Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94791)

Karol2 17-03-2010 08:43

Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Witam,
W związku z tym, że byłem ostatnio w serwisie na badaniach komputerowych i dowiedziałem się, że mam wtryskiwacze do wymiany postanowiłem przeprowadzić drobny eksperyment.
Zakupiłem środek do czyszczenia układu wtryskowego w silnikach Diesla i dolałem do baku.
Nie bardzo wiem co to za firma. Kupiłem w Norauto za 25zł(coś w stylu tego dodatku do paliwa, który zapobiega wytrącaniu się parafiny STP). Mam jeszcze około 3/4 baku, ale po następnym tankowaniu jadę znowu na badania i zobaczymy czy coś to dało. Taki eksperyment z nadzieją, że może jednak pomoże... Po eksperymencie napiszę o skutkach...
Mam skrytą nadzieję, że będzie lepiej. Jak nie - warsztat...

tlopuc 17-03-2010 09:05

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Napisz dokładniej co to za badania w tym serwisie? Próba przelewowa czy co?
Jak przelewy masz duże to środek Ci nie pomoże.

matrog19 17-03-2010 09:13

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Na bank środek za 25zł zregeneruje ci wtryski i to jeszcze w takim rozcieńczeniu. Trzeba bylo rozrobić na 10 litrów np i wtedy wlać to by miało lepsze właściwości myjące (tylko myjące nie regenerujące) skoro i tak wtryski do wymiany...

marctwain 17-03-2010 09:23

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Nie liczyłbym za bardzo na poprawę. Ewentualnie (sprawdziłem) wyjęty wtryskiwacz poprawił sie trochę po czyszczeniu ultradźwiękami. Ale nie na długo.:)

Dawid849 17-03-2010 09:38

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
a ja wam powiem ze mi stukał jeden wtrysk i jak dolałem stp do czyszczenia wtrysków to przestał stukać po przejechaniu jakiś 200km. Ale nie naprawiła ta zabawa wtrysków ale tylko w jakimś małym stopniu poprawiła ich prace

Karol2 17-03-2010 10:09

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
W serwisie robiłem bilans mocy czy coś w tym stylu. Nie znam się więc nie pamiętam dokładnej nazwy. Na wydrukach wychodziło, że ''wtryskiwacz nr... jest podejrzany i należy go wymienić''. Tak było przy trzech(jeden jest OK). Na rysunku widać słupki, które powinny być zbliżone pod względem wielkości natomiast tylko jeden jest w normie, a reszta znacznie ucieka. Chciałem dodać, że nie oczekuję porażających efektów moich ''badań''. Po prostu postanowiłem wydać 175zł(badanie 150zł + środek około 25zł) i zobaczyć na własnej skórze ile jest prawdy w opisach środków do czyszczenia(dokładnie tego jednego środka).

SrebnaStrzała 17-03-2010 11:26

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
...bez urazy ale według mnie to bardziej wygląda na marną prowokacje z tym "magicznym środkiem" :D albo reklame :D

matrog19 17-03-2010 12:34

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
jak kolega 175zł chce na doświadczenia wydawać to powodzenie. Tyle pewnie by kosztowało profesjonalne czyszczenie wtrysków, które napewno by wiecej poprawiło niż środki... ale to i tak odwlekanie nieuniknionego

Karol2 17-03-2010 13:56

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Chcę po prostu sprawdzić jak to faktycznie wygląda... Może i nie jest to najtańsza metoda, ale przynajmniej odczuta na własnej skórze i opiniotwórcza. Nadzieja matką głupich... Może i tak, ale cóż... Co mi szkodzi? I tak je pewnie wymienię...

zbyszek620 18-03-2010 21:04

Odp: Czyszczenie układu wtryskowego-eksperyment
 
Goździkowa mówiła o etopirynie ale może ten środek .... kto wie... wiara czyni cuda.
Ale mówiąc szczerze to naprawdę ciekawy eksperyment który tak naprawdę może jasno określić skuteczność takich środków i co gorsza pozbawić złudzeń co do samoregeneracji materii martwej. Życzę skuteczności środków i pełnego portfela bo o ten portfel wszyscy walczą.
Pozdrawiam i z ciekawością oczekuję rzetelnej opinii


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.