Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] zablokowane drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226209)

fenix1901 12-06-2015 09:52

zablokowane drzwi kierowcy
 
Witam!
Mam problem z otworzeniem drzwi od strony kierowcy.Nie można otworzyć z kluczyka ani od środka ciągnąc za klamkę. Próbując otworzyć od środka ryglem przy klamce lub klamką czuć opór ale nic sie nie dzieje.Rygiel wraca na pozycję zamkniętą.Dodam, że centralny nie działa (chyba moduł komfortu). Proszę o jakieś wskazówki lub porady bo samochodem robię sporo km codziennie i nie widzi mi się wsiadać od strony pasażera :)
Dziękuję i Pozdrawiam

fenix1901 12-06-2015 12:59

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Witam ponownie!
Nie wiem o co chodziło, ale po wejściu do samochodu i zatrzaśnięciu drzwi pasażera nagle centralny otworzył wszystkie :surprise:.Odblokowało drzwi od kierowcy i wszystko wróciło do normy, więc temat drzwi nie aktualny. Pozostał problem centralnego. Mam wersję bez pilota (fioletowa naklejka na module komfortu). Dwa razy dziś otworzył i zamknął wszystkie drzwi ale tylko z kluczyka od strony pasażera i znowu nie działa.Od strony kierowcy centralny nie działa w ogóle. Czy to będzie przyczyna tego modułu? Mam zamiar go wymienić na wersje z pilotem.Czy szukać przyczyny gdzie indziej?

szymonnidess 19-09-2015 18:32

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Witam.
Mam podobny problem.
Dzisiaj nagle przy próbie otworzenia drzwi w moim C-max 2.0 2004 z pilota ,otworzyło wszystkie drzwi po za drzwiami kierowcy.Drzwi kierowcy są zamknięte i mimo wielu prób otwierania i zamykania i z pilota i z kluczyka nie przyniosło to żadnego skutku. Miał ktoś może podobny problem?Pewnie będę musiał się dobrać do środka drzwi , choć może być też coś z immobilizerem? bo mrugała mi lampka podczas kiedy już jechałem.
Jeśli mieliście podobny problem to poproszę o jakąś podpowiedz.

piotrek_a1 25-09-2015 21:17

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Miałem to samo, u mnie zerwane cięgno od wewnętrznej blokady drzwi w pozycji zablokowanej. Otworzyłem drutem od góry ciągnąc bezpośrednio za cięgno zamka.

szymonnidess 28-09-2015 14:25

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Oddałem auto do serwisu i okazało się że padł mechanizm zamka.Wymiana zamek + robocizna 350 zł. :( Masakra.

slonicek 27-10-2016 21:55

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Witam serdecznie.
Ja również mam problem z drzwiami kierowcy.
Wczoraj wysiadając z auta złapałem za dźwignie do otwierania od środka i coś strzeliło w drzwiach. Odgłos pękającej lub zsuwającej się linki - przynajmniej tak mi się wydaje. Już wcześniej dziwnie chodziła ta klamka ale tak się za nią zabierałem, że się zdążyła popsuć.
Nie mogę otworzyć drzwi od środka, ani od zewnątrz muszę wsiadać od pasażera. Dodam, że centralny chodzi normalnie, żadnych problemów, klamka z zewnątrz jest luźna natomiast od środka linka idąca do dźwigni otwierającej jest nienaruszona (mimo tego nie załapuje).

Czytałem trochę forum ale większość przypadków odnosiło się do zaciętej klamki z jednej strony, a nie z dwóch przez co mogliście otworzyć swoje drzwi i odkręcić boczek. Posłuchałem jednej rady i rozkręciłem drzwi od strony pasażera aby zobaczyć całą konstrukcję. Wiem jak to wygląda i mniej więcej jak działa. Przygotowałem sobie wygięty drut i wiem, że podczas wciskania od góry tego białego plastiku przedstawionego na zdjęciu zamek się otwiera (przynajmniej tak to jest w drzwiach sprawnych - pasażera).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy jest jeszcze jakiś sposób na otwarcie drzwi? Inni pisali raczej, że wkładają drut i coś ciągną, a ja robię odwrotnie bo wciskam, a nie ciągnę. Może robię coś nie tak?

Próbowałem swojego sposobu w drzwiach kierowcy. Odkręciłem jedną śrubkę przy dźwigni otwierającej drzwi i zdjąłem też uszczelkę przy szybie, natrafiłem na ten plastik, wciskam go i ... nic. Używam o wiele większej siły niż przy drzwiach pasażera, a on się nie chce ruszyć.

Proszę o pomoc, bo chcę uniknąć niszczenia boczku.:roll:

Więc pokrótce moje pytania:
nr 1. - co się mogło stać?
nr 2. - jak otworzyć te drzwi (jak możecie to zaznaczcie na obrazkach gdzie nacisnąć lub co ciągnąć)

Nie wiem czy widać zdjęcie, które dodałem. Tutaj link bezpośredni:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

J@colo 27-10-2016 22:13

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
To co masz na zdjęciu to musisz właśnie podnieś, nie naciskać.

slonicek 27-10-2016 22:15

Odp: zablokowane drzwi kierowcy
 
Czyli ten biały plastik nie naciskać w dół tylko go zahaczyć od dołu i ciągnąć w górę?:surprise:


edit
Próbowałem otworzyć w ten sposób. Nic nie chciało się ruszyć.
Po kilku dniach drzwi same puściły... dziwne.
Rozebrałem, wszystko przesmarowałem i od kilku dni żadnych problemów. Pozdrawiam.

putik 28-09-2018 15:23

Zablokowane drzwi kierowcy 2
 
Witam
Zaparkowalem wczoraj auto, chciałem wysiąść, pociągnąłem za klamkę, coś strzeliło w drzwiach i koniec... Drzwi zamknięte a klamka od środka i z zewnątrz latają luźno... Jak się wziąć za rozwalanie boczka żeby narobić jak najmniej szkody, da się go uratować...?

damianisko5 28-09-2018 17:55

Odp: Zablokowane drzwi kierowcy
 
Po co rozwalać, spokojnie to z wkrętakiem odkręcisz śrubki i zdejmiesz tapicerkę. Jest gdzieś opis na forum, jak to zrobić. Kluczykiem próbowałeś otworzyć? Zacznij od klameczki, pod zaślepką jedna śrubka ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.