Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Wolne obroty (zimny silnik) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57917)

luki18k 27-12-2008 13:54

Wolne obroty (zimny silnik)
 
Witam jestem nowym uzytkownikiem tego forum oraz focusika mk1 (2.0 16v + LPG). Hmm autko zakupilem jakis miesiac temu i wszystko bylo ok do czasu, gdy tak mi sie wydaje, zatankowalem paliwo na stacji... i sie zaczelo, gdy auto jest zimne po prostu nie chce chodzic na wolnych obrotach, po przekreceniu kluczykiem kreci ale nie pozostaje na wolnych obrotach. Silnik chodzi na okola 200stu obototach a po jakims czasie gdy zlapie temp od razu obroty podnosza sie do 1tys. i wtedy chodzi normalnie. dodam ze gdy nie ma tych obrotow to swieci sie kontrolka akumulatora. bylem u mechanika i stwierdzilismy ze prawdopodobnie jest woda w paliwie i dolalem denaturatu i wszystko bylo ok az do dzis, znow sie powtorzyl problem. czytalem poprzednie posty ale wszyscy narzekaja jesli auto ma juz temperature i dopiero gasnie a u mnie jest na odwrot. prosze o propozycje rozwiazania problemu.

tomiscorpio 27-12-2008 14:30

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
zawor wolnych obrotow , jaka instalka gazu .

Jakos aku byl odlaczany ostatnio na chwile??

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyscimy benzynka ektrakcyjna albo wymieniamy , lepiej pierw wyczyscic i zobaczyc czy sa jakies efekty.


Faluja obroty , sa jakies inne objawy cos sie dzieje z samochodem?

Bo jezeli tylko na zimnym tak sie dzieje a na cieplym jest ok to calkiem prawdopodobne ze masz sondy walniete.

A skad jestes?

marek34 27-12-2008 16:53

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik temperatury silnika, ale ten, co daje wskazania do ECU. Na zimnym silniku nie załącza Ci ssania i stąd problemy po odpaleniu. Samo tankowanie paliwa, to raczej zbieg okoliczności. Jeśli na ciepłym silniku wszystko jest OK, to raczej tu szukałbym przyczyny.

szurmen 27-12-2008 17:36

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
Ale problem pojawia się na benzynie, tak? Na LPG jest ok?

luki18k 27-12-2008 20:48

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
Auto ma instalacje sekwencyjna i zrobione jest na niej okolo 15 tys. roczna instalacja. odpala oczywiscie na benzynie. i problem pojawia sie tylko jesli silnik jest zimny.

Kimura 30-12-2008 16:59

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
podpinam się do tematu gdyż mam ten sam problem (do tego strasznie mulasty przy zimnym na benzynie), a silnik mam zetec'a ECU ver 5 (ECC V)

Moje podejrzenie jednak pada na akumulator, tak jakby miał za niskie napięcie i w momencie rozruchu spada do prawie 2 V i resetuje się komp (choć rozrusznik kręci bez problemu a radio i zegar nie resetują się), ale może to chybiony strzał...

Dodam że rzecz dzieje się tylko rano przy pierwszym odpaleniu, a później już nie (odpalam średnio co 1-2 godz - taka praca).

luki18k 30-12-2008 18:43

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
Dziś znow bylem na komputerze i bylem w tylu warsztatach i kazdy co innego mowi az glowa boli. jeden z mechanikow doradzil zebym odpiol czujnik temperatury ( automatycznie komputer wykrywa ze temp jest -40 i wzbogaca mieszanke i powienien bez problemu palic) zrobilem jak on kazal i zadnych efektow. Ludzie pomocy :fcp9

luki18k 30-12-2008 18:45

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
dodam ze kontrolka oleju nie swieci i nie bierze wiec cisnienie jest w pozadku. takze silniczek krokowy tez jest ok bo auto po nagrzaniu chodzi dobrze na jalowym biegu. zostal takze wymieniony filtr paliwowy.

marek34 30-12-2008 19:31

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
Cytat:

Napisał luki18k
Dziś znow bylem na komputerze i bylem w tylu warsztatach i kazdy co innego mowi az glowa boli. jeden z mechanikow doradzil zebym odpiol czujnik temperatury ( automatycznie komputer wykrywa ze temp jest -40 i wzbogaca mieszanke i powienien bez problemu palic) zrobilem jak on kazal i zadnych efektow. Ludzie pomocy :fcp9

A dobry czujnik odpiąłeś. Są dwa. Raczej nie sądzę, aby odpięcie czujnika coś dało. Może spróbuj od kogoś pożyczyć na podmiankę. To najpewniejszy sposób.

luki18k 30-12-2008 19:44

Re: Wolne obroty (zimny silnik)
 
wiem ze sa 2 czujniki jeden pokazuje na wskaznikach temp a drugi to ten co mam odpiac, sa do niego doprowadzone 2 kabelki, jesli to ten. A jesli ktos wie to niech powie gdzie sie znajduje czujnik temp. w 2.0 16v


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.