Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Rozrząd-objawy zużycia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33028)

krzysta72 11-11-2007 15:12

Rozrząd-objawy zużycia
 
Witam,czy jest jakiś zauważalny objaw w pracy silnika itp.jeśli pasek rozrządu jest już zużyty?

thermalfake 11-11-2007 15:24

przy rozrządzie nie zwleka się do samego końca czekając na objawy tylko wymienia do podanego przez producenta przebiegu

PP 11-11-2007 19:07

Re: Rozrząd-objawy zużycia
 
Cytat:

Napisał krzysta72
Witam,czy jest jakiś zauważalny objaw w pracy silnika itp.jeśli pasek rozrządu jest już zużyty?

Tak jak napisał kolega z rozrządem się nie zwleka jeśli masz wątpliwości. Przy zastosowaniu łańcucha to mógłbyś zauważyć że coś jest nie tak - brzęczenie (prawdopodobieństwo - jest luźny), ale w pasku odpada. Jeśli dobrze pamiętam co niektórzy wymieniają rozrząd w benzynowym silniku razem z pompą wody - ale zdania są podzielone.
Pzdr :fcp4
Piotr

krzysta72 11-11-2007 20:22

Rozumiem,że rozrząd wymienia się po zalecanym przebiegu (u mnie 150.000km),bez względu na jego stan.U mnie sytuacja wygląda tak że autko kupiłem niedawno za granicą z przebiegiem 200.000km.Liczę na to że ktoś zrobił to już we właściwym czasie.Sądze tak ponieważ oględziny auta wskazują na to że było przyzwoicie serwisowane.Co do pompy wody napędzana jest paskiem wieloklinowym,a nie rozrządu.Nie zależy mi na opiniach forumowiczów typu"jak nie masz pewności to lepiej wymień bo potem koszty są duże"itp.Licze że wypowie się ktoś kto zaobserwował może u siebie jakieś niepokojące objawy,które okazały się potwierdzać awarie rozrządu,bądź ktoś kto ma wiedzę jak to sprawdzić.Wiem,że oględziny wzrokowe niewiele dadzą jeśli pasek polatał już z 50.000km.

PP 11-11-2007 20:29

Nie ważne czym pompa wody jest napędzana, tylko że jak ona piardnie to będziesz ponownie płacił za rozgrzebanie rozrządu. Skoro masz wykulane 200tyś.km to stawiałbym na zrobiony rozrząd i skoro piszesz o solidnym serwisowaniu to chyba masz książke do wglądu ?!
Pzdr
Piotr

krzysta72 11-11-2007 20:51

Książki nie mam.Sądze tak po oględzinach autka przeze mnie.

bleblehul 11-11-2007 23:21

atak przy okazji spytam... własnie kupiłem Focusa 1.8 16v z 2001 roku ma tylko 53000km ale mechanik mi powiedział że niedługo powinienem i tak zrobić rozrząd bo w tym momencie ważny jest czas a nie przebieg... co o tym myslicie?? mam juz zacząc zbierać na wymiane czy kulać jeszcze spokojnie ok 100000km?? w moim przypadku to moze mi zajac nawet z 8 lat ;P

smiechu 12-11-2007 10:52

2001 r i 53tys przejechane?

Jeżeli nie masz 200% pewności co oryginalności przebiegu (tzn nie kupiłeś od: ojca, brata, szwagra) pędź do mechanika robić rozrząd.

Dietih 12-11-2007 11:16

Cytat:

Napisał bleblehul
Focusa 1.8 16v z 2001 roku ma tylko 53000km ale mechanik mi powiedział że niedługo powinienem i tak zrobić rozrząd bo w tym momencie ważny jest czas a nie przebieg...

ma racje!
ford zalecał wymiane co 150tkm lub co 10 lat. Później jednak zmienił zdanie i zalecał co 120tkm lub co 5lat (tak mam w instrukcji focusa z 2004 roku!)
Reasumują powinienes zmienic właśnie ze wzgledu na okres czasu :fcp4
Pozdro

bleblehul 12-11-2007 11:22

dzieki .... no to zaczynam zbierac na wymiane rozrządu... a co do przebiegu to wszystko mam udokumentowane a auto było kupowane od znajomwgo wiec ufam że to wszystko sie zgadza .... a no to pociagne dalej temat.. orientujecie sie ile mniej wiecej kosztuje wymiana rozrządu ?? w esim to płaciłem ok 500zł... mam nadzieje że w focusie nie bedzie duzo więcej?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.