Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Wskaźnik paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27361)

wolly_mk3 11-07-2007 16:46

Wskaźnik paliwa
 
Witam wszystkich. Od pewnego czasu mam maly problem ze wskazówką paliwa. Nie pokazuje dokladnie stanu paliwa. Zaczyna wariować. Szukałem w archiwum ale nic nie znalazlem. Miał ktoś podobny problem??
Pozdrawiam Łukasz

waldek11 11-07-2007 18:40

Cytat:

Napisał wolly_mk3
Zaczyna wariować

A dokładniej ?

wolly_mk3 11-07-2007 19:29

pokazuje np połowe zbiornika a jest rezerwa. W czasie jazdy wskazówka pokazuje różne stany paliwa. Po pewnym czasie wraca do normy i znow jest to samo.

sylwek1980 12-07-2007 19:59

Kolego mam to samo! Prawdopodobnie jest zasyfiona sciezka rezystancyjna na pływaku. Jak w koncu znajde czas to chce wyjąć bak, bo mam tez prawdopodobnie zasyfione sita od ssaka paliwa. Jak juz bede mial rozebrane to chcialbym sie przyjrzec plywakowi. Test wskaźników przeszedł pozytywnie. Przewody są ok, zostaje pływak. Na pokrewnym forum doradzano mi rozpięcie tej wtyczki pod tylnym siedzeniem i przeczyszczenie styków. Niestety nic to nie dało. Ale spróbuj rozpiąć wtyke, psiknąć czymś do czyszczenia styków, zapiąć i rozpiąć kilka razy.

bobo 06-09-2007 20:24

ja mam to samo , wskaźnik pokazuje np rezerwę kompo że można przjechać 80 km a samochód przejedzie 1,5 km i stanie bo w baku jest pustka, jak jest przyczyna czy ktoś czyścił bak i sprawdzał ten pływak razem z tym rezystorem ,prosze o poradę w tej sprawie może ktoś ma doświadczenia z tymi bakami i wskaźnikami

joker69 29-10-2007 00:38

witam :fcp1
heh ja mam podobny problem a najgorsze jest to ze moja instrukcja jest po niemiecku :/
nie wioem jak jest w mondeo i jak powinno byc ale moja wskazowka caly czas pokazuje aktualny stan paliwa nawet przy wylaczonym silniku - zastanawiam sie czy tak powinno byc czy raczej wskazówka powinna pokazywac ile jest paliwa dopiero po wlaczeniu zaplonu. oczywiscie tez wystepuja mi przeklamania typu: mam jakos z 20l rano wsiadam i jest tylko 10l odpalam przejade kawalek i mam znow 20l a czasem na odwrot wsiadam i mam z dyszke w baczku i po paru min zostaje ledwo z 2-3literki (a wogoel czy w mk1 bez komputera jest kontrolka rezerwy??? mi nic nie swieci)

bobo 29-10-2007 09:02

u mnie sprawa się wyjaśniła, przyczyną był brudny bak paliwa i zabrudzony rezystor od pływaka w baku.Zatkane były sitka pod pompą i jak było mało paliwa to nie dostawała pompka wystarczającej ilości paliwa i nie dawałą ciśnienia.Po wyczyszczeniu sitek i przemyciu rezystora wszystko wróciło do normy, wskazania wskaźnika paliwa ok i samochód normalnie jeździ.

Szwajcar 1976 29-10-2007 11:08

:fcp26 Witam,joker69-u Ciebie działa prawidłowo.Wskaźnik działa nawet przy wyłączonym zapłonie.w mk1 nie ma kontrolki rezerwy.

joker69 29-10-2007 17:10

dzikówa Szwajcar 1976 :fcp2
szkoda tylko ze ten wskaznik troche mnie oszukuje - tzn jest zbyt malo dokladny :571:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.