Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319230)

wergulec111 10-04-2021 15:56

wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
witam.
od jakiesgos czsu mam focusa mk2 2.0 tdci 136km 270tys przebiegu
auto kupiłem w stanie takim ze podaczas odpalania na zimnym silniku autao chodzi jak by na trzech cilindrach i dymi, troche czytalem na ten temat i prawdopodobbnie krzywa korba. Dziś sprawdziłem spręznie w cylindrach
3 cylindy maja 24/25 bary jeden 2 od rozrzadu ma 8 bar w poniedzialek bede chcial jeszcze spawdzic gmp i powoli będę się przymierzał do zdjecia głowicy i mam pytania
1 czy dam rade wyjąć tłok bez demontazu silnika z auta czy po zdjeciu miski olejowej i pompy oleju dobiore sie do korbowodu?
2 moj pomysł na pomiar gmp to przygotowanie podobnej plytki jak do mocowania wtrysku tylko w zamian wtrysku zamontuje czujnik przykrecenie jej w miejsce wtrysku i pomiar. Czy taki pomiar bedzie miarodajny czy lepiej zrobic to jakos inaczaj?

Fulara 10-04-2021 16:17

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
tłok zawsze wyciągasz od góry także silnik w drobny mak i wszystko do mierzenia

wergulec111 10-04-2021 16:42

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
Czyli opcja że ściągam głowice odkrecam korbowod z tlokiem wypycham góra wkładam nowy korbowod z tlokiem skrecam wszystko do kupy nie przejdzie?

Fulara 10-04-2021 18:08

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
przejdzie, tylko jak już ściągasz głowice, wyciągasz tłok - to nie zobaczysz pierścieni, panewek ?

możesz wymienić na pałę, ale szkoda tyle roboty

to samo głowica. nie zmienisz uszczelniaczy ? regulacja zaworów, simmeringi ?

slawek-kali 10-04-2021 18:33

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
przeciez to szkoda calkowita sie robi..

wergulec111 10-04-2021 19:10

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
Głowica pójdzie do sprawdzenia i planowania
A co sądzicie o sposobie pomiaru gmp?

Fulara 10-04-2021 20:09

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
pomierz oczywiście że pomierz :)

sylwesterz 12-04-2021 10:58

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
Jeśli to problem na jednym cylindrze, to możesz być szczęśliwcem, któremu się "tylko" zapiekły pierścienie. Jeśli to jest przyczyną, to masz niewielką szansę na usunięcie z nich nagaru przez nalanie preparatu (lub ew. nafty) na tłoki. Do tego płukanka do silnika, bo pewnie silnik zasyfiony.
Szansa na poprawę niewielka, ale i koszt nieduży: mechanik lał mi na tłoki preparat do czyszczenia EGR (podobno dość agresywny) - Xenum Intake Pro Cleaner (ok. 75 zł) + płukanka (50-100 zł) + nowy olej (do wyboru, do koloru). W 250 zł się zmieścisz, a to zdecydowanie taniej, niż remont silnika.
Ale powtarzam, szansa na to jest niewielka, chociaż patrząc na to, jak ludzie wymieniają olej, to możesz mieć szczęście...

c-matix 15-03-2024 12:16

Odp: wymiana korbowodu 2.0 tdci 136km
 
Cytat:

Napisał wergulec111 (Post 3334376)
witam.
od jakiesgos czsu mam focusa mk2 2.0 tdci 136km 270tys przebiegu
auto kupiłem w stanie takim ze podaczas odpalania na zimnym silniku autao chodzi jak by na trzech cilindrach i dymi, troche czytalem na ten temat i prawdopodobbnie krzywa korba. Dziś sprawdziłem spręznie w cylindrach
3 cylindy maja 24/25 bary jeden 2 od rozrzadu ma 8 bar w poniedzialek bede chcial jeszcze spawdzic gmp i powoli będę się przymierzał do zdjecia głowicy i mam pytania
1 czy dam rade wyjąć tłok bez demontazu silnika z auta czy po zdjeciu miski olejowej i pompy oleju dobiore sie do korbowodu?
2 moj pomysł na pomiar gmp to przygotowanie podobnej plytki jak do mocowania wtrysku tylko w zamian wtrysku zamontuje czujnik przykrecenie jej w miejsce wtrysku i pomiar. Czy taki pomiar bedzie miarodajny czy lepiej zrobic to jakos inaczaj?

Co się okazało lub jak sobie poradziłeś, korbowód czy pierścienie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.