Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251152)

Arturm93 24-09-2016 17:29

Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka
 
Witam. Mam problem z moją Fiesta. Lewe tylne drzwi się nie otwierają. Klamka od zewnątrz jest luźna, w środku pracuje "normalnie", reaguje na centralny, słychać jak pracuje, ale nie da się otworzyć. Boczek dałem radę zdjąć, ale jest jeszcze plastikowa warstwa, gdzie jest umieszczony głośniki i od wewnątrz zamocowany jest cały mechanizm mocowania szyby, taka szyna. Nie umiem tego zdjąć, bo ten mechanizm to trzyma. Co poradzicie ? Proszę o wyrozumiałość i pomoc😉

EW1 24-09-2016 21:58

Odp: Fiesta mk6 nie można otworzyć drzwi
 
Arturm93
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czytałeś jakiś temat czy z rozpędu zakładasz nowy ??

Arturm93 25-09-2016 09:49

Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka
 
EW1
Dzięki za link, czytałem to. Problem tkwi w tym, że w drzwiach jest ta plastikowa obudowa, co na zdjęciu #11 z linku, jaki wysłałeś. Odkręciłem wszystkie śruby jakie były, ale za tym plastikiem jest szyna i cały mechanizm opuszczania szyby. I wygląda, jakby śruby do tej szyny były od drugiej strony - tam gdzie nie mam dostępu. Musi się to jakoś demontować, ale nie wiem jak, nie chce uszkodzić niczego na siłę. A przez ten plastik nie ma dostępu do zamka. Co prawda, zdjęcie #11 z tamtego wątku przedstawia drzwi przednie, ale tylne po zdjęciu boczku dużo się nie różnią. Jutro będę mieć chwile, to znów tam zajrzę, może coś się uda. PS. Ręczna blokada zamka kluczykiem - to zabezpieczenie przed otwarciem od środka- nic nie zmienia, przekręcałem to, i bez zmian. Pozdrawiam

EW1 25-09-2016 11:07

Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka
 
Ta blokada to blokada dziecięca i jej zadaniem jest odłączenie wewnętrznej klamki od zamka by dziecko nie otwarło drzwi od środka , wtedy tylko z zewnątrz można otworzyć klamką.Centralny nie otworzy ci drzwi a jedynie odblokuje zamek. By nie było niejasności napisz czy zdemontowałeś to wygłuszenie , taka pianka widoczne na #11 ... pod nią masz dopiero otwory technologiczne by dostać się do zamka i do blokady dziecięcej od wewnątrz (jeśli się nie mylę) Powinieneś też mieć dostęp do cięgieł i pociągając za któreś odblokujesz od wewnątrz zamek i otworzysz drzwi. Piszę tak jak to w teorii wygląda bo zamki choć wyciągałem to jednak nie we fieście

Arturm93 25-09-2016 11:24

Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka
 
Blokadę przed dziećmi dałem redę przełączać i nic to nie dało. A co do tych "wygłuszeń" to chodzi o te małe, okrągłe? Wydawało mi się, że za nimi nic nie ma, ale jak będę w domu, to je wyciągnę, dzięki za info:) a co do cięgien, to linka która idzie do klamki wewnętrznej pracuje normalnie, gdy ją wciskam, to słychać jakby blokowała zamek, a gdy ciągnę to pracuje jak przy otwieraniu. Po prostu wizualnie i ze słuchu działa jak należy, a drzwi się i tak nie otwierają. Ale jak dam rade rozebrać tą plastikową warstwę to pewnie już się dobiorę do zamka. Dzięki za szybką odpowiedź, dam znać jutro co i jak:)

Arturm93 28-09-2016 11:09

Odp: Nie można otworzyć tylnych drzwi, luźna klamka
 
Witam. Udało mi się zdemontować ten wewnętrzny, plastikowy boczek. Te miękkie zaślepki nie skrywały żadnych śrub. Jednak po demontażu głośnika udało mi się sięgnąć do mocowania szyby, wypiąć ją, co "uwolniło" mechanizm jej opuszczania i udało się zdjąć boczek. Mechanizm zamka w drzwiach to czarna magia, nie udało mi się go całkowicie zdemontować, jednak metodą prób i błędów sięgnąłem odpowiedniej dźwigni i drzwi się otworzyły. Źródło całego problemu było w zewnętrznej klamce, która odczepiła się od małej dźwigni. Niestety, robiłem to z latarką wieczorem, nie miałem już sił i cierpliwości na to i teraz drzwi można otwierać z zewnątrz i od środka, ale nie chcą się one zamknąć z centralnego, tak jakby klamka wewnątrz nie chowała się do końca, i trzeba ją wcisnąć ręcznie. Ale to już lepsze niż zablokowane drzwi. Prawdopodobnie ułamał się jakiś plastik, który naciągał linkę, ale nie mam na razie ochoty znów tam zaglądać. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)

Stacher 09-05-2022 19:22

Drzwi prawe tylne nie otwierają się
 
Witam,

Nie mogę otworzyć drzwi tylnych prawych. Klamka zewnętrzna chodzi luźno. Dostałem się do zamka po zdjęciu plastyków ale wygląda na to że można go tylko odkręcić za pomocą trzech śrub torx po otwarciu drzwi. Ciągnąc za linkę klamki wewnętrznej słyszę jak chodzi zatrzask ale drzwi się nie otwierają.

Czy da się w tej sytuacji od wewnątrz odblokować drzwi?

Fiesta2902 15-05-2022 09:22

Zatrzasniete tylne lewe drzwi
 
posiadam fieste 2004r 1.4tdci tylne lewe drzwi tylnie sa zatrzasniete klamka z zewnatrz jest luzna od srodka slychac ze chodzi rozebralem juz boczek tylko pytanie co dalej nie mam pomyslu jak otowrzyc te drzwi czy mial juz ktos taki problem.?
Za co moglby szarpnac pociagnac aby sie otworzyly tam nie ma nic na wierzchu
mam narazie wszystko rozebrane nie skladalem moze ktos powiem mniej wiecej przy tym zamku jak to podejsc

PS forum przeszukalem boczki mam juz rozebrane nie ma nigdzie odpowiedzi na to co dalej jak sie za to zabrac

MrMocny 15-05-2022 10:12

Odp: Zatrzasniete tylne lewe drzwi
 
Może masz włączoną blokade drzwi, aby dziecko w trakcie jazdy ich nie otworzyło ? :?:

Fiesta2902 15-05-2022 10:19

Odp: Zatrzasniete tylne lewe drzwi
 
próbowalem przekrecic nie daje nic

Bump: czy jest jakas inna opcja otowrzenia drzwi poza siłowa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.