Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177477)

tomi.guzi 08-03-2013 15:27

Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Witam forum. Auto po stłuczce zostało złożone, wszystko ładnie, pięknie, ale świeci się kontrolka od poduszek, bo wystrzelone są napinacze pasów..
I tu mam kilka pytań:
1. Czy wystarczy wymienić same napinacze pasów ?
2. Czy trzeba też wymienić sensor Airbagu ?
3. Czy napinacze mogą być od anglika czy muszą być oryginalne ze sklepu ?
4. Czy jeżeli podłączę napinacze w takiej sytuacji ( przy świecącej kontrolce) to mogą wystrzelić znów ?
5. Jak wymienić te napinacze.. ?

Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Gimnastikball 17-03-2013 15:20

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
odpinasz aku

czyścisz sterownik, lub zakłądasz sprawny, odkręcasz fotele, wymieniasz napinacze, mogą byc uzywane, angielskie również.
Spinasz wszystko do kupy, podłączasz aku.

sterownik jest pod tunelem, w okolicy ręcznego.

Jeżeli świeci kontrolka, a reszta poduszek jest ok, to system tak czy siak jest wyłączony

tomi.guzi 05-05-2013 11:34

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Po długim czasie oczekiwania na ładną pogodę i trochę wolnego czasu wkońcu zabrałem się za wymianę napinaczy. Kupiłem używane ze znanego portalu aukcyjnego , najtańsze jakie były, odłączyłem akus, wykręciłem fotele, wymieniłem napinacze, podłączyłem i jest GIT :)
Kontrolka zgasła samoczynnie po wymianie napinaczy. Nie musiałem nic więcej robić. Problem rozwiązany, Dziękuje za pomoc. :)

magiczny czlowiek 26-05-2013 14:26

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
mialem ten sam problem z migajaca lampka najpierw 4x potem 2x wyczyscilem styki od tej puszki w tunelu i pod siedzeniem i pomoglo a i mialem niedopiety czujnik ten z przodu pod maska(pod zamkiem sie znajduje) ta operacja pomogla nic sie juz nie swieci :) moze komus sie przyda ta informacja;p

radekg32 26-05-2013 19:06

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Cytat:

Napisał magiczny czlowiek (Post 2018882)
mialem ten sam problem z migajaca lampka najpierw 4x potem 2x wyczyscilem styki od tej puszki w tunelu i pod siedzeniem i pomoglo a i mialem niedopiety czujnik ten z przodu pod maska(pod zamkiem sie znajduje) ta operacja pomogla nic sie juz nie swieci :) moze komus sie przyda ta informacja;p

Mam dokladnie to samo - opisane tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Gdzie dokladnie znajduje sie ten sterownik ? Trzeba sciagac oslone od recznego z podłokietnikiem ?

radekg32 27-05-2013 18:51

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Sterownik pod tunelem namierzylem,odpialem obie kostki przeczyscilem ale i tak na nic sie to zdalo.Miganie nadal jest........

radekg32 21-06-2013 23:19

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Powiem tak,jak sama zaczela migac na wyswietaczu tak sama zgasla.
Nic nie miga juz, hmmmmmmm tylko czy sama instalacja jest sprawna ?
Mam nadzieje,ze nigdy nie bede mial okazji tego sprawdzic..........
Az sam jestem ciekaw co bylo przyczyna pojawienia sie bledu i dlaczego przestalo samo d siebie komunikowac ten blad.Ahhhhh te fordy ;) ........

pures 14-06-2014 13:42

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 1977847)
odpinasz aku

czyścisz sterownik, lub zakłądasz sprawny, odkręcasz fotele, wymieniasz napinacze, mogą byc uzywane, angielskie również.
Spinasz wszystko do kupy, podłączasz aku.

sterownik jest pod tunelem, w okolicy ręcznego.

Jeżeli świeci kontrolka, a reszta poduszek jest ok, to system tak czy siak jest wyłączony

Witam,
Chce wlasnie kupic takie napinacze ale przeciez bedá sie roznily stroná przycisku odpinania pasa po zamontowaniu i napewno kabel zapiecia klamry pasa w angliku jest po stronie prawej.
Czy da sie przelozyc ten czujnik zapiecia pasa do drugiego napinacza?

tivi92 15-06-2014 12:31

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
na allegro mozna dorwac napinacze od wersji europejskich, nie ma z tym problemu, ceny sa 10-15zl wyzsze ale nie ma problemu z czujnikami etc. Prawde mowiac mozesz zalozyc dla fotela pasazera wersje z czujnikiem zapiecia pasa ale po prostu go nie podlaczysz, dla kierowcy musisz szukac europejca z 2 wtyczkami. Temat dla mnie swiezy bo wczoraj sie w to bawilem (2x po 3 migniecia - wystrzelony napinacz pasa kierowcy)

Mac84 05-11-2016 19:01

Odp: Napinacz pasów bezpieczeństwa- co i jak wymienić
 
witam mam problem muszę wymienić napinacz pasa pasażera ale nie wiem w które kostki mam wpiąć kostki od napinacza bo starych już nie było pomógł by mi jakiś schemat kostki z pod fotela pasażera mam schemat kostki kierowcy ale nie wiem czy to jest to samo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.