycieraczek wielkościowo pasujących do Mondeo i trochę mi ich szkoda wywalić. Tym bardziej że bardzo sobie chwalę tą firmę i model wycieraczek...

Danielo_82 27-10-2023 12:52

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Na aliexpres masz masę adapterów do takich zmian.
Btw To trochę smutne że mk4 wszedł już w wiek , w którym dotykają go takie tuningi.

miagagos 01-12-2023 11:22

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3474336)
Btw To trochę smutne że mk4 wszedł już w wiek , w którym dotykają go takie tuningi.

To chyba nie kwestia "smutnego tuningu". Po prostu firma produkująca ten typ wycieraczek produkuje je tylko z mocowaniem "U". Już założyłem inne ale to nie to.

Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3474336)
Na aliexpres masz masę adapterów do takich zmian.

Nie widziałem takiego żeby z mocowania "C" przerobić na "U". Jak masz jakiś link to będę wdzięczny.

Antej 01-12-2023 11:42

Odp: Przeróbka wycieraczek
 
Sprawdzałeś?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.