Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] drgania w okolicach 2000 obrotow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100275)

marecki_m 13-05-2010 20:32

drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Witam,

mam od niedawna, bo do 1 lutego, Mondziaka 2.0 TDCI 140KM. Po 15000 km, czyli w moim przypadku po 2 miesiacach zauwazylem ze podczas przyspieszania, na 3, 4, 5 i 6 biegu gdy obrotomierz wskazuje wartosc 2000 obr/s wystepuja drgania przenoszone na caly samochod.

Zeby doprecyzowac na przykladzie...
1900 obr/s spokojna jazda, bez duszenia gazu... w momencie wcisniecia gazu, takiego do wyprzedzania albo odjazdu... w okolicach 2000-2200 obr/s drży samochod, silnik, czuc wszedzie.

Juz dwa serwisy nie wiedza co to
Auto teraz ma 23000 km na liczniku i sytuacja jakby sie poglebia

Jakies pomysly co to moze byc?
Albo jakiś dobry serwis w Polce pólnocno-wschodniej od elblaga-warszawe-lublin-bialystok...?

pzdr,
Marecki

jvc 13-05-2010 21:25

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Nie jestem mechanikiem ,ale kolega miał podobnie w zafirze i był to bodajże któryś z przegubów

Kipa 13-05-2010 22:34

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Jeżeli przy przyspieszaniu - stawiam na przegłub albo łożysko pośrednie na półosi.

jendrekmak 13-05-2010 22:42

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
ja bym skupił się na łożysku podpory półosi, w mondeo nie mogą sobie z tym jakoś poradzić i często siada po małym przebiegu.

Robert_Taki 13-05-2010 23:06

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Sprawdź,czy śruby na kołach są równomiernie dokręcone.Ja miałem taki przypadek i po dokręceniu wszystkich śrub równomiernie przestało drżeć.

danielr 14-05-2010 22:32

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
bylo juz o tym na forum. Jezeli zjawisko wystepuje rowniez przy delikatnym przyspieszaniu albo nawet przy jezdzie ze stala predkoscia to mozna sprawdzic/wymienic czujnik polozenia walka rozrzadu. Alternatywnie mozna tak jezdzic az fura stanie i zapali kontrolke silnika. Nawet jak stanie to zwykle powinno dac sie odpalic i przejechac jeszcze troche (do serwisu sie dojedzie). Koszt wymiany w focusie wraz z czujnikiem - 300-350 zl. Generalnie nie ma co panikowac.

marecki_m 01-07-2013 09:31

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Witam ponownie,
dziękuję za wszystkie sugestie, ale "fachowcy" z serwisu forda doszli do tego, że to koło dwumasowe i po przejechaniu kolejnych kilometrów i zmuszeniu ich do definitywnej naprawy wymienili je.
Ciekawe, że koło które kosztuje u nich 4500 padło po 15 tysiącach kilometrów.
Teraz auto ma 217000 i te wymienione koło sprawuje sie dobrze.

Ford czasem lubi wypuścić wadliwe egzemplarze, z nadzieją że klient w serwisie zapłaci za naprawę.
Trzeba być upartym...

Tomislav 04-12-2018 16:25

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Cześć
Minęło już sporo czasu, ale muszę odświeżyć temat.

Wygląda na to, że dopadła mnie przypadłość podobna do kolegi Mareckiego :(

Silnik jest dość cichy na niskich obrotach jak był, ale od niedawna gdy obroty dochodzą do ok 2000 rpm zaczyna głośniej buczeć i czuje delikatne wibracje na kierownicy czy pedale gazu.

Zjawisko pojawia się zarówno przy przyspieszaniu (nawet wolnym) jak i przy hamowaniu silnikiem. Jeśli podczas zwalniania silnikiem obroty spadną do 1900 rpm robi się ciszej.
Nie ma znaczenia na którym biegu jestem.
Wciskam sprzęgło i buczenie ustaje.

Samochód ma przejechane ~260kkm

Zostały tu wymienione:
- koło dwumasowe
- dokręcenie kół
- łożysko podpory półosi

Wątpię aby u mnie była to dwumasa, gdyż była wymieniana kilka miesięcy temu (ok 8kkm).
Podobnie koła, po wysprzęgleniu silnika buczenie ustaje.


Pytanie:
Czy ktoś jeszcze przerebiał ten temat? - co było przyczyną ?
Jakieś inne możliwości ?

karolsz1 29-01-2023 21:02

Odp: drgania w okolicach 2000 obrotow
 
Część, sorry za odgrzanie kotleta ale czy udało się rozwiązać problem buczenia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.