Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] sprawdzenie kola pasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148772)

karolm1988 23-01-2012 12:37

sprawdzenie kola pasowego
 
Jak sprawdzić czy kolo pasowe jest dobre, oczywiście po zluzowaniu paska. Czy powinno łatwo się rozchodzić jak wsadzi się śrubokręt miedzy obudowę? szukam przyczyny hałasu dochodzącego od strony paska (nieraz piszczy a nieraz klekocze ) kręciłem każdą rolka i wydaja się ze jest ok. Tylko nie wiem jak sprawdzić to kolo

karolm1988 23-01-2012 23:09

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
Nikt nie wie jak sprawdzić to kolo

AdamJ. 24-01-2012 17:16

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
To że kręcisz ręką i jest OK o niczym nie świadczy.
Pamietaj że to wszytsko pracuje pod obciążeniem i wtedy mogą dochodzić te stuki.

U mnie widać było że na kole pasowym na takich blaszkach- były "rozklepane" no i oczywiście hałas- stukanie...w pierwszej chwili myślałem że to sprężarka klimy, ale po wizycie u ucziwych fachowców od klimy, majster powiedział wprost, że to koło pasowe wału korbowego. Wymieniłem i ustało.

Ale kolego...dobra rada- jak będziesz wymieniał pasek...wymieniaj wszytsko jak leci, tzn. rolki pasek i koło, bo będziesz chciał zaoszczędzić jak ja....a i tak będziesz msuiał cos zaraz wymienić.

Ja wimieniłem wszytsko za wyjątkiem koła pasowego...i nowe elemnty współpracujące ze starym kołem....długo nie pochodziły...koło uszkodziło pasek i drugi raz wszytsko wymieniałem.

Powodzenia

bambelo 24-01-2012 19:05

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
a jeśli jak piszesz że nieraz klekocze pasek to w większości problemu wystarczy wymienić zwykłą rolkę alternatora na rolkę-sprzęgiełko jeśli koło pasowe jest dobre.

AdamJ. 24-01-2012 20:41

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
Dokładnie jak kolega pisze...a ja o tym zapomniałem napisac.

karolm1988 24-01-2012 20:47

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
A wymienialiście same kółko na alternatorze czy zakładaliście cały alternator od benzyny?

keczup 25-01-2012 14:25

Odp: sprawdzenie kola pasowego
 
Jak kto woli ,jeśli masz dostęp do sprawnego alternatora do benzyniaka to zamontuj cały alternator ze sprzęgiełkiem ,tak ja zrobiłem ,słychać pracę silnika ,a nie jak przedtem hałas wargolenie ,jeśli nie masz dostępu do sprawnego alternatora do benzyniaka ,to proponuję dokupić samo sprzęgiełko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.