Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59038)

kamylj 09-01-2009 10:43

[mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Witam szukam samochodu jezdze po polsce i napotykam na takie wraki ze brak słow. Spotkalem sie juz kilka razy s osobami ktore mowi ze auto ma ESP a przycicku takiego nie ma a powinien byc kolo przycisku od otwierania klapy tak?
czy niektore auta maja ESP ale nie mozna go odlaczyc jak to jest ?

szperaczz 09-01-2009 11:01

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Z mojej wiedzy to jeśli niema przełącznika to niema ESP :fcp4
Ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

rafiraptor 09-01-2009 11:02

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
W MK 3 przed FL jest tylko TCS (a więc tylko częściowy ESP), którego zadaniem jest zapobiegać poślizgowi kół, np. przy ruszaniu. Tak czy owak musisz mieć ten przycisk na konsoli.

BolFrank 09-01-2009 11:22

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Potwierdzam wypowiedzi powyzej :fcp27

Godlike87 09-01-2009 11:41

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Ja jak kupowałem swojego MK3 to koleś mi mówił że samochód ma system IPS i mówi że w skład tego wchodzi 8 poduszek abs i między innymi ESP ale ja guzika od ESP nie mam. Wiem też że w niektórych autach ESP jest a nie ma wcale guzika. Czyli jak ja mam system IPS to posiadam ESP czy TCS?

BolFrank 09-01-2009 11:46

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Godlike87, sprawdz co masz w aucie za pomoca numeru VIN ...

kalin2002 09-01-2009 11:57

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
a jak to sprawdzić po numerze vin ???
bo ja też mam IPS i niebardzo wiem co w jego skład wchodzi oprucz tych 8 poduszek.

BolFrank 09-01-2009 12:01

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Cytat:

Napisał kalin2002
a jak to sprawdzić po numerze vin ?

Mozesz poprosic kolegow z forum (tych co maja do tego dostep - Ja nie mam) albo zwyczajnie zadzwonic do ASO i poprosic o zweryfikowanie numeru VIN ...

krogulc 09-01-2009 13:01

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
poprostu poproś kol. -ROBAL-

essi55 09-01-2009 13:47

Re: [mk3] ESP czy jest w samochodach tylko z tym guzikiem
 
Cytat:

Napisał kalin2002
a jak to sprawdzić po numerze vin ?
bo ja też mam IPS i niebardzo wiem co w jego skład wchodzi oprucz tych 8 poduszek.

IPS = tylko inteligentne poduszki, niestety

Zasadniczym elementem systemu IPS są czołowe poduszki powietrzne o dwóch stopniach napełniania. ?Inteligentny" układ sterowania obu poduszkami czołowymi - dzięki odpowiednim czujnikom zderzenia - jest w stanie ocenić siłę zderzenia czołowego. Poduszki czołowe są z kolei częścią większego pakietu sześciu poduszek ochronnych. Oprócz nich są jeszcze poduszki boczne w przednich fotelach, które w razie uderzenia w bok pojazdu chronią przede wszystkim okolice klatki piersiowej kierowcy i siedzącego obok pasażera. Natomiast dostępne na życzenie kurtyny powietrzne, w razie uderzenia w bok pojazdu, mają za zadanie chronić głowy osób siedzących z przodu i z tyłu, pokrywając po napełnieniu całość przestrzeni od przedniego do tylnego słupka nadwozia.


Dodatkowo:

As with its predecessor, passive safety was a major selling point of the 2000 Mondeo. With an even stronger bodyshell, Ford introduced its so-called "Intelligent Protection System" (IPS), which used an "intelligent" array of sensors based on a neural network, to decide the best combination of safety devices (traditional front passenger airbags, side airbags and curtain airbags) to deploy for a given crash situation. To enhance active safety, all models were fitted with anti-lock brakes and electronic brake-force distribution, with electronic stability program (ESP) available as an option.

Czyli może być sam (z ABS) IPS i może być (za dopłatą) IPS + EPS - wtedy jest włącznik/wyłącznik obok otwierania bagażnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.