Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189879)

dar3khudy 14-09-2013 20:59

Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika?
 
Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum dotychczas czytałem tylko forum jako gość. Szukałem lecz nie znalazłem informacji czy w Fiescie mk7 jest możliwość dołożenia wyłącznika poduszki pasażera (niezbędne aby posadzić dziecko w foteliku tyłem do kierunku jazdy), w naszym modelu nie ma wyłącznika fabrycznie. Robił już to ktoś? ponieważ do wersji 3D ciężko się wkłada fotelik do tyłu.

Kruszon91 15-09-2013 00:27

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera
 
Oczywiscie ze jest nawat sie kiedys dowaiadywalem, ale operacja w Aso oczywiscie wyjdzie cos kolo 500zl

dar3khudy 15-09-2013 09:06

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera
 
Jest to wtedy mechaniczny wyłącznik z kluczyka jak w innych samochodach np w schowku czy dograna opcja do komputera (lepsza wersja 1 wg. mnie)

michalb77 15-09-2013 13:35

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera
 
1 załącznik(i)
Jest to wyłącznik mechaniczny, który wyłącza się kluczykiem:

Proponuję dowiedzieć się ile kosztuje sam wyłącznik w ASO, bo z drugiej ręki raczej będzie ciężko. Chyba że w innych fordach były takie same i montowane fabrycznie.

przemex 16-09-2013 14:22

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera
 
Tak jest taka możliwość, montują to w schowku pod klapą po otwarciu (zapewne masz tam teraz takie okrągłe okienko zaślepione plastikiem) niestety koszt jest wysoki i nam się nie opłacał swego czasu się dowiadywałem i w Poznaniu w serwisie autoryzowanym coś w granicach 300-400 zł. juz dokładnie nie pamietam Na innym forum pisali że poduszkę można tez wyłączyć wyciągając odpowiedni bezpiecznik, ale chyba wtedy akumulator musi być odłączony istnieje też ryzyko wystrzelenia poduszki po ponownym podłączaniu bepiecznika wiec zrezygnowałem z tego pomysłu i kombinowania. A wyłącznik oryginalny w serwisie nie montowałem 300 zł. to dla mnie przesada za taką usługę...

Tak co do innych modeli wyłącznik był montowany jako dodatkowe wyposażenie można go było zamówić w salonie podczas zakupu samochodu, oczywiście też za dopłata.

SRS 16-11-2013 17:11

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera
 
tyle to kosztuje ze względu że, montują wyłącznik poduszki PAD, kontrolkę wyłączenia poduszki PAD i najważniejsze podłączenie IDS-a - zmiana konfiguracji systemu PAD

dar3khudy 16-11-2013 20:12

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika?
 
Dzisiaj odebrałem samochód, całkowity koszt 560zł, wszystko działa - czas wykonywania usługi ok 1h więc szybko.

SRS 19-01-2014 16:36

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika?
 
To i ja pochwalę się założyłem wyłącznik poduszki pasażera z jedną tylko różnić, że założyłem dodatkowo wyłącznik ESP zamiast tylko kontrolki wyłączenia poduszki.

bartoszek 25-11-2014 13:09

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a może podać numery potrzebnych części?
Właśnie zakupiłem żonie MK7 z 11.2011. Bardzo brakuje w nim własnie wyłącznika poduszki plus sygnalizacja. Dodatkowo zastanawiam się, czy nie założyć wyłącznika ESP - chociaż szczerze powiedziawszy po rozkodowaniu VIN wydaje mi się, że ESP nie ma jest tylko kontrola przy ruszaniu :)

boncio 25-11-2014 16:35

Odp: Wyłącznik poduszki pasażera - czy jest możliwość dołożenia wyłącznika?
 
Cytat:

Napisał bartoszek_pl (Post 2306623)
MK7 z 11.2011 (...)
wydaje mi się, że ESP nie ma jest tylko kontrola przy ruszaniu

Krajowe MK7 mają ESP w standardzie od stycznia 2010 roku, więc masz na 100%.
Nie sugeruj się takim wpisem w Etis Bez el. uk. stabilizacji toru jazdy
Bo ESP może być ukryte w czymś podobnym do tego Hamulce-HLA/ESP/TC/ABS :) No HLA w Fieście przed FL nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.