Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] spadaja obroty przy hamowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99730)

grzesiekkorcz 07-05-2010 19:00

spadaja obroty przy hamowaniu
 
witam mam problem który dłuzszy czas nie zrwacałem na to uwagi ale teraz zaczyna mnie denerwowac przy jezdzie jak chamuje spadaja obroty nawet do 500 a jak gwałtownie hamule to potrafi mi zgasnac jaka jest tego przyczyna gazu ??????

alli33 08-05-2010 15:19

Odp: spadaja obroty przy chamowaniu
 
Jeśli masz gaz to jedź do gazownika bo może być zbyt uboga mieszanka.

Krzychu32 08-05-2010 17:07

Odp: spadaja obroty przy chamowaniu
 
Cytat:

Napisał grzesiekkorcz (Post 1431273)
jaka jest tego przyczyna gazu ??????

a sprawdzałeś czy na benzynie jest tak samo ?



P.S. Proszę popraw tego orta w tytule i w poście ,bo patrzeć na to nie mogę ;)

rafau 08-05-2010 18:54

Odp: spadaja obroty przy hamowaniu
 
witam . a jeśli na benzynie jest tak samo to co to oznacza.

Dłubek 08-05-2010 22:00

Odp: spadaja obroty przy hamowaniu
 
Jeśli na benie byłoby tak samo to może być walnięta sonda lambda lub ciągnie gdzieś lewe powietrze - niewielki przeciek, lub przepływka do sprawdzenia/czyszczenia

darmodziej 08-05-2010 22:20

Odp: spadaja obroty przy hamowaniu
 
Cytat:

Napisał grzesiekkorcz (Post 1431273)
witam mam problem który dłuzszy czas nie zrwacałem na to uwagi ale teraz zaczyna mnie denerwowac przy jezdzie jak chamuje spadaja obroty nawet do 500 a jak gwałtownie hamule to potrafi mi zgasnac jaka jest tego przyczyna gazu ??????

Jeżeli dzieje się tak na gazie, to może to być spowodowane niewłaściwym zamontowaniem parownika. Parownik powinien być zamontowany tak, by płaszczyzna membrany była równoległa do kierunku jazdy, jeżeli jest prostopadła, to siła bezwładności przy hamowaniu będzie powodowała zmniejszanie lub zwiększanie dawki gazu i tym samym zmianę obrotów silnika.

padi77 09-05-2010 01:16

Odp: spadaja obroty przy hamowaniu
 
Widzę że każdy ma swoją teorię spiskową, to ja też dodam jeszcze swoją... ponieważ miałem podobny numer zarówno na gazie jak i na benzynie, ośmielę się stwierdzić ze to jest nic innego jak... SILNICZEK KROKOWY, i jak dobrze pójdzie to wystarczy samo porządne wyczyszczenie tegoż silniczka. pozdro.

maxas 09-05-2010 20:17

Odp: spadaja obroty przy hamowaniu
 
Temat już był poruszany ... krokowy, przepływomierz a nawet czujnik VSS, gaziwo to nowość:-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.