Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klimatyzacja a spadek mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105764)

Karol2 22-07-2010 13:25

Klimatyzacja a spadek mocy
 
Witam Wszystkich,
Chciałbym się dowiedzieć czy objawy jakie zauważyłem w moim samochodzie są standardem czy może coś nie gra tylko w moim autku.
Problemem dla mnie jest to, że w momencie kiedy włączam klimatyzację samochód z super fajnego robi się mułem...
Nie ma siły. Muszę go wkręcać na wysokie obroty(jeśli tego nie zrobię to czasami gaśnie).
Myślę w takich chwilach o względach bezpieczeństwa w aspekcie utraty mocy w czasie wyprzedzania bo o ruszaniu spod świateł nie wspomnę.
Byłem na uzupełnieniu i przeglądzie klimatyzacji, ale nic nie stwierdzono(podobno wszystko jest OK).
Może powodem jest niska moc mojego Mondeo(115KM)?
A może sprężarka daje większe obciążenie silnika niż powinna?
Nie wiem.
Czekam na jakieś konstruktywne uwagi

sagittario 22-07-2010 13:46

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
ja mogę tylko powiedzieć, że mam to samo. Muł że hoho. czy to normalne dla niego? hmm porównując inne samochody jakimi jeździłem (podobna moc) takiego spadku czy włączonej klimatyzacji na pewno nie miałem. Pozdrawiam

muli9 22-07-2010 13:54

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
ja mam to samo - temat byl juz poruszony, 115 to za slaby silnik na taka sprezare to dlatego odczujesz spadek mocy i wzrost paliwa - kiedys omal sie nie zabilem bo pasowalo ruszyc gwaltownie zeby zdazyc a ja tylko wyjechalem na srodek i auto zamulilo - chcesz klime to musiszgo trzymac na obrotach min 2000

ekokk 22-07-2010 14:14

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
witam
to samo.....a zużycie paliwa ok.0,7-1 więcej
pozdrawiam..........

Karol2 22-07-2010 14:22

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Martwi mnie fakt, że to nie jest odosobniony przypadek...
Gdyby tylko mój tak miał to można by pokombinować, a tak...
No cóż
A może ktoś umie coś na to zaradzić?
Ja żeby mniej mulił ustawiłem klimę na 22 stopnie(nie włącza się tak często a temp. jest znośna)...
Tylko, że jak się włącza to objawy powracają...

janosik 22-07-2010 14:30

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
Oczywiście po dłuższym jeżdżeniu bez klimy, trzeba się się przyzwyczaić. Może zgasnąć lub mulić szczególnie przy ruszaniu z obrotami, które z powodzeniem wystarczają do żwawego ruszenia bez klimy. Po paru dniach człowiek się na nowo przyzwyczai i da trochę więcej obrotów. Przy wyprzedzaniu to raczej nikt z 1,5 tys nie startuje jak sądzę i problemu nie powinno być.

siamer 22-07-2010 16:48

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
o klimie to mi nawet nic nie mowcie... a ja mam 145 koni to tez za malo (silnik 2.0 benzyna)... bo jak zalanczam klime to nie dosyc ze mullliiii strasznie to jeszcze do tego szarpie, czujnik polozenia walu korbowego juz zamowilem - podpiecie pod kompa to wskazalo, jak wymienie to dam znac czy cos juz lepiej jest... a co najciekawsze nie moge wlaczyc klimy (da sie zyc bez tego) ale ja juz nawet ŚWIATEŁ nie moge włączyc... bo szarpie i nie da sie jechac :P

pozdrawiam...

weksla 22-07-2010 21:57

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
chłopaki to standard - powszechnie wiadomo że włączona klimatyzacja zabiera +/- 10-15% mocy

Karol2 23-07-2010 13:21

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
O tym, że samochód traci na mocy wiemy pewnie wszyscy.
Mam natomiast ciekawostkę.
W pracy jeżdżę firmowym Renault Kangoo.
Nie jest to młody samochód z silnikiem 1.4 o mocy 75KM.
Po włączeniu klimy praktycznie nie widać spadku mocy...
ciekawe co?

muli9 23-07-2010 13:38

Odp: Klimatyzacja a spadek mocy
 
a chlodzi po wlaczeniu ;))))))))))))


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.