Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Spadek Mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=30530)

Bartek_ 17 19-09-2007 19:31

Spadek Mocy
 
Witam Mam Pytanie

czy wie Ktoś moze co mogło się stać zę moj Ford Focus 2002 TDDI 90 KM Stracił moc.
Nastapiło to gdy musiałem wymienić Uszczelke POd Głowicą POnieważ Do Wody POszedł olej i znajdował się on w zboriniczku wyrównawczym... po wyjechaniu z warsztatu Wogole nie ma mocy :/ a niby wszystko jest oki złozone i tak jak ma byc sprawdzane było 3 krotnie czy moze coś jest xle podłoączone lub przestawione ale wyszstko jest oki Proszę czy wie ktoś cos na ten temat nie wiem co robić

Lokop 19-09-2007 19:55

Nie wiem jak sterowane jest turbo akurat w tym silniku ale znam podobna sytuacje. Po zlozeniu silnika mechanior zapomnial podlaczyc cięgielko wlanczajace turbine. Efekt byl taki ze turbina sie nie zalanczala i jechac czym nie bylo. Sprawdz czy auto nie dymi bardziej niz przed wywaleniem uszczelki.

Bartek_ 17 19-09-2007 20:47

Aha no włąsnie ale w tym problem ze turbina dmucha ostro i chodzi :/ a co do dymienia to nie wiem poniewaz auto sprowadizłem z Belgii i nie wiem jak dymił wczęsniej...

Lokop 19-09-2007 21:24

tzn auto nie przyjechalo na kolach i nie wiesz czy chodzilo normalnie przed wydmuchaniem uszczelki?
Napisz czy teraz dymi i na jaki kolor?

tom seaman 19-09-2007 22:30

Cytat:

Napisał Bartek_ 17
wyszstko jest oki

a skąd ta pewność, jaki był powód wymiany uszczelki pod głowicą? Może był ostro przegrzany, dolano zimnego płynu (super głupota) i głowica wykrzywiona? A ile teraz najechałeś? Może dalej nie jest dobrze...
a masz intercooler? Może węże do intercoolera popękane..jak mechniory pracują wszyscy wiemy...

Bartek_ 17 20-09-2007 08:59

No tak auto nie pryzjechało na kołach tylko na lawecie ale jezdziłem nim do mometu odstawienia do warsztatu kontrolujac poziom oleju i chodizł normlanie moc była a co do głowicy to głowica jest wporządku też było sprawdzana od mometu wstawienia do warasztu niejezdz enim poniewaz jeszcz ego nie odbrałem szukamy przycyzny spadku mocy:/ Tak mam Intercooler

zala_z1 20-09-2007 19:24

Witam,nie wiem gdzie ty byles w tym warsztacie :fcp8 ale gdy olej jest w zbiorniczku od plynu chlodzacego to jest do wymiany chlodnica oleju ktora jest przy filtrze oleju :fcp1
Wiec ktos cie naciagnol.
Co do braku mocy to sprawdz podcisnienia bo pewnie te ASy cos pozamieniali :570:
Pozdrawiam

tom seaman 20-09-2007 21:26

Cytat:

Napisał zala_z1
ale gdy olej jest w zbiorniczku od plynu chlodzacego

też może być wydmuchana uszczelka pod głowicą - też to przerabiałem z innym autem..

Bartek_ 17 21-09-2007 13:17

Uszczelka nie moze byc wydmuchana bo własnie ją wymianiałem i po wymanie stracił moc

tom seaman 21-09-2007 16:34

Cytat:

Napisał Bartek_ 17
Uszczelka nie moze byc wydmuchana bo własnie ją wymianiałem i po wymanie stracił moc

nieporozumienie - ja reagowałem na post zala_z1:"nie wiem gdzie ty byles w tym warsztacie ale gdy olej jest w zbiorniczku od plynu chlodzacego to jest do wymiany chlodnica oleju ktora jest przy filtrze oleju
Wiec ktos cie naciagnol. "
i chciałem zauważyć że też może być wydmuchana uszczelka pod głowicą w takim przypadku i dla tego ją właśnie wymieniałeś...

[ Dodano: 2007-09-21, 17:44 ]
obawiam sie że mogli coś sknocić mechanicy..zbadaj wszystkie węże i wężyki podciśnieniowe, rury i rurki idące do ssania i do/od intercoolera, coś może być pęknięte i zasysa powietrza a wtedy turbo pomimo tego że ci sie wydaje że dmucha ostro to sterowanie jest nie prawidłowe...
a jeszcze jedna możl. próbowałeś samoadaptacje? masz link o co chodzi:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
....dotyczy to wielu aut nie tylko tych z LPG


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.