Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90706)

OphisR 03-02-2010 21:10

Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
Witajcie
chcę podłączyć dodatkową kontrolkę do mojej foczki 1,8 tddi tak która pokazuje realnie czy świece są grzane czy nie(dioda LED). Na razie mam to puszczone prowizorycznie, ale chcę to podłączyć fachowo. Którędy puścić kable od świec do kabiny. Szukałem dzisiaj jakiejś szczelinki ale nic takiego nie znalazłem a nie będę robił dodatkowych dziur. Na razie wypatrzyłem, że dobry dostęp jest za schowkiem ale nie znalazłem tam miejsca do przeciągnięcia kabelka.
Czy ktoś z was orientuje się gdzie będzie najwygodniej poprowadzić przewód?

kozik77 04-02-2010 09:38

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
też bym się chętnie dowiedział...

mario591 04-02-2010 10:40

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
Bardzo prosty sposób. Ja przeciągałem kabelki z akku do bagażnika oczywiście pod wzmacniacz wiec możesz puścić je tym samym kanałem. Rozbierasz ten plastik co jest pod kierownicą. Otwórz drzwi i na wysokości wywietrznika masz otwór w kształcie koła co wchodzi do auta. Wepchnik tam przewód i pociągnij go od spodu jak już go namacasz. Drugą część przepchnij prosto pod maskę, przejdzie pod takim pustym miejscu pod podszybiem i gotowe. 15 min roboty bez żadnych wierceń. Jak będe w domciu to podeślę fotki jak to wygląda.

OphisR 04-02-2010 13:40

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
O fajnie będzie kolego z tymifotkami, gdzie jest konkretnie ten otwór. Po południu biorę się za robotę.

Pozdrawiam

mario591 04-02-2010 14:17

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
otwór jest jak otworzysz drzwi to nad ogranicznikiem drzwi na wysokości wywietrznika powietrza lub jak wolisz przycisku do otwierania klapy bagaznika. Okragły czarny otwór. !!!

OphisR 04-02-2010 18:08

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
http://img694.imageshack.us/img694/5969/dsc00932l.jpg

No szlag mnie trafi. Nie podłączyłem. U mnie jest faktycznie taki otwór w drzwiach ale była na nim zaślepka, po jej zdjęciu okazało się, że jest tam plastikowa tuleja i za chiny nie szło tam nic wepchnąć żeby przecisnąć kabel pod deskę rozdzielczą, u ciebie też tak było? na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono. A na zielono zaznaczyłem miejsce gdzie mam zamiar póścić kabel do silnika.

Ja bez tej kontrolki nie wyobrażam sobie odpalania samochodu zimą.

Może są jeszcze jakieś inne miejsca?

Pozdrawiam

shapyr 04-02-2010 18:54

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
W dieslu można wykorzystać otwór nad pedałem gazu.

zeberko 04-02-2010 20:42

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
Można też wykorzyśtać oryginalne kostki które są za skrzynką bezpieczników w nich jest pewnie kilka wolnych miejsc pod piny,

mario591 05-02-2010 08:43

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
Cytat:

Napisał OphisR (Post 1353573)

Tak dokładnie o ten zaznaczony na czerwono otwór mi chodziło. On jest długi chyba na ok 5cm ale da się nim przepchnąc przewód, musisz pokombinować i także tym zaznaczonym na zielono puścisz pod maskę. Więc dziurki już znasz teraz kombinuj jak to puścić.
powodzenia

A żby było ci łatwiej może zdjemij osłonę słupka, to jest ten szary pionowy plastik. Będziesz miał dobry dostęp do drugiego końca tej tulei.

waski310 05-02-2010 09:43

Odp: Którędy puścić kable między silnikiem a kabiną?
 
kolego OphisR możesz opisać jak się podłączyłeś pod świece?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.