Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Awaria podnośnika szyby bocznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116844)

asterix78 08-12-2010 22:00

Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Witam. Zwracam się do was z problemem. Wczoraj przy próbie otwarcia przedniej prawej szyby coś strzeliło, chrupnęło i nic szyba nawet nie drgnęła, przy wciskaniu przycisku słychać przez moment dźwięk przypominający miażdżenie tłuczonego szkła, przed awarią od paru dni szyba w czasie zamykania zatrzymywała się parę cm przed końcem ramki i cofała się, domykała się tak średnio za drugim czy trzecim razem. w tej chwili szybę można podnieść czy opuścić naciskając ręką. Czy ktoś się już z tym spotkał? jest trochę zimno żeby rozebrać teraz drzwi, chciałbym się dowiedzieć czego się mogę spodziewać, czy szukać całego mechanizmu podnoszenia szyby czy wystarczy zestaw naprawczy (linka + rolka + jakieś 2 zaczepy)?

Zawika 09-12-2010 06:48

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Dokładnie to samo przerabiałem rok temu podczas mrozów.
Pękła jedna z plastikowych rolek w podnośniku, prowadząca stalową linkę.
Linka po tym tak strasznie splątała się, że musiałem wyciąć ją szczypcami.
Na Allegro za 50 zł+przesyłka kupiłem cały mechanizm.
Cała operacja wymiany jest niezwykle łatwa.
Ja robiłem to na parkingu podziemnym centrum handlowego :D

Rolki prowadzące, są "roznitowane" i jeżeli u Ciebie pękła właśnie rolka, nie jest łatwo wymienić uszkodzone części, za pomocą zestawu naprawczego o którym piszesz.

Jelonek 09-12-2010 11:07

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
miałem kiedyś coś takiego w innych okilicznościach, jeżeli splątana jest linka to nie ma sensu się bawić, kup na allegro nowy-używany mechanizm, (dla śmiechu w ASO ok 1200 zł trochę temu) i pamiętaj o dokładnym przyklejeniu folii zabezpieczającej pod tapicerką dzrzwi...

bambucza 09-12-2010 13:38

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Dokładnie to samo mi się stało jakieś trzy miesiące temu w prawych tylnych drzwiach. Polecam jakiś szrot albo allegro ja kupiłem za 90 zł cały mechanizm. Próbowałem sam naprawiać (linka z castoramy) ale kółeczko było za bardzo pogruchotane więc lipa z tego wyszła no i łączenia puszczały. I tak jak napisał kolega w ASO koszt całego mechanizmu 1200zł bez możliwości kupienia samej linki lub samego silniczka lub kółeczka. Tapicerkę ściąga się banalnie łatwo!!

beenhakker 09-12-2010 14:02

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
we wrześniu miałem to samo. najlepiej pojedź gdzieś na szrot i kup używane. ja wyrwałem za 120 zł w dobrym stanie. naprawa jest niezwykle prosta chociaż największym problemem było ściągnięcie poszycia wewnętrznego a reszta poszła jak z płatka. Po wymianie będziesz musiał sobie zaprogramować od nowa szybę ale to gdzieś było opisane (chyba w książce sam naprawiam ale nie jestem pewien)

asterix78 10-12-2010 10:08

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
zastanawiam się nad tym zestawem może byłby lepszym rozwiązaniem niż używany podnośnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

asterix78 10-12-2010 10:09

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Cytat:

Napisał asterix78 (Post 1555936)
zastanawiam się nad tym zestawem może byłby lepszym rozwiązaniem niż używany podnośnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

asterix78 02-01-2011 21:45

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Awaria usunięta przy pomocy zestawu naprawczego (linka + rolka + 2 suwaki), wymiana linki bezproblemowa, wystarczy przeciągnąć linkę przez rolki wczepić suwaki i nawinąć na rolce, śmiga jak nowe. A przyczyną awarii była rdza na lince i przerdzewiały krótki pancerz tuz przy rolce, to chyba miejsce w którym woda spływa z drzwi, linka zablokowała się a następnie urwała. Nie miałem możliwości kupna używanego podnośnika ale teraz mam jak nowy, polecam ten zestaw jeśli komuś przydarzy się taka usterka.

Karol2 11-01-2011 13:52

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
Witam,
Postanowiłem podłączyć się z moim problemem.
U mnie wygląda to tak: lewa szyba po szybkim kliknięciu zamyka się do końca, prawa(od strony pasażera) nie zamyka się w ten sposób. Muszę trzymać przycisk dopóty dopóki nie zamknie się szyba.
Czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby zamykała się do końca bez trzymania?

Z góry dzięki za porady.

dzimi75 11-01-2011 14:56

Odp: Awaria podnośnika szyby bocznej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu masz kolego linka do programowania szyb


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.