Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] ciśnienie w oponach latem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71115)

dyda6joe 31-05-2009 13:35

ciśnienie w oponach latem
 
mam taki dylemat.
książka podaje swoje, a mi najlepiej jedzie jak mam 2,3 we wszystkich kołach.
jak ostatnio sprawdziłem, że miały 1,9 i napompowałem do tych 2,3, to była masakrycznie odczuwalna różnica w toczeniu, prowadzeniu. na korzyść dodam.

1. jak sądzicie? 2,3 w trybie tylko i wyłącznie miejskim to nie jest za dużo?

2. a może to kwestia też dobrania ciśnienia do określonych opon. jeżdżę na 185/65r14 goodyear duragrip i jak spadnie poniżej dwóch to wygląda jak kapeć, toczy się jakbym holował busa z cegłami, staje się nienaturalnie miękki na małych dziurach

3. no i trzecia sprawa. gdyby ciśnienie schodziło w jednym kole to oczywistym byłoby, że coś nie gra. tymczasem schodzi miesięcznie o 0,3 w każdej oponie i pokrywa się to z wystąpieniem upałów. czy jest to naturalne?

dzięki za odpowiedzi

SteelRat 31-05-2009 16:01

Odp: ciśnienie w oponach latem
 
na schodzenie jest metoda, o ile wszystko masz sprawne i szczelne, pompowac u wulkanizatorow AZOTEM, jak jezdzilem na azocie, nic sie nie dzialo, teraz mam nowe kola nabite powietrzem, ale tez na azot przejde w nich, jak sie okaza szczelne. a 2.3 w miescie? od dawna tak jezdzilem na 14, najlepiej sie jezdzilo, nie bylo wcale zdarcia srodka opony. faktem jest jednak, ze skoro Ci z kazdego kola schodzi 0,3 atmosfery, to jednak duzo. ale moze oponki jakos bardziej powietrze puszczaja? bo powietrze zawsze bedzie schodzic, nie ma na to rady.
co do azotu, mniej ucieka, nie zmienia sie cisnienie pod wplywem roznic temperatur.
a skoros wroclawiak - malopanewska, inne stacje oponiarskie pewnie tez, ale ja akurat zawsze na malopanewskiej robilem kola.

dyda6joe 31-05-2009 17:46

Odp: ciśnienie w oponach latem
 
w tym oponowym koło stacji shella? za ile zł by napompowali azotem?

uro2 31-05-2009 18:13

Odp: ciśnienie w oponach latem
 
Cytat:

Napisał SteelRat (Post 1175653)
bo powietrze zawsze bedzie schodzic, nie ma na to rady.

To jakaś nowa teoria.Mam 14"/195/60.Napompowałem trzy miechy temu 2,0 i jak niedawno sprawdzałem dalej było 2,0.W zeszłym roku do wiosny do jesieni nie dopompowywałem ani razu.Powietrze może schodzić tylko w trzech przypadkach:
1. nie trzymają wentyle
2. stare opony(tzw.rzadka guma)
3. krzywe fele
I obojętnie czy to będzie powietrze czy azot jak schodzi to i tak zejdzie.

jamax 31-05-2009 19:11

Odp: ciśnienie w oponach latem
 
Ja trzymam 2,3 .Ocena subiektywna ,ale tak najciszej i opony stoją normalnie.

dyda6joe 31-05-2009 19:23

Odp: ciśnienie w oponach latem
 
Cytat:

Napisał uro2 (Post 1175785)
To jakaś nowa teoria.Mam 14"/195/60.Napompowałem trzy miechy temu 2,0 i jak niedawno sprawdzałem dalej było 2,0.W zeszłym roku do wiosny do jesieni nie dopompowywałem ani razu.Powietrze może schodzić tylko w trzech przypadkach:
1. nie trzymają wentyle
2. stare opony(tzw.rzadka guma)
3. krzywe fele
I obojętnie czy to będzie powietrze czy azot jak schodzi to i tak zejdzie.

jeśli chodzi o mnie to wygląda tak:
1. być może. rżne się rzeczy dzieją także może akurat w każdej oponie padaka wentyl, szczególnie przepusza jak gorąco
2. opony jeżdżone jeden sezon, teraz jadę drugi, kupione jak nówki
3. wyważone niedawno, a gdyby nie wierzyć robocie to jechałem niedawno trochę za wrocław i nie było żadnych objawów krzywych felg w żadnym zakresie prędkości 0-140km/h

może sobie wentylki zmienię w takim razie

jamax
Odp: ciśnienie w oponach latem
Ja trzymam 2,3 .Ocena subiektywna ,ale tak najciszej i opony stoją normalnie.

ewidentnie wizualnie normalniej, choć przy profilu 65 ugięcie być musi. przy 2,3 znakomicie jedzie i wydaje mi się nawet że bieżnik zjeżdża się równomiernie (a przynajmniej nie widać aby krawędzie szybciej się wycierały)

dokąd nie zmienię wentylków i azotu nie wpuszczę pozostaje mi kontrola co 2 tyg., chociaż to jest tak odczuwalne, że zeszło, że prędzej wiem o braku powietrza niż o braku benzyny (według naszych wskaźników znakomitych)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.